Jump to content

Manual Utilizare Seat Altea


georges
 Share

Postare recomandată

buna , nu aveti cumva scanat un manual de utilizare altea?

cred ca ma confrunt cu ceva probleme (un martot in bord aprins , check engine) si miros de ferodou de la esp ... (acum ca-i iarna si pe mine m-a prins iarna cu cauciucuri de vara ...)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai mesajul Check Engine, nu prea e de bine. Nu cred ca manualul te va ajuta prea mult. Mergi la un service urgent (de fapt asta scrie si in manual).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pare ca era un senzor , l-au curatat putin si l-au pus inapoi , dupa cateva zile s-a remediat problema de la sine.

se pare ca masina a stat mult pe loc , senzorul in cauza e cel de turatii de la motor , dadea informatii gresite si la esp care ramanea aprins.

deocamdata nu da semne de alte probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-o stapanesti sanatos! Apropo de manual, daca nu il ai (desi ar fi trebuit sa il primesti odata cu masina, indiferent daca ai luat-o noua sau SH), il poti cumpara de la orice dealer Seat. Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am manual :vaidecapulmeu: , e in nemteste ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Manualul de utilizare costa 25 de lei (cel putin asa mi s-a spus telefonic la dealer-ul din Sibiu) si ar trebui sa il gasesti la orice dealer Seat. S-ar putea sa-l aibe cineva de pe forum in format electronic si te-ar scuti de o cheltuiala...Intreba si tu... Din pacate, manualul meu e varza, i-au zburat foile de el (e legat foarte slab), ca l-as fi scanat eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

si manualul meu e varza...chiar n`or avut umpic de lipici sa`l inchege mai bine? :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca va ajuta, pot imprumuta pentru scanare, manualul de Leon 1p in romana

Diferenta intre Altea si Leon e numai de dimensiuni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu manualul de Altea in engleza, in format PDF. Pentru cine e interesat, il pot trimite pe mail.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@starchaser

Cosmin daca tot ai cartea deja in format PDF incarco te rog aici http://www.scribd.com si iti ramanem recunoscatori dupa care scrie in toicul asta linkul.Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge!!!Acest link le va fi de folos multor membrii de aici de pe forum mai ales celor care isi cumpara masinile din strainatate si/sau nu mai au manualul masinii.Cosmin inca odata multumiri pt. efortul depus!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi frumos de link, nu puteam citi manualul meu(germana).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!