Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Salutare! Daca se poate un cod pentru kit ambreiaj (Placa, disc, rulment, simering ) VIN WVWZZZ1JZ4W086925. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna dimineata,daca puteti sa ma ajutati,va rog codurile de injector pentru Passat VIN

WVWZZZ3BZ2P236292

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

038130073AL

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un cod pentru ansamblul motoras geam electric usa dreapta (la modelul 2 usi, daca are importanta) :)

Motorul e 1.6 BGU

VIN: WVWZZZ1KZ5W073716

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 5/2/2017 at 9:02 AM, GABIVVX said:

038130073AL

Buna seara,

azi au desfacut la service capacul culbutorilor cu scopul sa schimbe un injector la passatul meu si am gasit alt cod,adica  038 130 073 AN,sa inteleg logic ca a fost umblat si au fost schimbate?Eu am luat masina din Germania la 138.000 de km cand avea vreo 4 ani,si mi s-a parut ca ar fi ok,dar cine stie?

Voiam sa schimb unul care avea o valoare de +1.80 ,si luasem un injector AL,cum trebuia sa fie pe masina,dar nu l-am mai pus,o sa-l dau inapoi,fara probleme.

Le-am spus sa schimbe doar oringurile si sa le schimbe pozitia intre ele,poate scap asa:)

Injectoare pe passat azi 09.05.2017.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Ma intereseaza un cod pentru volant tiguan dsg 2 4motion 2012.

vin:WVGZZZ5NZCW557843

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce cod are doar ambreiajul pentru compresorul de AC DELPHY COD 5n0820803a pe un Passat 2008 1.9tdi? Mulțumesc

Electromagnetic clutch

Modificat de costi0075
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista cod original si nu este ambreiaj electromagnetic.

Modelul acesta de compresor este angrenat tot timpul.

http://pieseclimaauto.ro/ambreiaj-compresor/volkswagen/ambreiaj-compresor-ac-vw-cl-dph-03

Inainte de achizitie verifica sa nu ai compresorul blocat, pentru ca degeaba cumperi ambreiajul.

Fa-i o fotografie cu telefonul si daca ambreiajul este declansat este clara situatia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am nevoie de un cod pentru racitorul de gaze de la EGR pentru WVGZZZ1TZ8W030173. (1.9 TDI BLS).

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rog si eu un cod pentru lcd minidot vdo golf 4 an 2003 1,4 16 v as vrea sa il caut pe alliexpres la un pret decent

multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut!

As avea si eu nevoie de coduri pentru kit distributie fara pompa si separat cu pompa pentru un Golf 5 GT sport din 2008 2.0 BKD.

VIN: WVWZZZ1KZ8W085705

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

luciaradeanul

Salut

Rugaminte, 

Pt un VW 1.9l benzinar din '89 carburator dublu corp 2E3 ma intereseaza sa cumpar piesa din attachament.

Luci 0722.710.906

Multumesc de ajutor.

1.jpg

2.jpg

Modificat de luciaradeanul
adaugat cateva mici detalii anuntului.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici colegii îţi pot spune codul piesei dacă nu îl ştii. Pentru asta este topicul nu pentru anunţuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua! daca poate sa imi spuna si mie un cod la sonda lambda de inainte de catalizator b1s1

wvgzzz1tz9w053940

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

As fi interesat de un cod pentru bucsele mari de brat fata(doar miezul acela fara suportul de aluminiu) la masina cu vin-ul: WVWZZZ1KZAM697158.

Mutlumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Ventilatorul meu a cedat partial, mai merge o singura treapta.

Din experienta ce ati recomanda dintre Nissens /Topran /NRF /Autogamma /TYC /Thermotec /QWP/ Febi Bilstein ?

Dupa cum se poate observa este vorba de ventilatoare mai ieftine , nu recomandati Hella/VDO/Beru/Vemo/AVA care sunt in alta liga de pret, cel putin pe tipul de ventilator cautat de mine.

Multumesc anticipat de sfaturi si sper sa fi postat unde trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara,

ma ajutati cu un cod de piesa pentru racitorul de ulei al cutiei DSG la un Seat Toledo cu motor 2.0 BKD ?

Seria sasiu este VSSZZZ5PZ7R019287

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe principiul eu intreb, eu raspund am cumparat si instalat Nissens.

Singurul marcaj este un abtibild pe corpul motorului, spre deosebire de cel original Gate care avea si pe elice.

Axul se misca mai greu, se simt la miscare bilele rulmentilor, elicea foarte prost echilibrata; la montaj a fost nevoie de distantiere(saibe) pentru ca fiind prost echilibrat atingea de suport.

Cel original chiar si dupa 10 ani era mai bine echilibrat.

Tinand cont ca cel OEM era de vreo 3 ori mai scump ma declar multumit; mai ramane sa-si demonstreze fiabilitatea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Costel Diaconu
On 28.06.2017 at 6:54 PM, maricim said:

Buna seara,

ma ajutati cu un cod de piesa pentru racitorul de ulei al cutiei DSG la un Seat Toledo cu motor 2.0 BKD ?

Seria sasiu este VSSZZZ5PZ7R019287

Multumesc,

02E409061B  OE

8MO 376 797-181 RACITOR ULEI HELLA 

On 24.06.2017 at 5:16 PM, golf416 said:

Salutare,

As fi interesat de un cod pentru bucsele mari de brat fata(doar miezul acela fara suportul de aluminiu) la masina cu vin-ul: WVWZZZ1KZAM697158.

Mutlumesc.

6Q0 407 183 A

On 20.06.2017 at 2:13 PM, ovidiux_83 said:

Buna ziua! daca poate sa imi spuna si mie un cod la sonda lambda de inainte de catalizator b1s1

wvgzzz1tz9w053940

 

03G906262B

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cod si pret pentru pinii care vin in spatele panoului de sigurante, ca sa adaug o linie pentru camera de marsarier?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara

 

Trebuie sa schimb bieletele antiruliu la o Fabia 2, 60 cp. Din cate am inteles Lemforder ar fi mai bune. Alte recomandari ?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Stie cineva ce cod si denumire are clema respectiva? Aceasta tine mansonul de cauciuc prin care trec firele din usa stanga fata si intra in interiorul masinii.

Masina este polo 9n, din 2002, 4 usi

wvwzzz9nz2d023757

Multumesc

2017-06-12 13.22.50.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi dati si mie un cod pentru mufa care vine in manerul de portbagaj de jetta? Pentru butonul cu camera, jetta 2011-2014.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am rezolvat peoblema la o reprezentanta audi din berlin.

6q0959843m

Codul e pentru furtunul flexibil cu ambele cleme de pe capete (doar asa se vinde) iar pretul a fost de 5,58 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gabi, poti sa imi zici ce cod are rola de intindere care angreneaza compresorul? vreau sa schimb distributia si nu stiu daca sa o comand pe cea din poza sau e alta?

WVWZZZ3BZ2P119131

rola.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!