Jump to content

Cand se face ITP pentru prima oara la o masina noua?


toni
 Share

Postare recomandată

Cand se face ITP pentru prima oara la o masina noua?

Eu stiu prima data se face la 3 ani, iar apoi din 2 in 2 ani. E corect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu ca la 2 ani...

Asa am si facut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde ati facut ITP, oameni buni???? Ca am mai postat undeva si nu am primit nici un raspuns. Va rog frumos dati-mi niste preturi si adrese ca m-a prins pana acum politia de 2 ori si m-au "scapat" de 2*500000 pana acum!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde ati facut ITP, oameni buni???? Ca am mai postat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei interesati accesati: www.rarom.ro/OCS/Lista statiilor ITP/ dupa care intrati la ce judet vreti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@rudolf: site-ul un avea un .php/.html/.htm sau ceva in coada?, ca imi da un HTTP 404 Not Found cand incerc sa deschid

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe bd. timisoara langa shell, in curte la fiat, 500.000

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cat tre' sa-i las ca sa-mi puna stampila si sa ma lase in pace? (daca se poate asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand se face ITP pentru prima oara la o masina noua?

Eu stiu prima data se face la 3 ani, iar apoi din 2 in 2 ani. E corect?

si sotia mea si socru-meu au masini noi. la ambii "data urmatoarei ItP" in talon era la un an. deci se face la un an si apoi din 2 in 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:salut:

Taica-meu nseamna ca a mers fara ITP cel putin un an. Masina e din din 2002 (mai) si d-abia zilele trecute i-a facut prima oara ITP. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am masina noua iar la "Data urmatoarei ITP" nu scrie nimic. Am intrebat la Porsche Leasing si mi s-a spus ca ITP se face la 2 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am masina noua iar la "Data urmatoarei ITP" nu scrie nimic. Am intrebat la Porsche Leasing si mi s-a spus ca ITP se face la 2 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ITP-ul se face din 2 in 2 ani... RAR dixit ...asa ca chestia cu 1 an la una noua si apoi din doi in doi... nu prea are logica oricat de stupida este legislatia ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar, la masinile noi nu se precizeaza in talon data urmatorului ITP, dar aceasta este la interval de 2 ani dupa data inmatricularii.

Apropo de ITP in varianta turbo (stampila pe talon si pa!, fara vizualizarea macar a utilajului) stiu ca se mai fac astfel de prostioare prin BV... ultimul "tarif" pe care il auzisem era de ~ 1.5 mil. ROL.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pentru informatii prinvind ITP-ul supraalimentat :pirat: Dinfericire in bucuresti sunt multi care practica aceasta varianta (am aflat zilele astea) si care isi fac implicit concurenta. Deci cu 1 mil ar trebui sa rezolv. Oricum, ramane dupa sesiune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil e autonomie judeteana si-si face fiecare legea. am mai intrebat si pe alti colegi cu masini noi si toti au in certificatul de inmatriculare nou eliberat data primei revizii la un an , trecuta de politie. asa o fi la ardeleni...

:12:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Spuneti-mi si mie va rog unde sa fac ITP-ul in Bucuresti? Daca se poate varianta "turbo" fara prea multa bataie de cap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in primul rand ITP-ul se poate face oriunde, nu neaparat la resedinta. nu stiu daca s-a mai spus dar am zis-o ca pe o lamurire.

cu vreo jumatate de an in urma am facut ITP la service-ul Radacini de pe Plevnei. sunt 2 pe plevnei, cred ca e cel dinspre giulesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ITP-ul se poate face la ORICE service agreat RAR. Poate sa fie de oriunde din tara. Chiar nu are importanta. Iar orice autoturism este obligat sa faca ITP la 2 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt. "turbo" mergeti la Maxim Serv pe Cuza Voda 35 (in spate la Budapesta)

ITP-ul se face la 2 ani.

Modificat de cc_seat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

super liber de obicei, la radacini pe b-dul ferdinand - fost dimitrov - ferdinand 111-113; Sandu Nicoara 0740.10.25.77

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Si cat tre' sa-i las ca sa-mi puna stampila si sa ma lase in pace? (daca se poate asa ceva?

Fratilor toata lumea vorbeste numai de masinile noi dar noi, noi astia cu VW vechi ce facem le punem la gunoi sau mergem cu banu pina la anu` :stupid: Astia te dau inapoi din orice si vad ca nu raspunde nimeni la o intrebare atit de banala. Ajutoooor!

Eu sint fara ITP din septembrie 2005 si inca nu am curaj sa ma duc pe bune la ITP desi nu stiu sa am vreo problema majora sau ceva pentru care sa ma intoarca dar se intimpla sa mi se aprinda becul de la ABS tocmai in ziua cind ma duc la ITP si FRAIERII aia nu stiu ce e aia si ma da inapoi doar ca vad un bec aprins. Are cineva o idee de un service ceva unde facem ITP-ul si la ce pret?Poate raspunde cineva la intrebarea asta? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu vad ce legatura poate avea becul de la ABS... masinile fara ABS nu trec testul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!