Jump to content

Roata Rezerva Touran


dodo-es
 Share

Postare recomandată

Salut...Deci ajutati ma va rog sa inteleg...touranu meu are chitul ala ptr pana,deci nu are rezerva,nu?dar totusi locul ptr rezerva exista?unde e amplasat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • lucaflo26

    12

  • vdragos

    11

  • adifox

    8

  • cosmindjc

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acolo un este kitul de pana. Acolo vine pusă rezerva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Touranul cu 7 locuri nu are loc pentru roata de rezerva.Are cele doua scaune din spate acolo unde ar trebui sa intre roata .

Pentru a putea sa-i pui roata de rezerva trebuie sa scoti scaunele 6,7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... sau sa-ti iei o rezerva subtire pe care sa o cari cu tine intr-o husa doar cind ai nevoie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

salut,

Touran-ul meu a venit echipat cu kit de pana : flacon si compresor, carlig de tractat,  ...dar nu am cric si nici cheie.

as vrea sa cumpar un kit cu roata de rezerva subtire, cric si cheie ceva de genul asta - http://olx.ro/oferta/kit-rezerva-audi-vw-125-70-r18-ingusta-slim-originala-ID4WgB6.html#1db3708752 dar nu stiu ce cod are acest ansamblu cu totul sau unde il pot gasi (dezmembrari, magazine ...etc).

daca aveti informatii astept reply

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Buna seara. Imi poate spune cineva concret de cat este roata rezerva subtire la Touran? Am cumparat de 16 dar nu mi se inchide capacul. Ar mai fi variante de 17 sau 18 dar nu vreau sa fac stoc.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...
On 10/8/2015 at 5:24 AM, kosty 22 said:

Salut...Deci ajutati ma va rog sa inteleg...touranu meu are chitul ala ptr pana,deci nu are rezerva,nu?dar totusi locul ptr rezerva exista?unde e amplasat?

La Touran ai unloc pt o roata de rezerva SLIM (ingusta)
In spate deschizi si ridici "mocheta" vezi ca re doua inchizatoare. nu iti incape o roata normala..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Maestre, in caz ca nu ai urmarit tot firul conversatiei, colegul care a intrebat are varianta cu 7 locuri, situatie in care nu exista loc pentru roata de rezerva. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Am un touran din 2006 cu 5 locuri. Vreau sa-mi iau o rezerva slim sa-mi intre in Locașul special și cică nu o sa găsesc rezerva care sa se potrivească in locaș și sa se închidă capacul . Este adevărat? In cazul asta care ar mai fi rolul la locaș?  Am acum 205/55/16 pe mașina și am găsit 125/80/17. Știe cineva dacă se potriveste?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se potriveste, exista zeci de comparatoare online care-ti arata asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 19.06.2018 at 10:21, adytzaxp30 a scris:

Am un touran din 2006 cu 5 locuri. Vreau sa-mi iau o rezerva slim sa-mi intre in Locașul special și cică nu o sa găsesc rezerva care sa se potrivească in locaș și sa se închidă capacul . Este adevărat? In cazul asta care ar mai fi rolul la locaș?  Am acum 205/55/16 pe mașina și am găsit 125/80/17. Știe cineva dacă se potriveste?

Roata de rezerva slim care se potriveste pe Touran, si cu care se si inchide perfect capacul este roata de Golf 5 cu dimensiunea de 125/70/18.

Codul acesteia este 1K0601027B.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare

Poate ma puteti ajuta si pe mine cu ceva lamuriri/informatii.

Caut roata de rezerva, dimensiuni reduse pentru modelul Touran III 12.2015 si nu gasesc nicaieri detalii legate de dimensiuni janta, distanta prezoane, dimensiune echivalenta pentru jantele de 16".

La fel, daca stiti cumva jantele de tabla pe 15" ce dimensiuni/detalii au?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

SALUT

Detin un Touran 2014 ,1.6 TDI de 5 locuri si  caut rezerva slim dar nu prea stiu care sunt dimensiunile exacte pentru a se potrivi pe locul destinat rotii de rezerva.Poate ma lamureste cineva?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te lamuresti singur daca citesti topicul in care ai postat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!