Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Am ocazia sa cumpar de la cineva oglinda cu reglaj automat antiorbire si senzor de ploaie. Se poate monta in locul celei clasice si face si functional senzorul de ploaie ? sau este nevoie de mers la un service VW ....mai este nevoie de ceva in plus de cumparat? De asemenea pot achizitona si volan de lemn multifunctional original. merita luate si se pot monta? Sunt ceva modificari de facut sau este necesara doar inlocuirea lor ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt mai multe optionale care de fapt apartin unei versiuni HIGHLINE. Am inteles ca masina a suferit un accident sau asa ceva. Pot lua mai multe de la ea. Ideea este sa se si poate adapta pe un model Comfortline.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

cred ca nu e greu sa montezi oglinda ...e mai complicat cu senzorul de ploaie care se pare ca necesita computer bord + ....

fa alceva ..dute la cardinal si zile ca vrei sa instalezi oglinda cu senzor de ploaie si aia .....iti spun ce si cum ...

..si comenzile pe volan ...sunt bune ...dar nu stiu chiar daca au utilitate ...cred ca sunt doar fitze...nu cred ca merita si cred ca iti trebuie tot volanul ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astia de la cardinal mi-au zis ca nu au montat niciodata asa ceva, ceea ce pare plauzibil, nu stiu cati au idei d'astea trasnite. Oricum am de gand sa-mi schimb pe ea multe, sa o aduc incet incet la Highline, daca tot nu mi-am permis una initial, in afara de asta plateam si casco la orice optiune adaugata. Sper ca nu se modifice si polita de asigurare cu okazia adaugarii ulterioare de optiuni. Daca nu reusesc sa o montez in tara, dau o fuga pe la vecini, austria sau germania, desi acolo cred ca dau pe manopera mai mult decat pe oglinda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

ma poate lamuri cineva pana la urma de ce la unele tot bordul are lemn, chiar si pe consola, si la altele numai in partea superioara, si consola e de aluminiu in acest caz? in lista de optionala parca nu era specificat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

petrerainof

te pot lamuri eu...aceeasi intrebare am pus-o vanzatorului cand am ridicat masina in noiembrie 2006. In plus, l-am intrebat de ce passatul meu highline nu are parasolare duble asa cum avea unul expus in showroom. Si el mi-a raspuns ca din iunie 2006 la modelele highline nu se mai ofera lemn integral, ci doar combinatie de lemn cu aluminiu sau aluminiu integral. iar parasolarele duble au devenit optiune. Asa ca daca vrei tot e avea un highline standard inainte de iunie 2006 probabil ca va trebui sa le mai dai niste bani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ptr. a inlocui aluminiul cu lemn pe consola costa 12 mil.lei!!!!!!!!!!!

si ei stiu ca accea combinatie nu satisface asa ca in felul acesta mai fac rost de niste

bani cu japca..

e valabil si ptr. volanul de lemn..daca vrei..50 mil.lei!!!!!!!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Dupa ce m-am "linistit" cu faza cu DvD-Player-ul instalat in garantie m-am mai dus odata la dealer sa il mai intreb niste chestii:

1. "Cat ma costa sa pun niste scaune de piele sport?" (eu am tapiterie normala - am ales-o din motive

practice pe care acum nu mi le mai amintesc :)

Ohooo ... dupa ce dealerul face niste ochi mari, se apuca meticulos de cautat prin calculator...

- "Pai cam ... 24 de milioane doar SEZUTUL LA UN SINGUR SCAUN :D "

Tocmai scapasem telefonul dim mana :(

2. "As vrea sa-mi pun si eu niste jante (Etabeta Jofiel Black Inox 17")"

"Hmmmm. Cred ca puteti... vedeti ce scrie in certificatul de inmatriculare. Dar ar fi bine sa le luati de la noi."

Intr-adevar sunt faine jantele Samarkand de la Volkswagen dar am trecut peste.

3. "As vrea sa-mi pun niste folie pe geamuri... se poate ?"

"Scurt ... Nu raspundem pentru defectiunile de la sistemul elecrtic al geamurilor"

"Cum Dom'le... da astia nu scot fetele portierelor!"

"Nu conteaza... poate se desface folia pe interior si deterioreaza mecanismele"

Intrebarea mea este: Ce poti instala pe Passat fara sa incalci prevederile garantiei?" Acush ma astept sa-mi spuna ca daca-i pun si un spoiler frumos tre sa-l dau jos ca adauga la greutatea masinii si stric telescoapele :D (cine stie).

Voi ati avut probleme dintr-astea ? Sau sa ma duc sa-l iau pe ala de maneca cojocului ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebarea mea este: Ce poti instala pe Passat fara sa incalci prevederile garantiei?"

