Jump to content

"Bataie" Bolt Pompa Vacuum


madalin25
 Share

Postare recomandată

Eu am facut cu 180 RON pe Mosilor, vezi keypro.ro. Diferenta e ca au duplicat cheia pe care o aveam, nu au programat o cheie noua in calculatorul masinii. A durat vreo 10 minute cu tot cu slefuitul, dar n-au avut stickere VW sa lipeasca pe ea, a ramas asa "no name" :) parca mai conteaza...

Sanatate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cheie pentru T4 2,5 tdi acv din 1998 150 ron la intrare pe stanga carrefour felicia iasi

o zi buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

sal fratiilor...am j yo o prob,am depistat k de 2 zile imi curgea motorina j nu stiam de unde curge,am fost la un mecanic j mi-a zs k e de la garnitura pompei de vaccum,mai exact garnitura capacului pompei de vaccm pt motorina.imi poate sp j mie cineva de unde sa gasesc una j ce pret are?stima

post-99903-0-69718500-1321716187_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
cipriant4-2000

aceeasi problema cu bataia de la pompa de vacuum...si in legatura cu boltul si eu l-am sschimbat(partea ce intra in chiulasa era ushor deformata si avea bucati mici sarite din el)zilele astea o sa curat pompa sa vad daca dispare bataia(zilele astea merg sa vad cat costa una noua in italia pt ca momentan is in italia)ar putea fi si alceva ?ma ingrijoreaza boltul....

aceeasi problema cu bataia de la pompa de vacuum...si in legatura cu boltul si eu l-am sschimbat(partea ce intra in chiulasa era ushor deformata si avea bucati mici sarite din el)zilele astea o sa curat pompa sa vad daca dispare bataia(zilele astea merg sa vad cat costa una noua in italia pt ca momentan is in italia)ar putea fi si alceva ?ma ingrijoreaza boltul....

boltul cred ca era mai scurt cu un milimetru de la uzura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se gasesc originale in jur de 120 roni ( boltul ) dar nu din cauza lui bate ... se uzeaza pompa si scapa ulei sub piston si in timp infunda supapepe de aer din pompa ca solutie temporara demontat pompa si curatat supapele !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salut.aceeasi problema cu bataia de la pompa de vacum am avut-o si eu pana cand m-am apucat sa o desfac si sa vad daca nu pot sa o repar singur.am dat boltul afara , am dat pastilele afara si intre tija care impinge boltul si carcasa pompei am introdus o saiba foarte foarte fina care a scos boltul foarte putin inafara eliminand uzura pe care o avea. eu am aproximativ 6000 de km cu inventia si nu a reaparut bataia. ideea este ca saiba sa nu fie foarte groasa deoarece uzura care se vede pe bolt este foarte mica si, saiba , in locasul in care am montat-o , este fixa, nu are nici o posibilitate sa sara. reparatia nu m-a costat nimic, saiba am gasit-o prin garaj:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!