Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Pai tre vazut can bus daca nu iti trebuie update. Eu zic ca ori 315 sau chiar 510 daca te poti întinde la bani. Si la rcd 510 e ok. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine ma interesează mai mult aux , sa nu mai stau sa fa cd-URI imi fac un Cloud si asta e , am muzica . Însă acel rcd pe care l-am postat de la Dezma , se pliază cerințelor mele de a-i putea Adaugă aux si boxele din spate ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in teorie suporta mufa de aux.

da, suporta si boxe spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o idee cum as putea conecta acesta mufa si de unde pot cumpara ? Am văzut pe eBay însă sunt mii de modele ... as vrea sa stiu concret ce imi trebuie 

Modificat de quixy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mufa - intra direct in aparat, dupa care codezi cu VCDS.

concret - ai cumparat unitatea ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inca pentru ca nu am știut clar daca suportă cerințele mele . O sa o achiziționez , însă nu stiu cum o sa fac cu codarea si ce mufa aux trebuie sa iau ca sa fie compatibila .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Conform  VIN masina este fabricata 19.06.2009 dar la anul de fabricatie apare 2010. Wvwzzz3czap005171.

motor CBAB 2.0. Va rog sa ma lauriti ce ax are pompa de ulei.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salutare impatimiti ai WV-ului ..

am si eu cateva intrebari pentru cei experimentati sau care deja au rezolvat chestiunea asta .....

1 as dori sa schimb ceasurile de bord (de culoare albastra) de la passat 2006 2.0 tdi ( cu modelul de 2009 de culoare Alba) 

2 daca se poate schimba si volanul (am cu padele volanul si cu comenzile pe el , si as dori sa pun pe cel din 2011 mai exact.

explicati si modificarile care trebuie facute va rog.

multumesc o zi faina va doresc.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Salutare baieti am si eu o rugaminte cine ma poate ajuta ..am un passat b6 si mi-am cumparat grile aer iluminate de passat b7 si am nevoie sa-mi spuna si mie cineva unde pot lega firele de alimentare iluminare ? In poza atasata se vede cablul primit cu mufele. Multumesc anticipat

20170530_145049.jpg

Modificat de Marian88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

poti lua plus de la butonul de lumini - firul de culoare gri, masa - de la caroserie.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da Florin ai dreptate si cablul tot asa era conceput avea legaturile in partea stanga , am facut asa si s-a rezolvat. Ms mult !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut! Imi poate spune cineva daca schema pt scaune incalzite atasata mai jos este valabila si pt al meu b6 sedan ? Masina este fabricata pe 06.08 si scaunele sunt cele cu un sigur modul, climatronicul are functia de recirculare automata (ac in loc de econ).

Screenshot_20170606-013055.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut.

Vreau sa schimb modulele de usi cu unele de B7 care suporta plierea din cheie si functia mirror down.

Pe masina am de fabrica plierea electrica si puddle lights. 

 

Address 42: Door Elect, Driver Labels: 1K0-959-701-MAX3.lbl Part No SW: 1K0 959 701 AE HW: 1K0 959 793 P Component: J386 TUER-SG FT 1517

Modulele de B7 sunt 3AA959701A & 702A

Intrebare, ce pini trebuie modificati ?

Multumesc.

Modificat de Daser
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spoiler

 

Spoiler

 

Pune o scanare cu ce ai acuma pe masina ca s-ar putea sa nu mai trebuiasca decat niste modificari soft!

Modificat de manolovw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am postat codul modulului de la sofer mai sus.

Scanare completa:

Address 42: Door Elect, Driver Labels: 1K0-959-701-MAX3.lbl Part No SW: 1K0 959 701 AE HW: 1K0 959 793 P Component: J386 TUER-SG FT 1517 Revision: 71009005 Serial number: 00000765989003 Coding: 0004343 Shop #: WSC 00028 028 00001 VCID: 71EE4DEB68BABDB6A2-8024

Address 52: Door Elect, Pass. Labels: 1K0-959-702-MAX3.lbl Part No SW: 1K0 959 702 AE HW: 1K0 959 792 P Component: J387 TUER-SG BT 1517 Revision: 71009005 Serial number: 00000774989004 Coding: 0004342 Shop #: WSC 00028 028 00001 VCID: 72EC42E76DBC86AE5B-8026

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Viorel Tudose

Merge cu soft. Ai scapat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos!

Inca un lucru, am schimbat butonul pt oglinzi, cu unu cromat china, si s-au inversat comenzile de pliere si incalzire.
Ce pini ar trebui modificati ?

 

20170507_144604.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca negru/rosu cu gri/galben

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o problema, mi am pus o navigatie aftermarket cu Android pe Passatul meu B6 Kombi. Mi am instalat o la un service specializat si merge perfect, dar atunci cand opresc motorul si scot cheia din contact se aude un sunet puternic cam la 10-15 secunde. Baiatul de la service mi a zis ca nu e nimic, dar e foarte deranjant. Ar putea sa fie cumva de la airbag? Sa fi umblat la instalatie cand mi a pus o? Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat, cu ambele fire galben/gri, galben/verde și negru/roșu, nu au funcționat, prima incercare lafel, a 2a, se rabatau oglinzile doar când încerci să ajustezi oglinda.

Am pus și modulele, a trebuit doar adaptare și atât.

Modificat de Daser
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Eu am pastrat butonul masinii sinam luat doar partea cromata. Se scoate foarte usor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da știu, nu m-am gândit la asta și dădusem butonul deja. Îl am așa de 2 ani aproape, am zis sa rezolv asta acum cât am umblat la ușă.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 6/17/2017 at 0:26 PM, Daser said:

Multumesc frumos!

Inca un lucru, am schimbat butonul pt oglinzi, cu unu cromat china, si s-au inversat comenzile de pliere si incalzire.
Ce pini ar trebui modificati ?

 

20170507_144604.jpg

din pacate, inversezi degeaba, nu va merge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseamna ca butonul ala este o chinezarie ieftina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!