Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc pentru raspunsul rapid. Nu despre acesti doi bureti este vorba. Acestia sunt antideformare usa la inghet daca nu ma insel. Eu caut acele protectii/bureti sau cum se numesc ele care vin exact in spatele aripii unde se inchide pe stalp, de sus pana jos, astfel incat curentii de aer sa nu mai treaca. Unele VW au acolo inchis perfect din tabla, aletele (Jetta sau Passat) au din cauciuc/burete de sus pana jos. Atasez poza cum e la Passat.

Capture.PNG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt total debusolat...Pare sa fie elementul 8 care nu este pentru acest model?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O serie de masini au avut buretii aia ca echipare ulterioara ca sa se evite fenomenul cu usile strambe in colturi.

Posibil masina ta a intrat in astfel de program.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Imi poti spune, te rog, codurile pentru rulment spate la Golf V, de la FAG si SKF?

Pe unde-am cautat am vazut cate 2 modele la ambii producatori si nu stiu care din ei se potriveste (diam. interior 30mm sau 32mm).

Serie sasiu: WVWZZZ1KZ5B095565.

Mersi!

 

In graba am uitat sa precizez, e vorba de rulment roata spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca rulmentul este original pe masina cum a plecat din fabrica verifica pe spate in dreptul prezoanelor :

 

115902_x800.jpg

320145_x800.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

rog cod vopsea exterioara pentru Passat 2.0 2010, VIN Wvwzzz3czap050483.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, ma poate ajuta cineva sa-mi spuna pentru ce masina (si ptr ce varianta berlina sau brek) este codul acesta de amorizor bilstein 1712BNEC743BG.

Mulțumesc anticipat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut.

Cine poate sa imi spuna de care ulei trebuie pt o cutie de viteze cod EBJ G070726A2 sau G 052726A2 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru G4, cutie EBJ:

- G070726A2 - ulei transmisie 1L - pret MSRP - 85Lei/L

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai tractiune fata:

- 1J0422831B - burduf

- N90834901 - colier strangere pe caseta

- N10197601 - colier strangere pe bieleta de directie

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna,

 

Am un Golf 5 ,1.9 diesel an 2007 si trebuie sa ii schimb racordul flexibil. Care ar fi dimensiunile recomandate? Un service ok in bucuresti pe evacuare ?

 

Serie WVWZZZ1KZ7W262127

 

Multumesc!!

Modificat de Laura00
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna ziua.

Va rog ,daca se poate, sa imi confirme cineva daca clapeta Wahler. cod piesa 710558 merge pe ALH.

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

48 minutes ago, florin-vw said:

Buna ziua.Va rog ,daca se poate, sa imi confirme cineva daca clapeta Wahler. cod piesa 710558 merge pe ALH. Va multumesc.

codul nu este de clapeta, e actuator de egr, si nu este de GIV, este de Passat, poate cu adaptari sa faci ceva din ea ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa stiu si eu ce model de Vw vine echipat cu aceste capace roti, o denumire a modelului sau cod produs v-as ramane profund indatorat.
Multumesc anticipat.

Capturadeecrandin2016.10.08la10.10.24a18

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua.

Rog ,daca se poate. codul pt kit ambreiaj + volant cu masa simpla Starline pt ALH, serie sasiu WVWZZZ1JZ1D170213.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ mariuscbn,5G0601147 doar pe 15 se produc,golf 7 si touran.

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara, am si eu o problema cu o piesa. Este vorba despre carcasa de la termostat pentru un Golf III din 1995, 1.6, benzina, 75cp, codul de motor este AEA, serie WVWZZZ1HZSP188382.

Carcasa este sparta la unul dintre capetele pe care vine un furtun. Am mers la un magazin sa o cumpar, au comandat-o dupa seria din certificat si cand a venit nu era ca cea de pe masina, in loc de 7 intrari/iesiri pentru furtune avea decat 3. Au trimis-o inapoi. Eu le-am aratat o poza pe care am gasit-o pe internet cu o carcasa ca arata ca cea de pe masina. Vanzatorul de la magazin a cautat-o dar mi-a zis ca programul nu o indica pentru masina si nu crede ca se va potrivi.

Dupa indelungi cautari am gasite niste magazine online care o au si ei. Dar nu stiu daca este sigur ceea ce imi trebuie. 

As dori daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi, in cazul in care v-ati mai confruntat cu problema asta.

O sa inserez o poza cu piesa pe care am gasit-o eu.

De asemenea am gasit mai multe firme si nici aici nu stiu ce sa aleg, Sunt JP Group pret 130ron si Vemo pret 170ron, ele venind cu tot cu accesorii, termostat, senzor de temperatura.

Sau daca aveti vreo sugestie de unde as putea sa o comand. Va multumesc.

1177966.jpg

Modificat de GabrielaOana
am uitat sa trec seria
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Data fabricatie12.12.1994,Cod motor AEA.                 032121111A   carcasa termostat apa racire (doar pe AEA merge)

Din corpul de termostat gasesti separat doar flansa termostatului 032121121A.

O sa revin mai tarziu cu ce variante de piesa af exista.

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara, as dori sa aflu codul de piesa pentru plansa de bord a unui passat b6 din 2005 (model 2006)

 ...deoaece plansa de bord vine cu totul ... inclusiv cu partea de jos care depinde de culoarea interiorului comandat initial pe masina, as avea nevoie de codul care sa corespunda culorii "latte macchiato".  (este crem/bej inchis) 

Va multumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau si eu un cod pentru fidele de la bujiile incandescente pentru o skoda octavia 1.9 tdi motor ALH 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Cumva am ramas fara capacul de la mecanismul de carlig din partea inferioara a barii din spate..

Masina : Golf 6 2.0 tdi

WP_20161016_002.jpg?psid=1

Ce cod are aceasta piesa si cam cat costa? :/

Modificat de Blebea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!