Jump to content

Impresii despre Tiguan 5N & 5N2 (Tiguan 5N & 5N2)


OvidiuV
 Share

Postare recomandată

Salutare tiguanilor!!

Dupa ce am citit multe info de pe forumul vostru si dupa o experienta anterioara cu vag ( skoda octavia, golf) incepand de ieri sunt ( de fapt sotia mea) este propritara fericita a unui tiguan fabricat in luna 6 a anului 2011( modelul vechi) de tiguan 4 motion 2.0 tdi de 170 de caluti, km 65000. Am vrut neaparat modelul vechi pt ca din cate stiu, a fost ultima luna de fabricatie si sper ca a scapat de bolile copilariei

Masina este din achizitionata de mine din germania iar ca prime impresii m-a marcat faptul ca trage surprinzator de bine pt un suv si faptul ca desi am alergat-o prin toata germania si austria, consumul a fost doar de 6,3 , mult sub asteptarile mele.

Mai multe impresii pe masura ce o conduc( daca mai apuc ca sotia e foarte incantata de masina).

O prima intrebare. Masina nu are roata de rezerva, ci doar kit de reparatie. In acest caz anvelopele originale nu ar trebui sa fie runflat?

Modificat de claudiu1981
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 326
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • eurotig

    21

  • Andy_B

    18

  • Vlad F Buc

    17

  • dadu

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Teoretic senzorul de pana se activeaza cam pe la 1,5 atm (chiar daca se masoara diferenta de rotatie prin ABS) si atunci nu se produce dejantarea ca sa ai obligatoriu nevoie de alta roata umflata... Daca ai runflat nu mai ai nevoie de chit de reparatie ca poti ajunge la prima vulcanizare fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Doomy changed the title to Impresii despre Tiguan 5N & 5N2 (Tiguan 5N & 5N2)

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!