Jump to content

RNS 510 - Columbus - Update FW si harti


florin.petre
 Share

Postare recomandată

Salut baieti,

Am si eu o mica problema cu Navigatia mea RNS 510 , problema a fost SD card slotul...ideea este ca am comandat alt SD card slot si sunt gata sa il inlocuiesc (ca vechiului ii s-au indoit pinii) dar am ramas blocat la ultimul pas.

Am dat jos navigatia...am desfacut abs tot...am scos ecranul din plasticul de fatada si mi-a mai ramas practic butoanele si SD card slotul care este prins intr-o chestie de plastic.

Ideea este ca nu stiu cum sa scot SD card slot-ul din acel plastic...nu gasesc pini sau cv de nici un fel.

Are cineva idee cum se scoate SD card slotul de acolo? ca nu vreau sa trag sa rup plasticul :s

Am atasat si 2 poze sa vedeti mai bine despre ce este vorba.

 

Multumesc

1487695288_tmp_20170221_183713.jpg

rsz_20170221_183737.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutari

imi puteti spune care este max SDHC-ului suportat de un RNS 510?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca citesti ai sa vezi ca maxim e 32 gb. Dar e greu de citit. Si asta poate sa influenteze si un aparat cu soft mai vechi care citeste maxim 2 gb. Dupa update va citi si 32 gb. Citeste ca e multa informatie aici 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut băieți,am și eu o întrebare!

Pe masina mea un Vw Passat b6 fab 2007 octombrie ,am montat volan Cc cu comenzi si un Rns 510 led fab 2014 cu softul 6276 iar din fabrica mașină a venit dotată cu modul bluetooth 3C0 035 729 G.

Pentru a avea și activa bluetooth-ul ce serie este compatibila ?

1k8 035 730 D care îi lipsesc 3G,PBAB și RSAP Sop 52/2008 sau 

3C8 035 730 B-C sau D care are toate dotările inclusiv WI-FI.

Precizez că în viitor vreau să îi schimb Canul Gatewey cu litera Q,ceasurile de bord și climatronicul de  b7 .

Momentan am Canul Gatewey cu litera E

Modificat de krysty_77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3C8 035 730 B-C sau D care este un modul premium

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da am observat dar tinînd cont de modificările pe care doresc să le fac în continuare,am întrebat aici,care dintre cele două serii sar potrivi ,fara sa trag alte fire sau alte bricolaje.

Cred că cel cu seria 1k8 035 730 D ,este plug and play și nu necesită decît adaptarea cu vcds.

Modificat de krysty_77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e ok si 1k8 . dar este un modul standard, nu iti afiseaza nimic pe rns, si in plus nu vei gasi multe device la care sa il conectezi .

3c8 in schimb nu v-a comunica cu bordul fiind bord rosu . ar trebui sa cauti ceva hibrid gen 7P6

Modificat de skodita100
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok 7P6 035 730  și cu ce terminație ar fi compatibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OT.

1k8xxxxxx are conectare cu toate telefoanele folosind protocol UHV.Inclusiv cu Iphone.Dar,nu afiseaza nimic...7P6xxxxxx cu orice litera va afisa doar pe rcd/rns nu si pe bordul rosu....desi unii zic ca ar fi o versiune..? pe care si eu o tot caut...si am cateva 7P6...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare . Am un rns pe un B6 care are versiune soft 10xx . Ce versiune este Ok ? Cea de 5xxx cu vim activat este Ok ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mai sesizat cineva ca exista un lag a sunetului cand asculti muzica prin bluetooth? Am pus un video pe youtube, si sunetul in boxele masinii era cam cu 2 secunde in urma video-ului. Am ascultat muzica la telefon cu casti bluetooth si era ok, deci nu e de la telefon.

RNS 510, iPhone 6, bluetooth 3C8 035 730 B

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar asta nu depinde de RNS, modulul de bluetooth este complet separat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut !

Stie  cineva  daca  se potriveste  aceasta navigatie pe un B6  ?  ma refer  la  mufe 

$_3.JPG(4).jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Discover Media Plus, la mufe se potriveste, e tot mufa Quadlock, insa nu se intelege cu restul masinii. E platforma diferita, MQB MIB2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

11 hours ago, andrei_221 said:

Discover Media Plus, la mufe se potriveste, e tot mufa Quadlock, insa nu se intelege cu restul masinii. E platforma diferita, MQB MIB2

andrei, difera mufa, nu se potriveste direct

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am crezut ca au facut ceva mai destept, sa nu se mai poata fura atat de usor.., dar vad ca merg pe aceeasi forma la unitatile radio..

sunt toate la fel, sau doar varianta aceasta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au component protection - deci, o masura suplimentara, pentru a ne proteja de furaciuni.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am si eu un RNS 510 la care as vrea sa fac upgrade la ultima versiune posibila. Imi puteti spune ce versiune pot pune, si un procedeu de upgrade ?

Address 56: Radio (J0506)       Labels: 1T0-035-680.clb
   Part No SW: 1T0 035 680 B    HW: 1T0 035 680 B
   Component: RNS-MID       H03 0900  
   Revision: AB001001    Serial number: VWZ6Z7H8253099
   Coding: 040004000400008200
   Shop #: WSC 00028 028 00001
   VCID: 2D51EF3F74E4E5760F5-8078

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur. Iti spunem sa citesti aici cum se face. Vers posibila la modelul tau e 5238 fiind o vers mai veche.  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan changed the title to RNS 510 - Columbus - Update FW si harti
  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Clodius a deschis acest topic
  • Aerofan a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!