Jump to content

Consumator baterie nedescoperit


ssoorriiin
 Share

Postare recomandată

@powergt nu merge cu presupusul. Trebuie un electrician sa verifice consumatorii. De ex unui prieten ii statea becul din portbagaj aprins. Deci pot fi multe cauze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    30

  • F l o r i n

    15

  • Al Bundy

    14

  • zlatan005

    7

Ai camera pe bord? Trebuie sa iti inserieze cineva ampermetrul pe borna minus si sa vada consumul in st by. Apoi daca e consum sa scoata pe rand sigurante sa vada cand dispare. In  principiu al fi de la HU, modul confort, bec torpedou sau camera-statie, alarma aftermarket.

Modificat de Planetara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...
On 3/29/2013 at 11:19 AM, F l o r i n said:

Depinde

 

daca switch-ul este stricat, dar nu avertizeaza de usa deschisa - nu ai consumatori din cauza lui. Daca ramane pe usa deschisa - ramane si lampa aprinsa....normal ca ramai fara baterie

 

altfel, tu poti avea probleme din confort - chiar daca e uscat .... cablaj - sau calculatoare de usa. Scoate sig 6 si 14 si las-o asa cateva zile, sa vedem daca descarca ori nu.

Salut.Poate imi dai si mie te rog o idee.La mine la Golfu 4 pe usa stanga spate din consola fata nu se deschide geamul stanga spate.Din spate se deschide.Nici nu se blocheaza sau deblocheaza din centralizata.Cu mufa conectata in stalp am un consum cu usile blocate si toti consumatorii opriti de 0.4 Ah.Daca scot mufa din stalp usa stanga spate am un consuma de 0.02 Ah.Altfel imi omoara bateria.Ai idee o fi din modulul usei stanga fata sau cel de pe spate?

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!