Jump to content

Scorpion


wolfydRg
 Share

Postare recomandată

Eu unu nu-mi mai spun oful ca iar ma apuca nervii .

Niste nesimtiti .

Da hai sa zic ceva macar ca sa aibe si de la mine o bila neagra .

La masina din semnatura la revizia de un an de asta vara facuta pana la urma la ELCAR-GID Buzau pentru ca nesimtitii de la Scorpion Galati au facut urmatoarea schema :

Sun pentru programare cu 3 - 3,5 saptamani inainte si intreb cam cat ajunge o revizie la un an schimb ulei + filtre + lichid de frana .

El calculeaza si iese vreo 700 si ceva de ron .

La care eu zic dar nu se poate face cu ulei-ul filtru si lichidu de frana toate aduse de mine si cumparate originale din germania ?

El zice ca Ba Da .

Eu si cat costa doar manopera ?

El 300 - 350 ron

Eu ok

El dati-mi va rog datele ca sa completez programarea in calculator .

I le dau si inchid telefonul .

Acum nesimtirea de pe lume .

Se face ziua de revizie.

Pun ulei lichid de frana si toate filtrele in portbagaj si plec .

Ajung acolo si un tip de acolo ma intreaba ce sa intamplat

Eu am programare la revizie,

El dati-mi va rog serviceplan-ul

Il dau si el ce credeti ca ma intreaba :

De care ulei doriti sa-i punem

Eu pai cand am facut programarea am zis ca vin eu cu toate cele la mine

El pai nu se face doar manopera ci cu totul asa a hotarat seful de service de la 01.06.2010 eu avand programarea pe 12.06.2010

Eu pai bine domnule si nu puteai sa dai un telefon sa ma anunti si pe mine .

Si-mi iau actele si plec la Buzau.

Parerea mea NESIMTITI LA MAXIM .

HUOOOOO.

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Crisilo

    11

  • Mihai.Nechifor

    7

  • Hooligan

    6

  • TEHNO

    3

Mihai.Nechifor

Joi sper sa ajung si eu la ei pentru ca am o rechemare pe butoanele de la incalzirea in scaune sa vedem cum decurge treaba, daca nu voi suna la PBN ca stiu pe cineva acolo sa vorbeasca direct cu cei de aici. Vom vedea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

serveceul ( fost ) scorpion galati ca s-au suparat aia de la focsani cand au vazut ce melci sunt si i-au vandut e de rahat . pentru schimb de ulei, placute spate, schimbat filtru de aer si de motorina dar cu filtrele mele, curatat conectori electrici etriere spate si completat cateva sute de grame diverse lichide factura a fost de 1390,92 ron . niste jeguri . inainte de revizie am primit pe telefon si un sms prin care eram anuntat de o reducere la piese de 20 % . despre promotie am fost informat ca a fost o greseala . fratilor este o greseala sa mai calcati la serveceul asta . sunt incompetenti, organizarea este un dezastru . revizia mea a durat de pe la 08.05 pana spre pranz . e de necrezut . dar am aflat de ce au preturi asa de mari . pentru ca : IN ROMANIA PROSTIA COSTA . :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si acum cireasa de pe tort... cu toate ca nu am fost pe la ei stiu sigur ca se mai "intampla" ca la un schimb de ulei sa ii mai trebuiasca cate unui mecanic o parte din ulei si ca urmare sa se realizeze un semi schimb de ulei asta cu toate camerele ce le au ei pe acolo. eventual niste lichid de frana... chestii ce pot fi valorificate. concluziile le trageti voi. nici pe la service`urile de cartier nu cred ca se mai intampla chestiile astea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Macar sunt de treaba?Adica sunt receptivi cu clientii sau au un sictir existential acut in ei? :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai bine te duci la Buzau la ElcarGid...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Mihai.Nechifor

Pentru a nu crea confuzie cred ca ar trebui inchis acest topic avand in vedere ca Scorpions Galati nu mai exista. Acum se numeste Ada Motors (mai mult ca sigur are proprietar nou). Poate cu noul nume s-a mai schimbat ceva pe acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Nu s-a schimbat nimic. Ada Motors, Scorpion, aceeasi oameni sunt angajati acolo. Nesimtire maxima!! Doamne fereste sa nimeresti acolo in pauza de masa, astia stau cate 2 ore in pauza si stai ca prostu sa te bage cineva in seama. Asta pe langa preturile exorbitante... Bec D2S - 800 de lei, parbriz Golf VI, fara senzor - 2000 de lei (1300 parbrizul, 700 manopera) in conditiile in care in orice alta parte cu maxim 700 de lei rezolvi cu tot cu manopera. Plus ca daca faci vreo interventie in alta parte pierzi garantia (chiar daca tu de exemplu inlocuiesti parbrizul si dupa 2 luni iti cade motorul) x((

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ivas Galati , reprezentanta Skoda, poate face mai nou reparatii autorizate si pentru vw, deci nu se mai pierde garantia daca se merge la ei. Sper sa nu fie considerata reclama , eu am skoda si fac reviziile la ei si asa am aflat si m-am gandit ca ar putea fi o alternativa pentru cei cu vw.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am fost si eu zilele trecute pe la cei de la ADA MOTORS sa intreb macar din curiozitate cat ma ajunge un cap de planetara la g4 si nu stim cum sa fug mai repede de acolo. adica 1200 ron. concluziile le trageti voi. P.S. mai nou aduc si piese producator

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Cunoaste cineva un mecanic bun unde sa fac si eu o revizie ieftina ? am un VW touran 1.9 tdi 77kw 2004 si vreau sa ma duc sa-mmi cumpar eu consumabilele si sa mi le schimbe .Astept sugestii

Modificat de str82heaven
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Acum mecanic nu stiu dar tata a fost cu Opelul la Zetec Galati si a fost foarte ok , l au lasat sa stea langa masina , schimbat distributie si bielete , cap

de bara si nu mai stiu daca si filtrele 14 mil .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am fost pe 25.02.2012 la Ada Motors pt o revizie la o skoda octavia 2, 2 litri tdi, dsg.Am schimbat uleiul+toate filtrele,si filtrul de ulei la dsg+uleiul,si ma ajuns 1390 ron.Eu zic ca e OK ca si pret, iar ca si lucrare nu am ce sa comentez,te lasa sa stai langa masina,asa am vazut si eu ce si cum a fost schimbat,din partea mea au o bila alba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

poate sa-mi spuna cineva o parere daca e ok sa fac o scanare electronica la un vw touran la ada motors din galati,a mai facut cineva?a fost multumit sau.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!