Jump to content

Kit oglinzi pliabile electric


gabriel
 Share

Postare recomandată

Vreau sa stiu daca exista cumva de la superb sau de la orice alt vag vreun kit prin care imi pot face oglinzile sa se plieze singure .Se poate pune motorasul pe astea sau exista de la polo sau alt vw ?

Am vazut pe alte site-uri si pe ebay pt orice alta masina numai pt vag nu .

Exista butonul cu comanda cel de la superb , in loc de 0 are dezaburire (incalzire oglinzi)iar in loc de dezaburire are comanda de pliat oglinzile.

Ma intereseaza chiar si alte oglinzi care s-ar potrivi orice idee este bine venita .

ceva de genul asta http://www.northamericanmotoring.com/forum...d.php?p=1992729

Modificat de gabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gabriel - sistemul il gasesti si pe megane 2 :) am eu una si are sistemul de pliat oglinzi :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta caut stiu ca la superb este sau la o skoda L&K sigur am vaut butonul montat in una deci e clar ca avea dar nu stiu cum

le: merge pe octavia 1 daca merge si pe borsa si pe golf 4 mai caut pt mai sus :)

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=61943

Modificat de gabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva daca se potrivesc de la polo parca erau la fel

am vazut ca alea se pot rabata electric

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva daca se potrivesc de la polo parca erau la fel

am vazut ca alea se pot rabata electric

Esti sigur ca renteaza? Banuiesc ca is destul de scumpe oglinzile + manopera .. nu cred ca vrei sa auzi cat ajunge toata treaba asta..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ma intereseaza manopera si alte chestii le fac singur pe toate , ma intereseaza ce ar putea diferit in afara de talpa sau chestia aia electrica numai ca nu gasesc deloc nk care sa pot sa vad cum e in interior

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu as fi interesat sa montez chestia asta pe masina, daca gasesti undeva unde s-ar putea face da-mi si mie un mesaj pe privat. Am intrebat si eu la mai multe service-uri dar au zis ca nu stiu.....adevarati profesionisti!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca la golf4/bora exista oglinzi care au optiunea de rabatare electrica.

Iar la golf-ul 4 care inca se mai fabrica si comercializeaza in prezent in america de sud am observat ca sunt montate oglinzi indentice cu cele de la Octavia II, Polo, etc.

Difera numai modul de prindere pe portiera, carcasa respectiva banuiesc.

post-9546-1202922519_thumb.jpg

post-9546-1202922560_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Vreau sa stiu daca exista cumva de la superb sau de la orice alt vag vreun kit prin care imi pot face oglinzile sa se plieze singure .

Sunt si de Octi cu pliere... cel putin in catalogul de piese de schimb. Acum intrebarea e daca merita sa dai vreo 10-12 mil pe o bucata? Nu stiu pretul dar daca numai sticla e 9 mil, atunci cat o fi ansamblul? Codul pt modelul care s-a montat pana in aprilie '05 e: 1Z1 857 507 C

Personal, cred ca nu merita - faptul ca e pliabila inseamna de obicei ca e fragila. Si asta e un lucru tare rau in tara asta...

Sa imi spui te rog daca afli vreun pret. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu pliere manuala poate.

nu cred sa existe ca piesa de schimb atat timp cat nu se poate comanda aceasta optiune din fabrica...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista am comandat deja si cand vor ajunge daca imi convine pretul le voii lua, oglinda completa la care va trebui isa montez inca 2 fire si la fiecare calc din usa sau de usa trebuie schimbat ceva , cel de la skoda care o sa imi faca a zis ca ma suna cand ajung pe stoc si atunci vorbim ce sii cum, ca pret estimativ aprox 5 mil bucata completa .

Nu le poate comanda nici un dealer direct ca nu se produc pt noi .Se comanda pe porsche romanaia si cand ajung o sa le iau de la ei .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

laudabila intentia ta. sa ne impartasesti si noua impresii despre produsul finit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@gabriel: Daca desfaci fetele de usi, sa iti cumperi de la inceput clipsuri. Se rup, mai ales daca e la prima demontare (au un fel de adeziv pe garnitura de cauciuc). Costa o nimica toata, dar e bine sa ai vreo 6 pt fiecare usa.

La 5 mil cred ca e doar baza oglinzii, nu? Ca daca un geam e 9 mil, nu inteleg cum ar fi oglinda cu totul 5????

