Jump to content

Schimbarea Vechiului Casetofon


bankaru g3
 Share

Postare recomandată

vreau sa-mi schimb vechiul casetofon care are 13 ani vechime cu un cd player:) si nu stiu daca se potrivesc in spate la mufe. ce schimbari/modificari trebuie facute? ma gandesc la un Sony CDX-GT210 cum vi se pare? :frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • v@sy

    8

  • bankaru g3

    6

  • UPO

    4

  • georgevio

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce model este casul vechi? ma intereseaza pe mine sa-l cumpar,am nevoie de un casetofon original de vw. ai 2 mufe euro,cam toate cas-urile din comert au mufe euro,90% se potrivesc la mufele masinii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cassul e vw beta blaupunkt ||| park asa scria pe el. pun si o poza :

post-12834-1196017058_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiam Sony nu straluceste la calitatea sunetului , Alpine sant mai bune . Eu am Sony GT-300 si sant multumit de el mai ales ca are volum separat pentru wofer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

modelu asta il am si eu pe golf,vroiam modelu cu RDS si mufa pentru magazie de cd-uri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atunci ia-ti unu de pe golf 4. la mine daca schimb cass cu cd player ziceti k nu tre sa-i fac nici o adaptare?! nu de alta da vreau sa-l montez io singur. astea noi nu mai au alea 4 gauri de prindere in colturi cum avea cel vechi ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

care poate sa-mi zica semnificatiile literelor de pe butonele din dreapta sau la ce foloseesc? ca si eu am acest tip de cass si nu stiu ce fac butoanele alea

Modificat de v@sy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

U si VF sunt benzile radio.

LO si DX sunt legate de calitatea receptiei ( LOcal si DX= Distant) Pe DX se pare ca receptia este mai puternica, implicit calitate mai buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce se intampla daca apas pe VF?...ca la mine incepe sa caute programe si dupa un timp su aude cate un piuit care creste in intensitate.La ce o folosi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Eu iti recomand Pioneer sau Alpine .

Argumente solide gasesti pe diverse forumuri de specialitate, au am studiat problema si am achizitionat de curand un Pioneer 3900 MP http://www.be-loud.ro/produse/CD_Playere_M...eer/DEH-3900MP/ de care sunt super multumit, arata excelent pe bordul de vento, caracteristicile lui sunt bune, la banii astia (3,2 mil) chiar exceptionale pot spune. Cu mai multi bani evident la clasele superioare gasesti niste treburi in plus, dar eu am considerat ca nu am nevoie.

Eu am achizitionat de curand si o statie pe 4 canale destul de puternica, urmeaza sa imi iau si un woofer in portbagaj Magnat Xpress 112 (incinta trapezoidala) si un sistem difuzoare MTX pe fata, apoi altfel sta treaba.... :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe bordul de golf 3 /vento ce sunt boxe sau twetere? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si inca ceva :blink: pe usile din spate n-am avut boxe din fabrica ...acum vreau s pun si acolo dar m-am uitat si nu cred ca am fire trase...ma gandeam ca neamtu' o fi lasat fire... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer nu cred ca ai fire trase , ar fi ilogic sa faca instatatia si sa nu puna boxe , asa ce economie mai au facut ?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal. la o firma din oras care se ocupa cu scule de muzica am vazut intr-un catalog partile de jos ale panourilor de cumparat cu 2 sau mai multe locasuri pt difuzoare.. si nu erau numai pentru cateva modele de golf3/vento care au geamuri electrice si cum nu am geamuri electrice nu mi se potrivesc.. intrebarea e urmatoarea : nu stiti unde gasesc acele "parti" ale panourilor pe net sau unde as putea cauta asa ceva?

Modificat de some
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Cine stie daca se mai poate face ceva la un radiocass de pe golfu` meu?

Pe el scrie scrie vw beta si nu mai merge motorasul de la cass....cred ...cand bag caseta nu zice nimic si nici pe derulare nu functioneaza...

Modificat de nutzucu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si inca ceva :) pe usile din spate n-am avut boxe din fabrica ...acum vreau s pun si acolo dar m-am uitat si nu cred ca am fire trase...ma gandeam ca neamtu' o fi lasat fire... :icon_thumleft:

sal ... eu am varianta cu 2 usi si nu am aveam boxe spate dar i-am montat eu. la mine fire pentru boxe spate nu erau trase si le-am pus eu. dar m-a uimit ca eu aveam gata trase 2 fire rca pentru statie. si inca o chestie interesanta a fost ca pe panourile usilor spate pe interior erau gata desenate locurile pentru pus boxe si tweetere altfel incat eu a trebuit numai sa le decupez si sa prind boxele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut tot un cas vechi si mi-am pus un Sony GT300 nu a trebuit sa fac nici o modificare la mufe erau toate ok, sunt multumit de el , boxe pe spate la portiera le-am avut dinainte dar le-am schimbat cu Sony Xplode, vreau sa imi pun si pe portierele din fata, am deja firele,acum sa vad cum decupez acolo :)) !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu ma mir cum de ai avut rabdare pana acum si nu ti-ai tras deja un cd-player :Driver:

eu stiu ca i-am montat prietenei un cas pe masina si manopera nu m-a costat mai mult de 30ron.

"bankaru" daca vrei sa-ti rasfeti masina du-te la Hertz!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

pe cass am observat ca este o schema(electrica cred) si in spate mai este un loc pentru mufa.Ma gandesc ca poate fi de la magazie de cd-uri.Este posibil?

post-9672-1207238413_thumb.jpg

post-9672-1207238422_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa e si la mine schema aia,dar e putin probabil sa fie pentru mag de cd-uri. din cate stiu sunt si modele cu cd player din fabrica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu inca nu am vazut nici un golf 3 cu cd-player din fabrica,inca.Totusi stie cineva de la ce poate fi? :) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e foarte probabil sa fie o iesire auxiliara pentru iesire semnal gen amplificator sau ceva de genu...probabil ca si in meniul casetofonului gasesti ceva cu aux

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cassu meu este beta si este identic cu cel de pe prima pagina.Nu are meniu, din cate lam butonat eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

voi ce ati alege intre un Xcarlink si un modulator fm? pt golf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!