Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

AI IDEE CE AI PE MASINA ALTERNATOR BOSCH SAU VALEO ?

Modificat de loghy
quote post anterior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!

am probleme cu kit-ul de ambreiaj. am golf 5 1,4 tsi 140 cp. am cateva coduri dar nu stiu daca sunt bune. ma puteti ajuta?

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

11 hours ago, kamikaze kmz said:

AI IDEE CE AI PE MASINA ALTERNATOR BOSCH SAU VALEO ?

Vezi ce e pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu stiu ce are el pe masina,tu stii ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Se poate verifica daca codul 1K0721388AC (pompa ambreiaj) este compatibila cu masina mea?

Golf 5 2008, 1.9 TDi, BLS.

Cod wvwzzz1kz8w325224

multumesc frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai merge compresorul de clima si am nevoie de codul sau, la Golf 5 Variant 1.9 TDI 105 CP BLS, VIN WVWZZZ1KZ9M290294.

Multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu nu se poate identifica dupa serie, trebuie ridicata masina si de vazut ce model/producator este montat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Pentru un Golf V cu vin: wvwzzz1kz7b043305 care este codul pentru brat stergator luneta?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare, golful 5 tsi nu are volant? Asa mi a zis cel de la piese auto. Mi a dat doar codurile de la kit ambreiaj + niste rulmenti si mai era ceva care sigur nu era volant. Nici macar nu stiu ce marca era. Mi a zis ca in total cu montare costa 1700 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da' cutie de viteze are? Nu ţi-a zis?

Este: 03C105269D/H

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai inteleg nimic. Pai nu era in avantajul lui sa mi dea si volant? Si eu ma bucuram ca nu ajunge la 2500 kit ul de ambreiaj. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Volant respectiva este single mass, deci nu ai motive sa o schimbi, de aceea nu ti-a dat cod.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa mi explicati. Nu sunt de meserie. Ce inseamna single mass? Adica nu mai adaug niciun ban la cei 1700 lei. Ar fi o veste buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica nu are ce sa se strice la ea, este o simpla roata de fier.

Volantele dual mass se defecteaza, google pentru explicatii.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SMF (single mass flywheel) e volant simplu, dintr-o bucată, folosit în mare parte la motoarele pe benzină. În general, nu necesită schimbare decât dacă a fost deteriorat de niturile discului de ambreiaj sau a fost abuzat (decălit etc.).

DMF (dual mass flywheel) e volant dublu, mai complex, cea are în componenţă arcuri şi/sau cauciuc, pentru atenuarea zgomotelor şi vibraţiilor, fiind folosit preponderent la motoarele diesel (şi nu numai).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce cod motor ai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un 1.4 tsi 140 cp. Parca e model bmy. Nu am talonul cu mine. Multumesc de vestea buna si pt explicatii. Ma speriasem deoarece colac peste pupaza nu mi mai urca peste 3000 de rotatii. Trebuie sa dau bani si pt asta. Offf.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul motorului este BMY sigur :) . Sa ne spui si noua cei ce avem acelasi tip de motor cat a costat sa stim preventiv :P . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K ABBMYXO e tipul motorului. Astia de la piese mi au dat niste coduri pt ce mi trebuie mie.  Cautand pe net am gasit piesele cu vreo 2-300 mai ieftin. Cu tot cu montaj nu trecea de 1500 lei. Imi puteti spune de unde as putea sa cumpar cel mai ieftin? Cei care vand piese de unde se aprovizioneaza? Banuiesc ca acesta este motivul pt care cer toti coduri de piese.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am tot luat de la autokarma în ultima vreme, au început să aibă preţuri mai bune decât epiesa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva care sunt simptomele masinii cand te lasa ambreiajul? Din cate am inteles sunt 2 stari, ca sa le zic asa. Una cand il mai poti folosi o perioada si una cand trebuie imediat schimbat. Problema noastra a tuturor este mecanicul din service care stiti cu totii cum este. Pt el, orice piesa trebuie schimbata imediat. Mereu se manifesta ca si cum am fi avut o tona de noroc ca n am patit ceva.

La mine se aude un tacanit, o bataie care se manifesta cand se incalzeste motorul. Dispare cand apas ambreiajul. Pedala de ambreiaj ....este tare, adica opune putere cand o apas.

Sper sa fie in topic subiectul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand iti patineaza ambreiajul si iti sare turometrul dar viteza ta este constanta...nu prea poti accelera si schimba vitezele prea bine.

P.S: Mecanicii toti ar castiga , un schimb de ambreiaj costa intre 350 - 500 RON, daca ar fi dupa ei ti-ar schimba tot.

Am patit si eu cu un senzor ABS, era filmul de pe rulment dus si m-a pus sa schimb si rulmentul si senzorul :( , sa fie el sigur ...

Modificat de SelesanD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

27 minute în urmă, ceres a scris:

1K ABBMYXO

Ce coduri ai primit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mi sare turometrul. Asta inseamna ca de bine si mai pot sa merg o perioada cu el asa....Mie imi iau 350 lei pe schimbat ambreiajul.

Delfinule, din pacate nu sunt acasa. Sunt in concediu si ma intorc pe data de 7. Cum ajung o sa ma uit pe foaia pe care le am notat si o sa ti spun. 

Am cautat piesele dupa codurile date si stiu sigur ca nu la Autokarma erau cele mai ieftine. Era diferenta de 200-250 lei intre magazinul cel mai ieftin pe care l am gasit, cred ca epiesa, si autokarma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!