Jump to content

Sistemul de închidere și alarma de fabrica


eur
 Share

Postare recomandată

Cam greu cu poza la modul . E montat pe masina .

mufa.jpg

 

Pot afla daca e activa receptia radio ?

Daca masina e din 2002 , cheia trebuie sa fie de la o octavia  pana in 2002 ? received_252735602031973.thumb.jpeg.9e7a9db0cc1731aa3a8eedf8f5bcb7c0.jpeg

received_2168092876806485.jpeg

received_2220154931546886.jpeg

Modificat de Raul breb
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    11

  • taquito

    11

  • andrei_221

    7

  • F l o r i n

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pana la urma ? Pot afla daca e activa receptia radio ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 17.08.2018 at 19:58, Raul breb a scris:

Pana la urma ? Pot afla daca e activa receptia radio ? 

Se pare ca nu are aceasta functie

Screenshot_2018-08-19-09-31-04.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Buna ziua! Am o problema la inchiderea centralizata la masina (Skoda octavia 1, 2008, benzina 1.6). Usa de la sofer nu se mai deschide/inchide din cheie iar celelate usi se deblocheaza si nici nu pot sa o mai deschid portiera nici din manerul interior nici din cel exterior . Am fost la un service mi-a rezolvat problema cu manerele, usa se poate deschide cand este deblocata, dar deblocarea/blocarea acesteia din cheie, tot nu functioneaza (mecanicul, a schimbat broasca). Mecanicul, nu-mi gaseste nici o diagnosticare pentru aceasta problema. Nu stiu exact ce trebuie reparat sau schimbat pentru ca aceasta sa functioneze normal.?

 

Modificat de Gabriela F
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

verificate firele si calculatorul din usa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare, De curand am cumpărat o Octavia 1  2007 1.9 si fiind prima Skoda  am si eu 2 intrebări daca se poate.

1-Haionul nu are broasca pentru deschis cu cheie ci doar electric manerul acela.si am.observat ca uneori merge din prima.alteori nu adica tin apasat se aude motorsul si trebuie sa trag imediat pana nu revine, asa trebuie sa faca? L am uns putin acolo dar la fel..

2-Toate ușile se deschid la apasarea de 2 ori a butonului si se inchid dupa 15km/h..pot schimba cumva aceste setari?

Mulțumesc anticipat Colegi numai.bine ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. da , este ok

2. se poate dezactiva aceasta functie, respectiv se poate coda astfel incat sa se descuie toate usile, la prima apasare.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Fekete Zoltan

Salutare, 

Am o problema cu inchiderea centralizata la Octavia 1 Combi 1.9TDI, am pus un modul PNI 288, problema este ca, schema de la GOLF nu merge.

Stie cineva culorile firelor de inchidere si deschidere din usa soferului?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai se apre ca ai montat gresit.

desfaci fata de usa si verifici firele dintre broasca si calculatorul de usa, pana le gaseste pe cele 2 care cand pui  (-) minus pe ele comanda inchis / deschis

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fekete Zoltan

Ca sa nu mai intep fiecare fir poate cineva stie exact care sunt firele de inchidere deschidere la octavia 1....multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!