Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Codul de suport de oglinda la vw este un abtibild care se lipeste intre carcasa de oglinda si capac(pe partea din aluminiu)..Este un ansamblu mai mare.Codul de fabricant pe care l-ai dat tu  nu il gasesti ca si cod de piesa vw.

Modificat de Sorin OEM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Codul pe care l-am dat e citit de pe un abtibild care a fost lipit pe partea de aluminiu, mai exact pe partea oglinzii care se rabateaza, deci nu pe partea fixa care vine prinsa pe usa.La o cautare pe net , imi da oglinda completa , ca ansamblu, nu numai o piesa.

Nu asta e codul bun? Ma refer ca si cod pt intreaga oglinda, intreg ansamblul format din partea ce se prinde pe masina, bratul oglinzii(cel ce se rabateaza), motoras, semnalizator,sticla oglinda, etc. Sau tu vrei sa-mi spui ca nu se gaseste,nu exista cod pt intreg ansamblul?

Modificat de terminatoru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La cautarea pe net ????

3B2857501Q - nu a returnat niciun document.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 16 ore, terminatoru a scris:

...codul acesta: 3B2 857 501 Q.

Codul provine de la o oglinda dreapta completa, model cu semnalizare. Cand am comandat-o (din dezmembrari, de pe net) mi s-a spus ca e pt masina mea , Passat 2004,erau si poze cu masina respectiva, dar cand am incercat sa o montez nu potriveste. Pe net am gasit ca at fi de Skoda Superb, precum si informatii ca potrivesc de la una la alta. Dar talpa de la oglinda comandata e cu in centimetru mai mare, mai lunga si nu pot nicicum sa o bag la loc.

Codul contine B2, deci pentru masini cu volan pe dreapta, cum ti-au spus cei de mai sus.

Codul asa cum l-ai pus nu exista in ETKA, pentru ca oglinzile nu se pot comanda ca un tot, carcasa are cod separat iar restul de mecanism (cu tot cu geam) cod separat.

Da-i lui Gabi seria masinii sa-ti identifice codurile originale ale partii de oglinda care iti trebuie si dupa aceea cauti la dezmembrari exact acel cod.

Pot sa-ti confirm ca oglinzile de Passat B5 din 2003-2005 se potrivesc la Superb 2002-2008.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Dolfin Ok,atunci si oglinzile de pe Superb 2002-2008 ar trebui sa potriveasca pe Passat-ul meu 2004, nuh?

@GABIVVX Asta e codul ce l-am gasit in interiorul oglinzii,pe o eticheta lipita pe bratul de aluminiu,e singurul cod ce era pe ea.Eu cand am cautat pe net mi-a dat ceva rezultate de prin Ucraina, ceva site-uri de piese pt Skoda,atat am inteles , ca era scris in limba lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce fel de oglinzi ai; incalzite, reglabile electric, cu memorie dupa pozitia scaunelor, rabatabile, etc, ?

Ce-ti lipseste de la ele?

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina mea are oglinzi electrice incalzite si rabatabile cu mana(deci nu rabatabile electric),fara niciun fel de memorie. Oglinzile care le-am cumparat sunt electrice,incalzite si rabatabile cu mana,la fel ca ale mele.Astea au in plus semnalizarea, pt care le-am si cumparat,asta pe langa aspectul mai frumos. Mie nu-mi potrivesc la plasticul de pe talpa oglinzii ce vine pe usa, dar daca stau sa ma gandesc acum s-ar putea sa incurce paravanturile la montaj. Acum sunt la servici si nu pot sa verific acest aspect care aseara s-ar putea sa-l fi omis, asta in cazul in care s-ar potrivii dupa cum spui tu,de la Passat la Superb si in mod logic si invers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabi ajuta-ma te rog intr-o nebuloasa: am codul original al manerului dreapta fata de pe partea pasagerului 3B0 867 180A si toate magazinele de piese auto imi spun ca piesa nu se mai livreaza.asa sa fie sau s-a schimbat codul pentru acest maner? atasez si o poza generica sa vezi despre ce vorbesc (manerul este cel in care omul baga surubelnita) VIN ul masinii WVWZZZ3BZ2P119131.

vw_passat_right_dreapta_spate_back_.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3B0867180A A94

maner de prindere  Eliminat la 01.11.2011, fara inlocuitor.

Adica acest reper nu mai este produs de catre VW.Daca il gasesti pe undeva pe stoc ramas poti sa spui ca ai avut noroc.

Pe intelesul tuturor:

Programele de identificare de piese oficiale pentru masini vw,audi,skoda,seat sunt Etka -au acces doar reprezentantele ,Etos - doar service-urile pot face abonament si Partslink24-oricine poate face abonament.In primul ,respectiv Etka se vad toate schimbarile liniare (adica un reper se inlocuieste direct cu altul) sau multiple(un reper se inlocuieste cu cel putin 2 repere).Daca un reper nu se mai produce cum este cazul de mai sus , etos-ul si partslinkul afiseaza acest lucru dar nu iti spun daca reperul se inlocuieste cu altceva.In cazul particular de mai sus reperul nu se mai produce.Informatia pe care ai primit-o de la magazine este corecta.

 

 

Modificat de Sorin OEM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un pret pentru 3AA 907 273 D  imi puteti spune si mie? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, indraznesc sa te mai intreb aici si anume: ai idee de pret pentru prelungirea de care te-am intrebat in mesajele de zilele trecute ?

