Jump to content

Electromotor - demontare si curatare


vipandrei
 Share

Postare recomandată

Merci,am rezolvat f bine.E un baiat pe la Crangasi,cine vrea tel lui il ofer in privat.Vinde numai piese de alternator,electromotor si are preturi foarte bune adica platou carbuni bosch si bucsa din capat 50 lei(la electropur mi au cerut doar pe platou 80 lei),rulmenti polacesti alternator bosch 40 lei...adica foarte ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 11.01.2020 at 17:30, Dexterino a scris:

 Electropur, pe Calea Ferentari, dar nu ii recomand nimanui, sunt de tot r*****l la vanzari, parca te duci  la ei sa ii furi, nu sa platesti niste preturi extra-exagerate pentru  cateva piese (4 carbuni 40 de lei, un rulment cu ace, inca 40 de lei). Asa ca am renuntat  pana la urma sa iau si celalalt rulment cu ace, din capacul din spate.Eu i-l aratam cucoanei, in raft ii spuneam si codul si ea sustinea ca nu exista. la final, dupa o discutie similara cu unul care e posibil sa fie Dan Puricel, patronul, care parea dus cu pluta de-a binelea, am cerut factura, sa plec. 80 de lei.

Eu am avut niste probleme anul trecut si au fost niste oameni de nota 10. In special patronul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Preturile nu le comentez. Eu cunosc doar 2 mari service-uri specializate pe alternatoare-electromotoare in Bucuresti; acesta si cel din Baicului (Dl Nicu).  De la acestea doua se aprovizioneaza multe service-uri mari din capitala.

 

Modificat de fchitu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uncas Nicu sunt chiar profi, adica aia daca cer bani chiar ii merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salutare! Am un Passat B6 si nu mai invarte deloc, se auzea un click cand dadeam la automat pana cand a inceput sa miroasa a ars si nici acel click nu se mai aude.

Nu pot deplasa masina la mecanic, nu am gasit pe nimeni sa vina sa il demonteze, asa ca m-am hotarat sa o fac eu.

 

As dori sa stiu daca aveti niste explicatii sau o schema de demontare al electromotorului pe un Passat B6 2.0tdi cutie automata DSG.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!