Jump to content

Audi R8 By Mtm - R888 - 4.2 Fsi Bi-turbo


Airscape
 Share

Postare recomandată

Cel mai tare Audi din ultimii 25 de ani (dupa unii, chiar cel mai cel din istorie) a devenit un cobai deosebit de cautat de jucatorii importanti din industria tuning-ului, insa pana acum nici unul dintre ei nu a reusit sa produca monstrul mecanic pe care MTM tocmai l-a eliberat pe piata.Creatorii nebuniei cu doua motoare numita TT Bimoto (recent incoronat drept rege al vitezei pe circuitul de la Nardo) au “comis” acum un R8 de 888 CP, adica cu 211% mai puternic decat modelul de serie.Masina, numita R888, a fost prezentata la Salonul Auto de la Dubai si are in plus un turbocompresor care, pe langa uriasa herghelie anterior mentionata, abate asupra tuturor celor patru roti un cuplu maxim de 827 Nm.Rezultatul? Trei secunde pana la “suta” si o viteza maxima de 360 km/h, limitata electronic. R888 a fost creat special la comanda unui client european, insa MTM poate construi cu placere un duplicat, atata vreme cat cel care il doreste are pregatit un cec cu 280.000 de euro.post-4985-1196043724_thumb.jpgpost-4985-1196043738_thumb.jpgpost-4985-1196043900_thumb.jpgpost-4985-1196043957_thumb.jpg[attachm

nt=71231:517026l.jpg]

post-4985-1196043745_thumb.jpg

post-4985-1196043950_thumb.jpg

Modificat de Airscape
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wow... nu prea mai am cuvinte. Oricum sunt un fan vechi al MTM-ului si am condus masini "tunate" de ei.

SUPER!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar o adevarata bestie ! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi place mult si culoarea mata ... e super !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ce ai trecut "Bi-turbo" in titlu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi place mult si culoarea mata ... e super !!!

O scapa sau nu de Radar cu culoarea aia Stealth? :lol: :lol:

Bomba pe roti, Ce nu se ridica la valoarea cec-ului de 280.000 sunt cusaturile de la interior. (penultima poza). Am vazut cusaturi mai bune la mult mai putini bani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Durpaneus - Pentru ca pe V8-ul FSI au pus 2 turbocharger-e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum bag si eu comanda la unu...se poate comanda si online? Stie careva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astia da cai putere ! Nu costa tare mult, avand in vedere ca exista si VW preparate la acelasi pret :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Durpaneus - Pentru ca pe V8-ul FSI au pus 2 turbocharger-e.

pai reiesea ca ar avea doar unu, si din cauza asta...

Masina, numita R888, are in plus un turbocompresor care...
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata bine masina, dar intrebarea mea este referitor la pret, 280kEuro cu masina cu tot, sau dai masina de 100k +280k modificatul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar daca te gandesti ca un Ferarri Enzo are 750cp si costa 2 milioane, asta e pomana.

Si personal, imi place mai mult R8-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, si Porsche se compara cu Ferrari.

Eu vorbeam de CP pe care ii are si care sunt mai multi + ca are in 3 sec/100km/h...uau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in teorie, cel putin, toate masinile se pot compara inte ele, dar in definitiv sint masini modificate de un tuner, oricare ar fi el, care nu cred ca ar merita o comparatie cu masini stock.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... referitor la pret, 280kEuro cu masina cu tot, sau dai masina de 100k +280k modificatul?...

Masina cu totul modificata te costa 280k eur.

@Durpaneus cred ca a gresit la exprimare, este biturbo pt ca m-am uitat pe mai multe site-uri si se vorbeste de 2 turbine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...Roadrunner...

Grava rau !

O avea anvelope Toyo R888 ? :(

Imi place la nebunie negrul mat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut,

Intamplator cunosc persoana care a comandat masina asta. Tot ce va pot spune este ca inca nu este in forma finala, mai ales la interior. Cel mai probabil veti avea sansa sa o vedeti si prin Bucuresti undeva prin primavara. La momentul potrivit am sa revin cu poze.

P.S. Cleintul nu este roman :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

@hamann7.0: sa inteleg ca vei avea ocazia sa te plimbi cu ea..? de ce nationalitate este proprietarul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca o sa am ocazia sa stau pe scaunul din dreapta dar sa o vad de foarte aproape mai mult ca sigur.

Am sa revin cu info cand aflu ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

masina nu este facuta de MTM germania....oricum sunt curios daca in timpul asta a depasit 5000km si mai este in stare de functionare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ZGB nu vreau sa te contrazic, insa prima poza din primul post spune MTM R888 (cea cu foaia cu specificatii :lol: ) . Acu poate o fi altceva, insa spune MTM...

ps: si aici spune ca e vorba de MTM http://www.germancarblog.com/2007/11/audi-...-audi-r888.html

Poate nu ala din Germania si atunci ai avea dreptate :lol:

Modificat de kasius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am spus ca nu e facuta de MTM Germania....este facuta de MTM dar nu de dealerul oficial...de fapt nu dealer...nu este facuta la "sursa" ca sa zic asa :D

de cine e facuta masina e mai putin important pt mine, eu sunt chiar foarte curios daca masina asta mai merge ca sunt foarte reticent asupra fiabilitatii din cauza modificarilor aduse pt ca tot MTM la randul lor (de data asta "sursa") au incercat/testat un kit compresor pt acest motor fara rezultat...de fapt a avut rezultat, au spart cateva motoare probabil (ma gandesc ca n-au renuntat dupa primul motor spart)

Modificat de zGb
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dap pina la urma e corect. VWVortex spune ca e facuta de un dealer MTM. (care s-a intimplat sa fie asa pare-se)

Ma uitam si eu ca prostul pe site la MTM si nu vedeam nimic de asta si era ciudat rau de tot..

Modificat de kasius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!