Jump to content

Roata Spate Stramba


Cristi_XXZ
 Share

Postare recomandată

un raspuns daca se pote \ ceva de genul i-mi sta roata de pe dreapta spate nu la inclinatia asta dar ceva de genul precizez ca am schimbat telescoapele si arcurile sunt BILSTEIN pe gaz.mersi anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa era si inainte de a schimba suspensia ? sau numai dupa ce ai schimabat , ca legatura nu prea are , ori ai puntea stramba de la o lovitura .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa era si inainte de a schimba suspensia. daca am puntea stramba ce e de facut?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e masinuta mea, e buna zic eu daca nu ar fi roata ,as dormi si eu linistit.

post-15430-1195670583_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Auzi, dar pe cauciuc se vede ceva?? Ar trebui sa iti faca varza cauciucul pe roata aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ridica si tu pe cric si trage de ea sa vezi daca nu e piulita tulmentului slabita sau rulmentii terminati.

mai poate fi si cota de rulment distrusa din cauza piulitei slabite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dat roata jos astazi si nu am gasit nimik stricat totul e bun.Tind sa cred ca sunt gata bucsele de la punte pt ca uneori roata e stramba rau alteori se stramba amandoua dar nu la o inclinatie asa mare. cauciucul nu e uzat......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alte sugestii nu mai aveti la problema mea. Ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bucsele de la bascula NU au cum sa incline roata oricat de terminate ar fi.

ridica masina pe circ dar fara a trage frana de mana (asiguri masina cu bolovani) si trage de roata in plan vertical pentru a verifica rulmentii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina a fost ridicata, roata verificata data jos, tamburul la fel,rulmentii la fel ...totul e bun dar tot stramba e... numai puntea poate sa fie,dar atunci nu i-mi explic de ce cateodata roata din stanga e dreapta si alteori sunt strambe amandoua.....Ms celor ce raspund....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici un raspuns nik pe aici gol tot... :RO flag: :D :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ti se pare ca ti s-au dat raspunsuri? sau sugestii? te gandesti ca poate lumea n-are nici o idee si prefera sa taca decat sa abereze? schimba puntea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ti se pare ca ti s-au dat raspunsuri? sau sugestii? te gandesti ca poate lumea n-are nici o idee si prefera sa taca decat sa abereze? schimba puntea.

dc man poate omu asteapta un raspuns gen baga niste saibe intre portfuzeta si punte poate merge..... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Omu` asteapta sa/i dam o solutie... dar fara sa vedem e mai greu sa ne dam cu parerea. E te sfatui sa mergi la un meseris care se pricepe :ceuameni: Spor!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

crys22, eu pana la urma daca pun cap la cap tot ce spui tu acolo nu are prea mult sens. Daca rotile sunt asa de "strambe" incat sa observi cu ochiul liber, IMPOSIBIL sa nu uzeze cauciucul neuniform. Nu vibreaza la viteza mai mare? Fa-mi tu mie placerea si fa o poza atunci cand una e stramba doar si apoi cand ambele sunt strambe. Pune-o pe forum si mai discutam atunci, ca incep sa cred ca e iluzie optica despre ce vorbesti..Poate esti cu portbagajul incarcat/gol. Ti-am zis, nu prea are sens....

Modificat de I_am_Stealth
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata oameni buni ce sariti asa cu gura am inteles aluzia mersi oricum :lol: :salut: :lol: :D :P Pozele astea le am momentan cu spatele sper ca se observa,...... ms ptr raspunsuri si nu fiti egoisti..

post-15430-1196889297_thumb.jpg

post-15430-1196889315_thumb.jpg

Modificat de crys22
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, din poza rezulta in mod evident ca masina sta STRAMB inclinata spre dreapta. Din ce motive...o sa ne spui tu... Ambele roti is OK dupa parerea mea. Stau FIX LA FEL!!! Cracanat usor :icon_thumright: Dar asta e ok. Intoarce masina si fa o poza FIX in aceeasi pozitie in acelasi loc, doar invers. NU ai nimic la punte.

Modificat de I_am_Stealth
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-ar putea sa ai un arc rupt sau oala pe care se sprijina arcul (cea de pe amortizor). Eu am avut ambele, si masina statea la fel intr-o parte. Cel mai sigur verifici demontand arcul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sta intr-o parte e cracanata....

post-15430-1197468626_thumb.jpg

post-15430-1197468645_thumb.jpg

Modificat de crys22
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din ce vad eu in poze ar trebui sa iti uzeze cauciucurile pe interior, cum au zis si ceilalti, se pare ca puntea e stramba, schimba puntea ,si daca ai frane pe tambur, ai ocazia sa iti pui punte cu discuri, mult mai eficienta frana :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e normala pozitia rotilor

crezi ca e normal sa stea asa rotile....?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!