Merci.

Modificat de dulmann
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. M-am hotarat ca sa nu mai fiu tepuit de service-uri care-mi vand pachetul de revizie la un pret peste piata cu vreo 200 lei m-am gandit ca pot sa le cumpar foarte usor dupa un site . Pot folosi aceasta combinatie la un passat b6 2006 2.0 140cp BKP . ?

http://www.epiesa.ro/filtru-ulei-vw-passat-3c2-2-0-tdi-16v-mann-filter-hu719-7x/18523/10359/piesa-1176227/


http://www.epiesa.ro/ulei-motor-castrol-edge-titanium-ll-5w30-4l-acc-43.htm#

http://www.epiesa.ro/ulei-motor-castrol-edge-titanium-ll-5w30-1l-acc-42.htm

http://www.epiesa.ro/filtru-combustibil-vw-passat-3c2-2-0-tdi-16v-valeo-587904/18523/10361/piesa-1350441/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi incerc norocul si aici .Un cod pentru capacul din imagine ?

2014-09-10_11-20-43_305.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua. Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru emblema  "Match"  din imaginea atasata pentru un Golf 6 variant "Match edition"? Se pare ca proprietarul care a luat-o de noua a cerut sa nu fie puse, dar mie mi-ar face placere sa le am, avand in vedere ca modelul este Match.

Multumesc anticipat.

Placuta match.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- 5M0853688 YIO - placheta (autoadeziva) "MATCH" - polished chrome/warm grey, PR-E22 - pret MSRP - 95 Lei/buc

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Ma intereseaza codul pentru senzorul MAP din intercooler care vine din fabrica pe VW Bora 1.9 TDI ALH an 2002. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna,

Am o rugaminte mare,pentru masina mea,un VW Sharan 2006 motor Auy 1.9 tdi 85 kw cutie tiptronic,serie sasiu WVWZZZ7MZ6V011901,imi da o eroare de tip 01435 Brake Pressure Senzor 1( G201 )

012 Electrical Fault in circuit -Intermittent

Nu stiu unde se afla acest senzor,daca poti sa ma ajuti,multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna seara! 

Ma puteti ajuta si pe mine cu un cod. Masina: audi A3 tiptronic wauzzz8pxca164659. Garnitura de la mecatronic sau daca nu se gaseste separat, mecatronicul in sine. Am completat de 2 ori cu lei in cutie, s-a intamplat ca la 150-200 km nu mai pleca de pe loc.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

0AM 927 377

0AM 325 025 H asta nu il poti schimba tu in service,sunt proceduri speciale la schimbarea lui

G 052 512 A2

0AM 198 140 L

Cod cutie de viteze NQK

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna,

Am o alta rugaminte mare,pentru masina mea,un VW Sharan 2006 motor Auy 1.9 tdi 85 kw cutie tiptronic,serie sasiu WVWZZZ7MZ6V011901

Am alta problema,nu stiu unde se afla un senzor numit F270 care are legatura si cu franele,si cu cutia direct,ma ajutati sa ii gasesc pozitia pe masina mea?

Ca si cod de piesa ar fi 6N0945553A

 

Multumesc,

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am si eu o rugaminte: ma poate ajuta si pe mine cineva cu un cod si un pret pentru mecanismul de rabatare electrica a oglinzii exterioare pentru un Passat B7 2012, vin WVWZZZ3CZCE141655? Totul functioneaza perfect la ea (semnalizare, reglaj, incalzire) insa nu se mai rabateaza.

Va multumesc,

Marius

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

22 hours ago, maricim said:

Buna,

Am o alta rugaminte mare,pentru masina mea,un VW Sharan 2006 motor Auy 1.9 tdi 85 kw cutie tiptronic,serie sasiu WVWZZZ7MZ6V011901

Am alta problema,nu stiu unde se afla un senzor numit F270 care are legatura si cu franele,si cu cutia direct,ma ajutati sa ii gasesc pozitia pe masina mea?

Ca si cod de piesa ar fi 6N0945553A

 

Multumesc,

 

Cauta conductele de frana care pleaca spre puntea spate,urmareste circuitul lor si o sa gasesti un teu incare intra senzorul(posibil sa fie montat  pe partea superioara a pedalierului fata).Grija mare ce faci ,,la el'' pt ca bate in 500 lei ca pret.Oricum ca piesa de schimb este incadrata :Conducta frana spate;
Acuplare frana spate.

22.jpg

3 hours ago, marius0512 said:

Salut,

Am si eu o rugaminte: ma poate ajuta si pe mine cineva cu un cod si un pret pentru mecanismul de rabatare electrica a oglinzii exterioare pentru un Passat B7 2012, vin WVWZZZ3CZCE141655? Totul functioneaza perfect la ea (semnalizare, reglaj, incalzire) insa nu se mai rabateaza.

Va multumesc,

Marius

Din pacate oglinda completa...3AB 857 507 K 9B9 stanga si 3AC 857 508 K 9B9 dreapta....din ce stiu mecanismul de rabatare e singurul care nu se gaseste separat de cumparat.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi!

Multumesc pentru raspuns. Un pret estimativ pentru toata oglinda dreapta se poate?

Marius

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!