Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Cine are nevoie de coduri de piese , preturi , sau schite explodate , just ask.

Ajut cu mare placere.

preturi accesorii doar pt Skoda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Elanule ti-am dat si PM dar vad ca ai deschis topic nou si ma gandesc ca poate te mai intreaba cineva si te scutesc de un raspuns :icon_thumright: - volant Leon 1p 2006- 1,9 tdi BKC, serie vsszzz1pz6r046737

Multumesc din nou

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da , am deschis pentru toata lumea.

Tie ti-am raspuns pe PM. Dar pt ceilalti interesati ,

03G105264G- codul,

228mm,

3606.07ron cu tot cu tva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mutat topicul si l-am facut sticky. Va rog sa nu transformati acest topic intr-unul de anunturi de cumparare, va fi inchis imediat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da , am deschis pentru toata lumea.

Tie ti-am raspuns pe PM. Dar pt ceilalti interesati ,

03G105264G- codul,

228mm,

3606.07ron cu tot cu tva.

Atat de mult? La PBN este in jur de 1200 RON pt acelasi tip motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da , am deschis pentru toata lumea.

Tie ti-am raspuns pe PM. Dar pt ceilalti interesati ,

03G105264G- codul,

228mm,

3606.07ron cu tot cu tva.

Total gresit raspunsul.Mai verifica o data in ETKA si o sa observi ca piesa repectiva nu este disponibila si s-a schimbat in alt cod(adica in trei (valanta+suruburi + inca ceva)).Si pretul este dat de mayday147 adica sub 1200 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare: am un Leon 2.0 TDI care a venit fara capac motor. Se poate pune si daca da imi puteti spune un cod si un pret? Poza atasata e doar ca idee pentru a fi mai clar :)

post-13041-1203499143_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ mada2k2 si Andrei VVB - Capacul de motor e 318.99ron + inca o lamela de sustinere si un surub si inca un cauciuc (aprox 50 ron) =368,99 ronCodul este 03G103925 BF

@ mayday si Tooth.Am verificat inca odata dupa seria de sasiu iar la acel motor pretul este cel dat de mine , iar codul tot acela.Nu e schimbat in alt cod si nici nu se compune din piese. E un singur cod care contine toate piesele necesare. Asa imi arata pe ETKA. Daca vreti , sunati la PBN sau alt dealer si intrebati cat costa codul dat de mine. Iar la alte motoare , la unu singur e 1300 ron. restul variaza intre 2700 si 3606...poate imi apare mie aiurea dar daca aveti posibiliatea sa verificati , please do..ca sa ne lamurim.

Modificat de Elanul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ mada2k2 si Andrei VVB - Capacul de motor e 318.99ron + inca o lamela de sustinere si un surub si inca un cauciuc (aprox 50 ron) =368,99 ronCodul este 03G103925 BF

@ mayday si Tooth.Am verificat inca odata dupa seria de sasiu iar la acel motor pretul este cel dat de mine , iar codul tot acela.Nu e schimbat in alt cod si nici nu se compune din piese. E un singur cod care contine toate piesele necesare. Asa imi arata pe ETKA. Daca vreti , sunati la PBN sau alt dealer si intrebati cat costa codul dat de mine. Iar la alte motoare , la unu singur e 1300 ron. restul variaza intre 2700 si 3606...poate imi apare mie aiurea dar daca aveti posibiliatea sa verificati , please do..ca sa ne lamurim.

Nu ai dreptate si sa iti spun de ce:

Omul te-a intrebat de volant si ai dat cod si pret de ansamblu volant cu ambreiaj.Petul la codul dat de tine este corect dar acest cod s-a transformat in:

(3G105266AC+03G141016+(N 90320701 6BUC)) daca volant este sachs sau (03G105266BA+03G41015N+(N 90725501 6buc)) daca volant este luk.Adica codul de volant solicitat este 03G105266AC sau 03G105266BA.Si costa sub 1200 ron.Daca vrei te lamuresc pe PM cum sta treaba cu ETKA si unde a aparut greseala.Oricum ce faci tu e demn de toata admiratia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum ce faci tu e demn de toata admiratia.

Subscriu! La unele service-uri te duci sa intrebi de ceva si se uita la tine ca la masini straine cand le ceri cate ceva. Mi s-a intamplat cu un footrest din plastic ordinar (nu cel care vine si cu ornameltele pentru pedale), dar in cele din urma am reusit sa ii lamuresc pe cei de la service ceea ce vreau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ca ai reusit sa ii lamuresti.Pana la urma este o problema de comunicare.Totul este sa rezolvi problema cum trebuie si cu cheltuieli minime.Asta este parerea mea cel putin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Didi Bla bla bla

O intrebare ... pentr VW Lupo 1.4 16v cod AQQ pot comanda si bloc motor separat (doar carcasa) sau trebuie sa-l iau echipat??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O intrebare ... pentr VW Lupo 1.4 16v cod AQQ pot comanda si bloc motor separat (doar carcasa) sau trebuie sa-l iau echipat??

pe viitor pt un raspuns mai exact imi trebuie seria de sasiu.

Motorul nu poti sa iei decat blocul cu arborele cu pistoane si filtur de ulei si inca niste componente. se numeste short engine. asta e minimul pe care il poti cumpara si costa 6500ron.

Motor complet costa 25600ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca se poate ajuta-ma si pe mine cu, codurile si preturile la volant, kit ambreiaj, rulment presiune si furca ambreiaj la un VW TOURAN seria WVGZZZ1TZ6W013944...tip motor BKC...se pare ca este un model cu probleme mai dese la acest capitol...

Multumesc anticipat!

Modificat de cosmindjc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Touran:

Furca ambreiaj: 02J 141 719C - 25,19ron

Ambreiaj: Sachs cu x - 975.30

fara x - 1353.05

Luk cu x - 782.52

fara x - 1085.60

volant 03G 105 266BA- LUK - 1340.11

AC - SACHS- 2443.30

Rulment presiune 02A141165M - 174,61

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Touran:

Furca ambreiaj: 02J 141 719C - 25,19ron

Ambreiaj: Sachs cu x - 975.30

fara x - 1353.05

Luk cu x - 782.52

fara x - 1085.60

volant 03G 105 266BA- LUK - 1340.11

AC - SACHS- 2443.30

Rulment presiune 02A141165M - 174,61

Merci mult pt preturi dar am o nelamurire cu privire la acel x cu sau fara...nu cunosc...

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Piesa cu x inseamna ca piesele vechi le predai cand le cumperi pe cele noi.Este afisat in toate reprezentantele Vag.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

NOU: Lista de accesorii la zi , cu absolut toate accesoriile , preturi si disponibilitate stoc, Romania si Austria, pentru toate marcile VAG.

P.S. - Volanul de Leon 1P cu piele si alcantara, este demential,

post-8900-1205505070_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ce pret e volanul ala? Arata intr-un mare fel... piele perforata si alcantara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna! Spune-mi la ce masina(model ,an fabric) se potriveste senzorul 6Q0423445. Daca poti si pretul?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fabia 2000-2009, Roomster 2006-2009, si este senzorul de viraj de pe caseta de directie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ce pret e volanul ala? Arata intr-un mare fel... piele perforata si alcantara.

1,387.72 ron cu tot cu tva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

More goodies...1,212.18 ron cu tot cu tva...sau pe fond negru.Sau pentru iubitorii de animale, dar si de masini, la 190 ron

post-8900-1205510975_thumb.jpg

post-8900-1205510984_thumb.jpg

post-8900-1205511087_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiesc ca pretul e pentru volanul fara airbag.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!