Jump to content

Demontare Panouri Usi Fata+spate


ady.marius
 Share

Postare recomandată

vreau sa imi pun boxe in usi si nu stiu cum se desfac panourile de usi mentionez ca pe fata am geamuri electrice.imi e frica sa nu rup ceva si apoi.......daca se poate ajutatima si cu poze

ms anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms mult da de manerele de coborare geam de la usi spate nu spune nimic asa ca astept pareri,domnule michael 9n nu te sup am cautat topicul da cred ca pe fondul oboselii nu lam vazut asa ca scuze inca o data

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la manerele pentru deschiderea geamurilor,daca este ca la golf IV(nu cred ca este alt sistem),vezi ca intre "manivela"si panoul usii ai o bucata de plastic(un cerc).in ea sunt doua urechi de plastic.impingi cu o pila sau o surubelnita subtire de ele inspre exterior si tragi de maneta.si asta este tot :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este un inel de plastic o sa incerc sa vad daca se desface ms mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact!!!inel.am avut un lapsus cand am scris post-ul anterior.are doua cleme in interior care sunt corp comun cu inelul,deci grija sa nu le rupi!sunt in tensiune pe axul macaralei.tu nu trebuie decat sa le impingi spre extremitatile inelului si gata.ai scos manerul geamului :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci ca sa inteleg trebuie sa introduc o surubelnita intre inel si manivela?sau cum mie frica sa nu rup ceva ca apoi trebuie sa cumpar manivela si nu vreau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Am si un Polo 2003 si am o pb cu difuzorul fata dreapta (trebuie schimbat),vreau si eu sa stiu cum se dau fetele de usi jos (detaliat de la incep pana la sf) nu vreau sa rup ceva... si daca are cineva idee ce tip de tweeter imi trebuie pt stalpii fata? si mai am o intrebare :D v`am capiat, stiu, am doar 2 usi ,cum se dau panourile din spate jos ?? seamana k la fetele de usi ?b

:icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pentru a desface minerul macaralei:

1. se pozitioneaza minerul vertical indreptat in jos.

2. inelul de plastic dintre miner si capitonaj se impinge cu totul in sus (cu o surubelnita, ceva)

3. se scoate minerul (iese foarte usor)

Pentru montaj: la fel dar in ordine inversa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

am facut asa cum zice nicholas si nu vrea ceva poze va rog ca vreau sa imi pon boxe si pe spate am cautat tot forumul si nu am gasit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Vreau sa zic ca eu am incercat asa cum zice "nicolas" si a mers foarte usor si chear nu am folosit nici scula(surubelnita), a mers impins foarte usor cu mana acel inel.Bafta! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!