Jump to content

Xenon Aftermarket Pe Golf 5


cosmin_lille
 Share

Postare recomandată

Am tot vazut diferite masini echipate cu xenon la proiectoare mai mult ca sigur se pot monta astfel de kit-uri care sigur sunt aftermarket si care se vand garla pe un anumit site din romania nu vreau sa fac reclama daca te intereseaza da pm. Sunt undeva incepand cu 350 ron/kit, montajul daca nu esti din Bucuresti e relativ simplu daca te pricepi un pic, in bucuresti majoritastea vanzatorilor ofera si montaj. Eu sincer mi-as pune pe faza lunga deoarece pe faza scurta e nasol ca in afara orasului trebuie sa stai cu ele si ziua aprinse si le "consumi" durata de viata aiurea (durata estimata la 2000 ore).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci poe, eu ma refeream la proiectoare simple aftermarket, nu am deloc :lol:, oricum e buna informatia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite aici Lucian: www.hella.de

Gasesti acolo proiectoare exact ca cele originale! :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tagfahrleuchten Set VW GOLF V (1K1)

Bestell-Nr.: 2PT 009 305-801

Preis: 149,00 EUR

Deci 150 euro..gasesti pe Ebay la pretul asta.Vorbeste cu Homeboy sau cu cineva care comanda pe Ebay si iti poate aduce!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clar nu incercati cu alte proiectoare chinezesti sau turcesti, numai cele originale sau ma rog cele care se adapteaza perfect in bara, e pacat altfel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stati putin...se poate TFL pe Golf V in afara de R32 si GTI? Pt ca la golful normal e mult mai mic spatiul pe grila si nu stiu cum incap TFL-urile...ar fi super daca sunt doar 150 de euro! :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca cineva cu Golf V ar trebui sa le evalueze pe alea ale lui Voinea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Administrator

4abc, ceva noutati? ca am vazut ca-ti dai originalele...

share with us, please...:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un kit de bixenon OEM care se va monta saptamana viitoare...revin cu poze sau un diy sper.... :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

wow, super! :D un pret daca se poate? eventual pe PM :D

E cumva plug-and-play?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si pe mine ma intereseaza pretul la kitul bixenon. de unde s-a facut achizitia, cum se monteaza...etc....mai multe detalii 4abc te rugam. merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Voi intra in posesia lui la sfarsitul saptamanii si va costa 650 euro fara montaj.Sunt farurile OEM cu bixenon cablurile aferente care sunt ''plug and play'' la care se mai adauga 50 eur senzorii de autoleveling si montajul aprox 30 eur,deci un total de 750 eur.O sa revin cu poze dupa ce le montez pe masina... :icon_thumright:

LE:Se poate lua de pe ebay.de :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai dupa montaj promiti ca dai mai multe detalii..un link...pe ebay ca nu prea le am cu germana...cine te-a ajutat la cumparare..montare...etc.. merci mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu detalii complete dupa operatiunea de montare... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Voi intra in posesia lui la sfarsitul saptamanii si va costa 650 euro fara montaj.Sunt farurile OEM cu bixenon cablurile aferente care sunt ''plug and play'' la care se mai adauga 50 eur senzorii de autoleveling si montajul aprox 30 eur,deci un total de 750 eur.O sa revin cu poze dupa ce le montez pe masina... :)

LE:Se poate lua de pe ebay.de :)

Da,si te mai costa 389Euro daca vrei sa ai autoleveling,trebuie sa cumper kitul complet dela Kufatec altfel numai cu senzori nu faci mare branza,asa a montat si un prieten.

http://www.kufatec.de/shop/product_info.ph...t-Golf-5-V.html

Modificat de VAG4Ever
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu pe cineva care a pus pe Jetta si a dat 50 euro pe senzori..nu cred ca acesti senzori costa atat...in nici un caz...revin insa cu detalii reale dupa ce le montez....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe mine nu ma intereseaza neaparat senzorii aia de autoloeveling...zici ca se aduce de pe ebay, inseamna ca ma poate ajuta homeboy :) probabil si cu montarea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cont Paypal poti sa iti faci tu in 10 min iar montajul e plug and play.Daca nu vrei autoleveling trebuie reglate initial corect si poti folosi switchul clasic din bord ca sa le dai '''mai sus sau mai jos'''....oricum nu se compara niciodata cu cele aftermarket plus ca da super bine la design... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

abia astept detaliile :) daca sunt asa cum ma astept sa fie, imi iau si eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

dude, ai mers pe branci!!! noi ne dadeam de ceasul mortii aici cu ce-am face, ce-am drege si monsieur tace si le face...

Bravos! Da-ne detalii dupa montaj, ca vrem si noi! :somnmare:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am lovit de o problema in ideea de a pune farurile.....nu pot pune autolevelingul...e prea complicat si nici motorasele din farurile stock nu se potrivesc in cele cu xenon...deci ar trebui montate si reglate o singura data din suruburile lor de reglaj asta intr-un service si apoi sa ramana asa...daca fac un drum cu masina incarcata ce ma fac....ce sa fac oare?????? ;) ;) :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca o idee mai buna e xenon "replica" de la hella si kit de xenon aftermarket.

Asa ai "leveling" manual si "lupa" de xenon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@netflow:cat costa un set de faruri hella cu lupa?ca sa ne facem si noi o socoteala,daca e mai iefttin cum zici tu,adik faruri hella cu lupa si becuri xenon aftermarket..sau faruri oem cu cabluri adaptoare(despre care stim ca sint in jur de 650-700 eur)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!