Jump to content

Montare Comenzi Pe Volan Si Carkit Bluetooth


28victor
 Share

Postare recomandată

Va salut. La Passatul meu B6 2009

Can Getway 3C0907530Q

Ecu coloana 3C0953549AE

IC   3C0920972J 

Cu un RCD 300 functioneaza butoanele de pe volan, mai putin cel de meniu.

Am montat un radio "China" RCD360 pro si nu mai functioneaza comenzile de pe volan.

Acest radio functioneaza ok la un Passat CC 2010. Pote fi din cauza LIN1.3?

Ceva solutii? va rog.

Modificat de sinset
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Exista un modul pt ca rcd 360 sa preia comenzile de volan, modelul vechi, lin 1.3. Cei care comercializează 360, au si asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MA intrebam daca rezolv ceva cu 3C0953549AH/AJ.

Si mai am problema cu butonul de meniu care fizic este functional dar nu este recunoscut in sistem.

Modificat de sinset
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4 hours ago, sinset said:

3C0953549AH/AJ.

rezolvi, doar daca schimbi si volanul si montezi modelul de facelift/cc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Va salut,

 

Am pe masina volan fara comenzi in 4 spite, masina este 10.2009, cu maneta tempomat si buton meniu pe maneta semnalizare. Vreau sa ii pun volan cu comenzi, 10 sau 12 butoane.

 

Address 16: Steering wheel        Labels: 3C0-953-549-SW25.lbl
   Part No SW: 3C0 953 549 BA    HW: 3C0 953 549 BA

 

am nevoie de modul cu terminatia AH, AK, AJ? .  Volanu conteaza ce cod este?

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Obligatoriu...3c... AH, AJ...AK merge doar la masinile cu transmisie manuala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Doresc sa pun un volan cu comenzi la Passat B6. Masina are volan cu 4 spite si vroiam sa pun unul tot in 4 spite ca sa pastrez airbag-ul actual si oricum prefer pe acesta decat pe cel in 3. 

Problema este ca nu gasesc, cu exceptia a 2 sau 3 prin US.

Am gasit pe ebay in DE unul, dar zice ca butoanele sunt doar pentru modelul Mexic.

Butoanele au aceleasi semnificatii probabil cablajul este diferit si eu nu prea ma pricep.

La volanele cu 3 spite cablajele celor doua butoane se intalnesc la jumate si intra intr-un modul, la asta de Mexic cablajul traverseaza de la un buton la altul.

As vrea sa-l cumpar dar sa nu raman cu el in vitrina. M-am gandit ca nici neamtu nu este prost si putea sa modifice el cablajul ca butoanele nu are cum sa le schimbe ca nu sunt la fel ca cele in 3 spite. Mi-ar fi placut asta cu 4 spite.

Cineva care a mai intalnit sau care stie sa-si dea cu parerea. Nu am gasit nimic in 4 spite model Europa sa vad cablajul butoanelor.

Referitor la volan al meu are airbag cu doua ignitere deci cablaj diferit. Acuma de exemplu: un volan MF cu 3 spite sa aiba airbag cu doua ignitere sau nu conteaza?

Multumesc frumos!

s-l1600 (2).jpg

Modificat de Bica_Lucian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am montat unul singur din acest model, acum ceva timp. Sunt rare. Am mai vazut pe cateva Passat uri...care.mi-au venit la service, dar le numeri pe degete. 

Poti modifica cablajul, sa păstrezi airbag ul tau si doua ignitere...daca gasesti cablaj cu unul singur

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Florin, deci pot sa cumpar volanul linistit, vorbesc de modelul mexic, ca altul nu am gasit.
Zi-mi te rog si mie un cod de cablaj pentru comenzi. Mai am o intrebare : modulul comenzilor, care se vede la volanul cu 3 spite, unde este positionat la volanul cu 4 spite ? oare l-o avea ? Sau asta in 4 spite nu are modulul asta.
Uite de asta zic : 

338578748_1429559897893817_580504899948499473_n.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are modul si are aceeasi mufa la cablaj, precum modelul vechi de volan comenzi, de pe B6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!