Jump to content

Urmatorul model de Passat


DanL
 Share

Postare recomandată

daca sunteti de acord sa apara poze si discutii despre urmatorul model ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca o sa arate excelent.Se pare ca aduce un pic a Audi A6 dar sa o vedem "in carne si oase" si dupa aceea o sa ne cream o imagine.Mie personal imi place

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar arata f.f. bine - in ultima perioada si in revistele straine s-a vorbit ca noul model de VW Passat va concura cu BMW seria3, Audi A4, Mercedes C - probabil si preturile vor creste mai mult decat clasicul 4-6% la aparitia unui model nou - asteptam cu interes pozele oficiale si informatiile aferente - eu sunt interesat de un Passat nou

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi aduc aminte ca am mai vazut niste poze si spatele era acelasi. Ar fi tare sa fie asta modelul final. E sport dar si elegant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spatele mi se pare ca semana izbitor de mult cu cel de la noua Bora, iar partea frontala e cea de la Concept C.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ma pot hotari care este mai frumos. A6 sau asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mare minune ca nu i-au pus volanul de Polo / Golf( trend/comf) ..

O sa fie clar un hit !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva cand va fi disponibil in Romania?

alte detalii privind sasiul si suspensia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca lumea e cam entuziasmata pe-aici dar mie sincer nu-mi place...cel putin ce vad in pozele astea...

Din fata (in poza frontala) arata intr-adevar bine insa din profil si din spate ma dezamageste profund.

Cred ca s-a vrut o ruptura de designul Audi (care intre noi fie vorba e pe culme).

Daca asta e noul Passat si acela e noul Bora/Jetta/Golf5...atunci Passatul actual, actualul Bora si Golf 4 au fost cele mai frumoase VW-uri din ultimii si viitorii 10 ani.

Si interiorul are un stil controversat. In poza cu interiorul volanul parca e de Golf5. Am trecut la economie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pana acum la seria trecuta Golf/Bora/Passat volanul era la fel deci economia a inceput de mult :censur:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca masina arata absolut super. Iese mult in evidenta fata de altele, si cred ca sare bine la bataie chiar si cu Seria 3. E mai sportiva si mai avangardista fata de genereatia ant., care are ce-i drept vreo 8 ani, 9 la anu'. "Micul Phaeton" am auzit ca i se mai spune.Cik de fapt de asta a fost si construit Phaeton-ul, ca sa-i faca imagine viitorului Passat, ca sunt sigur ca nici boss-ii VAG nu au crezut ca o sa se vanda, mai ales cand au in curte un A8, iar concurenta S-Classe, Seria 7. Problema este ca Passat-ul o sa vina pe piata cu preturi mai mari decat actuala generatie, si asta va fi o problema, dat fiind ca masina asta inseamna un raport pret/calitate foarte bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este motorul respectiv este disponibil doar pt NA iar in Europa varianta de motorizare de top urmeaza sa fie 3.2 V6 250 cp disponibila din toamna viitoare - probabil lansarea va avea loc la Salonul Auto de la Franhfurt din septembrie 2005 cand va aparea si Variant-ul si probabil si 4Motion-ul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Vad ca au aparut si primele informatii oficiale la www.volkswagen.ro !

Primele informatii oficiale despre noul Passat

Dimensiuni (in paranteza cresterea fata de generatia actuala):

Lungime = 4.77 m (+6.2 cm)

Latime = 1.82 m (+7.4 cm)

Inaltime = 1.47 m (+1.0 cm)

Ampatament = 2.71 m

Motorizari:

- motorizari benzina (4 cil): 102, 115, 150, 200; (V6) 250 CP

- motorizari diesel (4 cil): 105, 140, 170 CP

Echipare

15 variante de echipare

4 linii de echipare

Noul Passat in Romania - Linii de echipare: selectie noutati dotari standard

Comfortline

- Jante aluminiu 7J x 16 cu anvelope 215/55

- Scaun confort sofer cu reglare electrica 6 pozitii

- Pachet depozitare

- Oglinda interioara cu reglare antiorbire automata inclusiv senzor de ploaie si lumina

- Functii coming/leaving home

Sportline

- Jante aluminiu 7J x 16 cu anvelope 215/55

- Scaun sport sofer cu reglare electrica 6 pozitii

- Pachet depozitare

- D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa este! nu cred ca preturile o sa creasca cu mult - poate optionalele astea noi sa fie un pic mai scumpe - sa nu uitam ca noul 3 care are deja preturile std anuntate in DE si alte tari din Europa nu a crescut aproape de loc - undeva cu cca 1%, deci si VW ar trebui sa se conformeze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

ma ce-ati sarit de fund in sus pe-aici... hai sa revenim si sa discutam despre eventualul "facelift" al lui B6 sau daca cei de la VW vor scoate un B6.5 sau vor sari direct la B7 dupa ce va prinde la public CC-ul :P

colegul CT 19 VWP a fost amabil sa posteze niste poze pe un topic, so sper sa nu se supere daca le copiez aici, ca sa auzim si alte pareri :P

Viitorul B6.5 ( cred :P )

vw_passat_next.jpg

Viitorul B7

Varianta 1:

thumbs.jpg

Varianta 2:

57097356_dbc9af3a06.jpg

57097357_a0a27d101b.jpg

57097370_2cc92c8095.jpg

...parere persoanala... Pt B7 as alege a doua varianta :D... mi se pare foarte fain :P

acum sa dau un paste cu ce scrie presa de specialitate :D

German Autobild has a great preview of how the next-generation VW Passat will look like. Not bad we say, we like the new front! They also unveiled the news that VW will bring a New Midsized Sedan (NMS) for the US and that they will introduce a complete fleet of hatchbacks across the whole model line-up. Exciting news for all VW fans! The next-gen VW Passat will hit the roads in 2011 and it will be bigger than a current Audi A6 Avant. Wow!
Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda da unde au disparut pozele :D ...stai ca le hostez pe imageshack sa aici ca vad ca dupa 2 ore dispar daca is hostate altundeva :lol:

Passat B7

Varianta 2

post-28301-1223729460_thumb.jpg

post-28301-1223729469_thumb.jpg

post-28301-1223729474_thumb.jpg

asha :lol:

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pozele astea (toate) le-am mai postat si eu acum mult timp, dar nu mai stiu exact in ce topic.

Oricum reamintirea lor e benefica, deoarece se apropie cu pasi repezi, fie FACE LIFT-ul la B6 (B6.5), fie NOUL B7.

Astfel parerile legate de aceste poze IPOTETICE sunt binevenite.

PS: sustin si eu pozele cu a doua varianta. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu arata rau pozele din varianta 2. Totusi la forma farurilor cam seamana cu noua Laguna. Eu unul sper ca B7 sa apara peste cat mai multi ani (macar 3ani) ca sa pot avea o masina actuala cat mai mult timp. :) Altfel probabil voi fi atras de noua varianta si voi fi nevoit sa o cumpar... Alti bani pierduti la cea veche, alta alergatura. Nu am gasit nici un topic cu privire la deprecierea valorica a Passatului. Din pacate fiind la "primul pas", nu-l pot propune. Poate adopta ideea vreun coleg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!