Jump to content

Abgaswarnleuchte


alexone
 Share

Postare recomandată

S-a aprins senzorul (am priceput ca e o problema cu evacuarea gazelor)...ce vreau sa stiu e daca trebuie sa ma indrept de urgenta spre un service s-au pot sa-mi vad linistit de drum...

Multumesc anticipat pentru raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

care senzor? - adica ce simbol iti arata ca nu am inteles in citirea mea fugitiva.....am avut si eu un polo 9n motor1.4 si le aveam la un moment dat toate aprinse - se poate aprinde din mai multe cauze dar cel mai bine este sa te duci sa verifice baietzii eroarea cu laptopul la un service.

Modificat de Luc BGN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai Polo sau Lupo ? la ce masina te referi ?

am un Lupo din 2001.................este senzorul de abgaswarnleuchte.....................ceva cu evacuarea gazelor................acum s-a stins de unul singur; am fost la un tester si mi-a spus ca e de la sonda Lambda............

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

poate o fi fost de la benzina . oricum ,daca mai apare inseamna ca o problema exista dar este momentan , sporadica si de aceea nu iti ramane becul de la motor aprins. ai schimbat si f. de benzina la kilometri care era necesar sa sa faca?( sa nu ai surpriza cu apa in rezervor).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!