Jump to content

Roata Rezerva Touran


dodo-es
 Share

Postare recomandată

Buna tuturor membrilor acestui forum!

Va rog daca ma puteti ajuta cu vreo sugestie pt a putea gasii sau obtine o roata de reverva pt Touran pt ca la cumpararea masinii nu a avut decat compresor si acel praf.Va rog sa-mi spuneti daca aveti idee ce altfel de roata se mai poate folosii si de preferinta una ingusta pt ca ocupa mai putin loc in portbagaj.

Va multumesc anticipat tuturor care ma puteti ajuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • lucaflo26

    12

  • vdragos

    11

  • adifox

    8

  • cosmindjc

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ai compartimentul pt roata de rezerva in portbagaj?

Intra pe forum la anunturi online si acolo ai sa gasesti sigur o janta de vanzare. Ai nevoie de prindere 5x112.

Incearca sa-ti cumperi dimensiunea jantei pe care o ai pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am locas pt roata de rezerva ci acolo sunt locul celor doua scaune care se ridica suplimentar masina este cu 7 locuri.Deci locas nu este.Stii...eu locuiesc in Madrid Spania si aici sunt o gramada de desguacesuri(dezbembrari) unde poti sa intrii sa iti iei ce vrei si ai acees la toate masinile.Vroiam sa stiu ce geanta de alta masina este compatibila cu a mea si de la ce alta marca de masina ii mai pot pune.E foarte important sa pun una ingusta si nu normala cum sunt ale masinii pt ca este dubla si imi ocupa mult loc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am si eu o rugaminte...Ma poate ajuta cineva cu un sfat de unde pot cumpara sau cu o roata de rezerva ca cea din poza???

Multumesc anticipat!

post-17040-1199290535_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca doar la dezmemebrari sau pe comanda la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut,

Eu am cautat in tot Bucurestiul o roata similara noua, singurul loc in care am gasit (asta era in 2004) a fost tot la dealer-ul VW, cu 10 mil pe vremea aia.

Radu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cautati pe la dezmembrari is pline de roti dintrastea!! sau pe la inportatori de anvelope si jante sau dac aveti multi bani la reprezentanta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Am si eu o rugaminte...Ma poate ajuta cineva cu un sfat de unde pot cumpara sau cu o roata de rezerva ca cea din poza???

Multumesc anticipat!

salut ai gasit roata de rezerva ca si eu caut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

roata de rezerva are intr-adevar 5x112 si se potriveste de la

audi a3, a4, a6, a8

Golf 5

Passat modelul nou

Eos

skoda octavia II

Fabia II

Roomster

La dezmembrari gasesti sigur

Nu cred ca poti pune roata decat in portbagaj langa bagaje, ca in podea nu ai decat un sertaras

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

acel sertaras este un polistiren mai dur. daca scoti placa si mai apoi acel cofrag de polistiren,ramane un loc perfect pentru roata de rezerva. eu asa am facut si dupa ce am cautat roata mica si nu am gasit decat noua cu 270 euro,am pus una normala de audi. e buna, doar et-ul difera.

Nu mai da quote la postul anterior pentru ca este interzis de regulament!

Foloseste "add reply" sau "fast reply".

Multumesc!

aryes13

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca nu am gasit acea roata de rezerva (danidani), inca mai caut, situatia de la tine (adifox) este diferita de cea de la mine neavand acel polistiren de care spui tu, iar daca-l dau pe cel pe care-l am nu-mi intra decat acea rezerva ingusta pe care am incercat la dezmembrari de m-am saturat si nimic, oricum in nici un caz nu voi da 1000 ron pe o rezerva!!!

Daca cineva are sau gaseste S.H. sa ma anunte si pe mine!!!

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poi uita-te la anunturi online. Sunt o gramada de jante de tabla de vanzare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci Extreme dar ma intereseaza din aceea ingusta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aryes13: am inteles,scuze,voi avea grija sa nu se mai repete!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Am si eu o rugaminte...Ma poate ajuta cineva cu un sfat de unde pot cumpara sau cu o roata de rezerva ca cea din poza???

Multumesc anticipat!

un link pentru tine. pret: 170EUR

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei din Bucuresti: Cum cobori de la spitalul Sf. Ioan spre Autovit pe partea dreapta este o spalatorie si o vulcanizare(nu cele de jos de langa hotel). Chiar inainte de spalatorie este o straduta in dreapta, ce coboara brusc spre sere. Acolo exista un depozit foarte mare de anvelope sh. Oamenii aveau un munte de roti d-astea de rezerva, din dezmembrari. Merita sa incercati si acolo. Doar ca nu stiu exact daca mai exista firma aia acolo sau a aparut vreun dezvoltator sa ridice 20 blocuti P+15... Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

la mine scrie ca trebuie 125/70/R18

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Nea Vizanu`: Am fost acolo unde spui tu dar nu am gasit ce-mi trebuie...

@Extreme: Pt mine la Touran nu merge cea de la baiatul cu ID-ul frn, m-am intalnit azi cu el, super serios omu`, si am incercat sa o pun in portbagaj si era prea lata ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Imi pare rau atunci.

Pana la urma cred ca va trebui sa-ti cumperi una noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salutare

Azi am umblat pe la toate dezmembrarile...si m-am dezmembrat eu.. Nu am gasit roata. Am gasit una aproape buna, trebuia sa largesc putin gaurile de prindere aproximativ 0.5mm pe raza... nu-i asta o problema pt un roman care e invatat sa repare Dacia si cu sarma si cu ciorapi de dama.... mergea si asa dar... cat e roata de mica si amarata ca parca era de motocicleta dar nu intra in locasul ei in portbagaj... adica intra dar nu se mai poate pune capacul. Ce naiba facem fratilor? Sa umblu cu prafu ala si compresorul... mi se pare aiurea. Si pe praful asta sa dau 170e+TVA cat e una noua mi se pare aiurea. Voi cum a-ti rezolvat-o?

Multam anticipat pt idei

Modificat de benny1964
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut baieti! am rezolvat problema cu roata de rezerva ingusta.

am gasit de golf V si este exact ce imi scrie pe capacul de la rezervor.

a intrat la fix si am pus si capacul peste ea si se inchide perfect!

gata cu solutia, gata cu roata mare dupa mine in portbagaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am avut norocul sa gasesc una nou nouta la dezmembrari. Am dat pe ea 350 lei si a fost de la un TOURAN fabricatie 2008...

In sfarsit am si eu portbagajul GOL!!!

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!