Jump to content

Comenzi Pe Volan


lile
 Share

Postare recomandată

Din cate am observat eu, atata timp cat functioneaza se aprind comenzile. Daca nu sunt funcitonale, nu se aprind.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WVWZZZ, asta stiu ca daca functioneaza se aprind :icon_thumright: arata superb... problema mea era daca se poate face cumva sa se aprinda fara sa montez toata cablurile si calculatoarele de volan si astea care mai costa destul de mult. Pur si simplu vreau doar pt look

@tutu0581, acum citesc pe topicul indicat de tine. multumesc

Modificat de Golf TDI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai cum sa le faci sa se aprinde deoarece lucreaza pe CAN.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar daca am dat 1800 ron pe toata distractia Sincer iti spun ca merita Nu credeam ca o sa spun asta vreodata pt ca in momentul in care am dat 730 pe computer deja imi venea sa ma iau singur la bataie dar dupa ce m-am calmat si am luat salariul:))) Eu zic ca e super si parca e alceva mai ales noaptea

De acum cand mai imi iau masina va fi primul optional comandat din lista +oglinda antiorbire (care costa o avere daca o pui after market ) si 100 de euro cand iti iei masina la fel ca si volanul

Daca pui volan de gti nu o sa ai claxon pana nu schimbi si cablajul airbag

Eu am mers o saptamana cu volanul montat pana mi-a venit computerul si am avut totul montat in afara de computer Luminile din volan nu au mers si nici claxonul Asta iti spun sigur Detalii tehnice iti spune Al Bundy:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ne-am schimbat parerea :) .Se pare ca am avut dreptate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine spune ca nu ai clacson...? eu am schimbat volan in 4 cu unul de GTi si am avut clacson fara nici o problema... nici nu m-am gandit sa nu mearga...

si masina mea e si din 2004...asa ca e posibil sa fie o chestie la unele modele...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Calculatorul meu este 1K0-953-549-CA.

Masina este din 2009 si are tempomat si CB din fabrica.

Stie cineva daca este compatibil cu volanul multifunctional?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce stiu acum, eu pe masina am CA si de asemenea volan multifunctional. Iti confirm maine cand o sa scanez din nou masina.

cine spune ca nu ai clacson...? eu am schimbat volan in 4 cu unul de GTi si am avut clacson fara nici o problema... nici nu m-am gandit sa nu mearga...

si masina mea e si din 2004...asa ca e posibil sa fie o chestie la unele modele...

ERa vorba ca nu ai clacson daca pui un volan multifunctional si nu-l suporta calc de coloana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate pe masina am CH, deci nu stiu nimic despre CA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0953549CA se schimba in 1K0953549CC si conform ETKA suporta comenzi pe volan.Acum cel mai bine ar fi sa incerci sa-l codezi si sa vezi daca suporta codarea.

Modificat de tutu0581
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Kalu m-am exprimat eu gresit volan gti cu comenzi :)) Cablaj airbag pt volan fara comenzi este diferit si are alt cod decat cel cu comenzi Acum mai departe te-a lamurit Bundy :))

Referitor la golful din 2009 dupa noiembrie 2008 GOLF 5 vine standard (adica si la trendline) cu computer coloana compatibil cu volan multifunctional Mentionez ca asta spune Midocar Bucuresti Dar cum spune si tutu Incearca o codare inainte sa te apuci de treaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am schimbat calculatorul si....nu merge!!!

Am incercat si 3042 si alte coduri dar nu vrea......

Mai mult. Nu mai am nici claxon !!!!

Please help

Modificat de golfulet v
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu accepta codarea

Am incercat cred ca de 10 ori sa introduc codul, dar nu-l accepta

Apare mesaj de genul " out of range"

Modificat de golfulet v
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DAca da out of range atunci nu suporta comenzi . Si faptul ca nu ai clacson confirma acest lucru.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa salvezi cifrele pe rand. Sa modifici o cifra si apoi salvezi si asa mai departe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Calc are codul 1K0-953-549-CA.

codul initial este 0000042

Eu n-ar trebui decat sa schimb o singura cifra ( 3 in loc de 0)

Claxonul nu merge din cauza calculatorului sau sa fie vreo mufa pusa incorect?

Modificat de golfulet v
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De fapt codul trebuie sa fie 0003042 (cu care nu imi mergea butonul de mute) sau 0002022 (cu asta ar trebui sa mearga tot, s-a discutat despre asta cu cateva pagini in urma).

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"1K0953549CA se schimba in 1K0953549CC si conform ETKA suporta comenzi pe volan"

Am incercat si 2022, dar tot n-a mers

SE pare ca nu suporta VMF

Modificat de golfulet v
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa-l codezi cu 1532 asta fiind codarea pentru tempomat si comenzi pe volan pt masini cu stergator luneta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai e o chestie care ar putea sa iti spuna de la inceput daca merge

Daca in momentul in care ai conectat volanul se aprind becurile e un pas inainte computerul e bun . Daca nu se aprind nu cred ca merge:) Butoanele se aprind si fara codaj Mie cu computerul vechi nu se aprindeau nici butoanele cu toate ca aveam cablajul montat

Cablajul nu ai cum sa il gresesti :P ca nu cred ca intra in alta pozitie

Si la codaj schimbi o cifra dai save si tot asa

Modificat de r_dragon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa-l codezi cu 1532 asta fiind codarea pentru tempomat si comenzi pe volan pt masini cu stergator luneta.

1 insemna ca are cutie automata. Esti sigur ca are DSG pe masina?

Si mai conteaza versiunea de soft din calculator. CRed ca cele cu CA au alta versiune de soft fata de cele postate pe pagina anterioara.

deci golfulet v ce versiune de soft e in acel calculator ?

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta este codarea pentru calculatorul de coloana volan cu CD,CC....in coada ,asta pe Golf 6.Calculatorul respectiv a fost pus pe masini din 2008 - 2010 si ma gandesc ca poate accepta codarea respectiva.

Modificat de tutu0581
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK< cam asta era si logica mea cand am intrebat de soft, dar in loc de 1 este 0 pentru cutie manuala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!