Daca ajungi sa montezi oglinzile, te rog sa-mi spui... mai ales daca ai schema sau asignarea pinilor in mufele din stalpii A. E cam nasol cu trasul firelor, daca vrei sa iasa bine. Ca sa iasa perfect tb dat bordul jos :D

Butonul de reglaj oglinzi (cel cu pozitie pt pliere) l-ai comandat? Se plangea cineva ca e destul de greu de folosit dar cred ca e mai simplu decat sa faci drumul ca sa pliezi ambele oglinzi...

Daca poti pune poze, ar fi super interesant. Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la pretul de l-am zis este o oglinda completa dar vine cu relatiii........nu se importa pt noi zic cei de la skoda doar pt uk cica....

in momentul in care inchid masina se pliaza si apoi se depliaza si voi putea sa comand asta de pe maxidot dupa un mic soft mi s-a zis

nu stiu mai multe oana nu vin

Ps de cate ori am desfacut usile nici eu nu mai stiu stai calm ca nu asta e problema am clipsuri cauciucate de la un bmw majoritatea si daca stii ce bune sunt ....bine ca era in service abandonat si desfacut ca am avut de unde sa le iau si acum nu am probleme :(

nu imi fac probleme ca e greu , nk nu e greu daca imi place si am cunostiinte care se pricep mai ales la skoda ...

Modificat de gabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salutare.

ai mai facut avansuri cu oglinzile pliabile electric pe octavia? eu am OT si se potrivesc oglinzile de superb.

Multumesc,

G.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astept si azi telefonul de la porsche sa stiu daca au ajuns si vad ca nu mai suna o sa sun sa vad dac amai zic ceva baietii dar slabe sanse sa isi mai aduca aminte si iar o sa o iau de la cap pana ajung pe stock cred ca schimb masina....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Inca nu am rezolvat nimica ma tot gandesc daca ar fi posibil sa gasesc motorasele la dezmembrari si sa le adaptez sau sa gasesc alte oglinzi care sa le iau prinderea sa o potrivesc cumva...

Stie careva ceva ma poate ajuta cu o idee cu un sfat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare !

Din cele citite, se pare ca te framanta de jumatate de an gandul asta... Poti sa-mi spui te rog si mie la ce-ti foloseste sa poti rabata oglinzile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De dizain :icon_cool:

pt ca asa vreau nu trebuie neaparat sa am o explicatie pt asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te-am intrebat pentru ca eu am avut o masina la care atunci cand inchideam usile din telecomanda se pliau si oglinzile, daca inainte apasam un buton de pe bord. Nu am folosit functia asta decat de proba ca sa vad daca mai merge sau nu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu de exemplu aproape de fiecare data pliez oglinda dinspre drum cu mana. Chiar mi se pare necesar acest feature in Bucuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 years later...

Salutare tuturor!Eu spre exemplu am avut o skoda superb model 2005 cod motor awx 131 cp si pot sa zic ca nu avea piele si nu era nici laurin &klement dar aveam functia de oglinzi rabatabile,si aveam si un led in oglinda care lumina pe jos cand actionai telecomanda inchis/deschis.Acum mi-am luat o Skoda octavia scout  2012 si sincer pot sa zic ca batranul superb imi placea mai mult,avea mai multe chestii intersante gen leduri sub portiere si sub scaune,leduri la manerele de deschidere interior portiera,leduri la aerisitoarele de caldura,bandouri cromate loc pentru portofel si multe altele,Din pacate pe noul scout nu am chestiile astea dar in schimb am 4x4 cea ce mi-am dorit mereu :) Deci daca vreti sa va montati oglinzi rabatabile cautati la dezmembrari o sa gasiti cu siguranta,trebuie doar sa fie marcat butonul de oglinzi cu aceasta functie,Bafta tuturor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e asa simplu.... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

postez si poza pentru cei interesati,poate cu unele modificari se poate face...

IMAG0112.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare.

Apropo de acest subiect, ma poate ajuta cineva cu ordinea si culorile din mufa oglinzii! In ELSA, pe schema, se regasesc decat firele si culorile care ajung pana in mufa oglinzii.Am un motoras cu memorie pentru modelul pre FL si cablajul aferent dar nu stiu ordinea in mufa(sunt scose firele din mufa!!!)

mufa oglinda.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!