Jump to content

Suport Pahare - Defect!


paco25
 Share

Postare recomandată

A desfacut cineva suportul de pahare? Cel din partea dreapta nu mai intra tot in carcasa ramane cam 1 cm afara , as vrea sa il desfac sa vad ce are sau sa il inlocuiesc dar nu stiu cum sa il scot din bord? Ceva idei!!?? :lol:

post-13081-1203606170_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Observ ca ai un buzunarel deasupra... daca il scoti ar trbui sa ai un acces interior mai bun la suport... Nu pot sa ma pronunt 100%; stiu ca la mine la golf asa este, iar suportul de pahare se afla deasupra buzunarelului. Buzunarelul ar trebui sa iasa destul de usor daca il prinzi din interior si tragi putin mai tare de el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am impresia ca se desface pe dedesubt ..o sa ma uit cum e la mine si o sa postez.. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu a desfacut nimeni.....as vrea sa ma apuc sa il desfac dar imi e teama sa nu il stric de tot :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are dedesubt 2 suruburi....apoi scoti carcasa cu amandoua locurile cel de pahar si acea cutiuta si are un mecanism culisant ..uitate acolo poate tine ceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Datorata unor probleme asemanatoare cu a ta am desfacut eu la mine! Va trebui mai intai sa desfaci suruburile de dedesubt(cred ca mai are unu in lateral) dupa care sa scoti partea aia mica din bord, ai grija, doar partea aia mica ce tine suportul de pahar si sertarasul de langa! Sa tragi cu atentie de ea!! Va iesi usor dar partea care e langa torpedou e prinsa cu niste cleme care ies mai greu! E prinsa asa de bine incat ai sa spui ca-i lipita; e o singura bucata! Tragi putin mai tare si cu de 3 ori mai multa atentie si va iesi! Dupa care scoti foarte usor suportul de pahare unde urmeaza partea secsi! Ai sa te chinui si iti dau un sfat: gandeste-te de 3 ori inainte sa desfaci ceva sau sa tragi de ceva care nu ai habar ce face! Sunt o serie de arcuri mici si o tabla indoita/tensionata! Probabil ta tine a sarit un titirez de pe pozitia lui, singurul de altfel, caz in care trebuie sa desfaci tot mecanismul! Cu multa grija si atentie rezolvi tu in caz ca nu ai rezolvat deja! Succes!

Modificat de AndrewB
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

eu pe lupo-ul meu am 2 seturi de pahare..si vreau sa schimb unu din ele cu un locas din ala catifelat..pp k merg si alea de polo pe lupo..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

facem schimbul daca vrei ca eu vreau 2 pahare

Modificat de hbogdan
Quote inutil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am reusit si eu odata sa stricsuportul de pahare la lupo..am facut prostii,s-a deschis si era dereglat. adica intr-o arte inta mai mult ca in calalta. cu putina forta bruta s-a reziolvat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Apropo de 2 suporti de pahare...eu am pe 3L ...2 suporti de pahare...mai exista pe la cineva pe 3L , tot asa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

de unde pot face rost de un suport pahare 1 din? adica jumatate suport pahare si jumatate cutie depozitare, cum are in bord seat arosa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!