Jump to content

Montare Suport Pahare Golf Iv


manea1517
 Share

Postare recomandată

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WNS

    6

  • Muale

    4

  • Mihai V

    3

  • bujulache

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cum adică se lasă cu mana? la mine după ce apăs coboară singurele piciorușele alea... ce sa lași cu mana?

s1 cm10 jellybean

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mr VW, citeste pana la capat: "capacelul de plastic (unde apare paharul)", despre el e vorba. asa e si la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de confirmari ... si inca o intrebare (imi cer scuze tot de incepator) ... eu l-am bagat in suport da am impresia ca l-am bagat un picut stramb in sensul ca e partea din stanga nu e la acelasi nivel cu cea din dreapta ... cum as putea sa il scot afara fara sa zgarii "capacelul de plastic (unde apare paharul)" ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Il scoti, apoi il bagi la loc, dar fara sa lasi capacul. Pe laterale suportului o sa vezi cate o clema pe care trebuie s-o presezi de capat inspre interior si in acelasi timp tragi de suport inspre exterior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Robotelul exact asa e si al meu...

http://www.pieseauto...-600-1-95-1.jpg

Mr VW ma refer la plasticul (dreptunghi ce are desenat un pahar pe el) ...

si eu am raspuns ca il lasi cu un deget in jos...il apesi. nu are arcuri sau motorase sa coboare automat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bad post, nu am citit pana la capăt! da îl lași cu degetul tu :-(

s1 cm10 jellybean

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

stimati colegi am si eu o intrebare

 

stiti cumva daca se poate schimba locul unde este ampalsat suportul de pahare?

ma intereseaza daca pot sa schimb ordinea 

cea initiala este (de sus in jos)  suport pahare - buzunar - casetofon

cea care o vreau eu  casetofon - suport pahare - buzunar

 banuiesc ca daca pun suportul jos de tot(in cazul in care ar fi posibil) nu o sa am loc sa il deschid

 

ma intereseaza aceasta modificare deoarece m-a fericit un prieten cu un multimedia player 1DIN(modelul care iese displayul)

daca il pun in locul casetofonului(locul initial) e aiurea caci am suportul de pahare deasupra display-ului(risc sa curga ceva lichide din pahar direct pe el) si acopera si buzunarul

 

cu , cablaraia de la casetofon nu e problema caci are acesta fire destul de lungi sa ajung in partea de sus a bordului

 

pun intrebarea caci abia peste 1 luna ajung la masina(servicul ma obliga sa conduc altceva momentan) si sa stiu daca are sens sa il iau sau il fac si eu cadou cuiva care chiar poate sa il monteze fara bataie de cap

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se poate schimba ordinea :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salutare,eu am pachetul cu aluminum brush,si am primit de la un coleg un suport de pahare dar e modelul acela carbon,din ce am inteles pot sa comand separat doar capacul?(eventual un cod pentru acest capac pe aluminium brush daca se poate). Am vazut o chestie la un coleg pe forum care avea achizitionate toate ornamentele pe carbon si parca le slefuise cu smirghel fin iar la final le-a dat cu lac si iesisera ca varianta pe aluminum brush, totusi nu ma incumet sa il stric :))

Modificat de eXperience88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

te va costa vreo 50e nou...nu poti sa schimbi capacul de la al tau?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Ce caterinca...omul intreaba daca poate sa schimbe doar capacul...iar tu marius il intrebi pe el? :)) daca stia crezi ca ne mai intreba?:P

Daca faci ca mine...nu il vei strica...dar se va cunoaste diferenta...suportul fiind lucios si restul pieselor normal...la mine sunt toate la fel...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare,eu am pachetul cu aluminum brush,si am primit de la un coleg un suport de pahare dar e modelul acela carbon,din ce am inteles pot sa comand separat doar capacul?(eventual un cod pentru acest capac pe aluminium brush daca se poate). Am vazut o chestie la un coleg pe forum care avea achizitionate toate ornamentele pe carbon si parca le slefuise cu smirghel fin iar la final le-a dat cu lac si iesisera ca varianta pe aluminum brush, totusi nu ma incumet sa il stric :))

piesa are cod 1jo 858 607 e 4j4.

pret 35 euro pe afara, la noi il verifici cu un mail/tel la reprezentanta.

 

cam mult pt un capac :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

Nu e nici o caterinca,poate am inteles eu gresit intrebarea.

1J0 858 607 E 4J4, daca ai modelul nou de suport.

Pret, in jur de 150ron, mi se pare enorm.

 

PS: nu citisem postul lui Muale :D

Modificat de marius1982.11
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam scump capacaul ala :)) ..eu am dat 1 mil pe tot suportul (modelul nou)si arata impecabil..chestie e ca sunt mai multe modele pe carbon decat pe aluminium si in concluzie mai greu de prins unul second..oricum mersi de cod, o sa ma interesez zilele astea la Tess in Brasov sa vad cat costa. :beer:  

 

   Pe masina ta (Lawrentziu) am vazut ca ai facut modificarea din carbon prin slefuire si apoi lacuire,ajungand la ceva de genul aluminium brush ??

Modificat de eXperience88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Da..asa am facut la mine...dar daca pui elementele mele...pe langa ale tale...se vede de la o posta diferenta...de asta zic...daca faci doar suportul de pahare cum am facut eu...se va cunoaste diferenta...

Sau mai poti face o jmecherie...poti lua si capacul de la mufa de diagnoza tot carbon...si asa ai o concordanta....ai negru de sus pana jos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da ar fi o treaba..totusi incerc sa vad mai intai cat e pretul capacului si poate am noroc pe la dezmembrari :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca vinde cineva doar capacul in dezmembrari. vand tot pachetul pe cateva sute de euro. stiu si ei ca lumea cauta pachetul de aluminiu.

poate gasesti folie sa se potriveasca la nuanta ;)

Modificat de Muale
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salutare colegi.mi-am luat si eu un suport de pahare pe spate si nu m-am informat inainte.adica,eu am gasit o cotiera de audi a3 ce sa potrivit de minune pe consola si acum am observat ca suportul de pahare nu imi mai intra din cauza suportului cotierei care in mod ciudat nu e la fel ca la una de golf 4.ma tot bate gandul sa il tai si sa il modific dar imi e frica ca fiind de aluminiu am sa il stric,aveti voi ceva ideei ca nu as renunta nici la cotiera nici la suportul de pahare spate.m-am gandit sa imi achizitionez o cotiera de g4 dar nu gasesc originalasi chiciuri nu imi trebuie.a mea cea de audi a3 este originala si o stare f buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am si eu o Bora Variant.Masina cand am luato avea suport de pahare pe spate deja montat,dar nu mergea,nu se deschidea.L-am demontat si am rezolvat problema.DAr acum am vazut ca suportu nu se deschide complet.Se deschide doar putin apoi trebuie tras cu mana ca sa se deschida complet.Can am desfacut suporta am vazut ca a fost varsat ceva pe el,cafea sau suc.L-am curatat ,dar am ami observat ca acele rotite din spate se invart cam greu.chiar daca le-am spalt tot asa se invart.Acum intrebarea mea este asa trebuie sa se deschida suportu sau sunt devina acele rotite?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E normal sa mearga asa. Poti sa incerci sa le mai ungi un pic, dar tot n-o sa iasa decat ~2cm, apoi trebuie tras cu mana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!