Jump to content

Lumina Torpedou


smurff
 Share

Postare recomandată

Multumesc Florin o sa-l cer si te anunt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Am desfacut si eu torpedoul si m-am lovit de problema cu lampa si cu acel arculet. Foarte util mi-a fost link-ul pus pe pagina anterioara, adica http://vwforum.ro/topic/25826-cum-desfac-torpedoul/page-2.

 

De asemenea, pentru ca DIY-ul facut de Florin este fara poze, cer si eu aici niste lamuriri / sfaturi pentru repararea clapetei de la torpedou.

La mine s-a dus naiba si tija care tine clapeta si plsticele din clapeta care prindeau tija - sper sa se vada in poze.

Eu vreau sa trec cu p tija lunga prin clapeta (sa o strapung dintr-o parte in alta), exact pe unde se face prinderea tijelor din fabrica si sa o prind apoi in lagarele de pe usa.

intrebarea este: pot sa fac asta fara sa dau fata de usa jos? Sau, daca demontez fata de usa (de la torpedou, fireste :D) imi permite fixarea ansamblului tija + clapeta si apoi refixarea fetei?

Ideal ar fi fara sa dau fata jos... Voi ce parere aveti?

post-78237-0-98554500-1421132859_thumb.j

post-78237-0-71657500-1421132865_thumb.j

Modificat de Totalsender
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, :)

 

mersi Florin, daca ai vreo idee... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
  • 1 year later...
svg_gabriel10

Reinvii topicul si va salut!

De ceva vreme mi se intampla sa deschid torpedoul si sa constat ca nu se aprinde lampa corespunzator. E foarte ciudat, avand in vedere ca reactioneaza la deschiderea torpedoului, doar ca are intensitate foarte scazuta. Ca si comparatie, e ca si cum as alimenta becul cu 3V, in loc de 12V. Daca las torpedoul deschis, dupa 30-50 secunde se aprinde corespunzator.

Am luat lampa in casa si am alimentat-o la 12V DC si se aprinde normal :|

S-a mai lovit cineva de problema asta?

Cu respect

Modificat de svg_gabriel10
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Contact prost in microcontact sau undeva pe traseu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!