Un bradut la oglinda :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa nu le mai dai lor veste despre ceea ce faci tu la masina....dar tot ceea ce faci sa ai factura si sa faci in service autorizat.Jante poti sa iti pui ce vrei tu...nu are cu ce dauna.Folie pui in Iasi la un service autorizat celebru care are colaborare cu dealerul vw din Iasi...s.a...deci totul se rezolva...nu mai crede in ceea ce spun ei..sunt plictisiti si vor sa scape de tine rapid... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai linistit ca nu e chiar asa. Eu, ca de altfel si multi alti colegi, mi-am montat folie pe geamuri, atat la masina actuala, cat si la precedenta, si nu am avut nici o problema cu garantia si nici nu mi-a zis cineva ceva despre acest subiect, dar, e adevarat, pentru a evita discutiile ar fi bine sa iti pui o folie omologata la o firma autorizata. Despre jante, atat timp cat respecta dimeniunile din talon, poti sa-ti pui ce model doresti, nu neaparat de la dealer (asta e chiar tare - nu am mai auzit pana acum). Despre a-ti schimba scaunele obisnuite cu unele sport si despre a-ti schimba tapiteria de stofa cu una de piele, facand aceste actiuni la dealer ... tu la ce te asteptai? :) Normal ca preturile sunt din acelea de te fac sa vorbesti singur. Vezi, de curiozitate, ca exemplu, daca vrei sa schimbi un casetofon RCD300 cu unul RCD500 (chiar si fara MP3). O sa vezi ca la cat iti cer baietii poti sa-ti cumperi o belea de CD cu MP3, cu mult superior celui oferit de ei, de la orice magazin mai rasarit. Astea sunt preturile "de producator" pentru produse "originale".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa va tin la curent cu "evolutia" masinii mele... :) Sunt nou aici si mi-a placut ca aveti o sectiune cu "tuning" :( . Sapt viitoare o sa postez niste poze cu sistemul audio sa-mi spuneti ce parere aveti :D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebarea mea este: Ce poti instala pe Passat fara sa incalci prevederile garantiei?

De exemplu sistemul de navigatie original. Eu l-am pus dupa ce am cumparat masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot atit ca si cum l-as fi avut din fabrica

Poti sa pui o intrebare sa service-ul tau austriac si pt mine?

Adik sa ii intrebi daca poate sa imi schimbe navigatia "RNS MFD DYNAUDIO" pe care o am acum pe masina cu "RNS 510 DYNAUDIO" si cat ma costa? Dau o bere austriaca cand vin sa le schimb, daca se poate evident :)

Multumesc anticipat man.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate pune optiunea de pliere oglinzi automat? A facut cineva acest lucru, sau l-ar face?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am pus marunteli, in sensul de : covorase originale si vana de portbagaj. M-ar fi interesat si oglinda cu regal automat antiorbire si senzor de ploaie , dar nu se baga nimeni sa le monteze si am renuntat. Asa ca le vand celor care le au defecte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut,

Intrebare pentru cei care au interior de lemn sau care si-au pus after market. Eu am aluminiu, intentionez sa il schimb cu lemn dar am vazut 2 tipuri: unul ce include si consola centrala, si unul care nu include consola centrala (aceasta ramanand de aluminiu).

Geogeo, am vazut ca tu ai montat lemn after market. Are inclusa si consola, sau aceasta a ramas de aluminiu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Aveti idee daca pot sa combin un spatar de scaun Sport cu o perna de scaun Confort? Masina e un B6 2008 Highline e in garantie, e de servici in leasing si sunt obligat sa fac totul la dealer, din pacate pe cheltuiala mea. Trebuie sa fac asta deoarece nu pot sta mai mult de o ora in scaunul sport fara sa am probleme cu picioarele din cauza lateralelor intarite si inaltate de la scaunul sport (am 197cm si 110kg si se para ca nemtii aveau alte dimensiuni in cap cind au proiectat scaunele Sport). Orice sugestii sunt binevenite, multumesc anticipat de ajutor!

Cu stima,

Mihai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as vrea tare mult se montez un scut din otel. A montat cineva? Cam cat a costat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as vrea sa montez Park Pilot si carlig de remorcare rabatabil? A mai montat cineva asa ceva la dealer?

Cat despre sezutul tip "Confort" ar trebui sa se poata monta dar cred ca te va costa ceva. Si eu ma simteam incomod cand era masina noua...dar dupa ceva timp m-am obisnuit si a inceput chiar sa imi lipseasca cand conduc alte masini fara scaune sport. Ce-i drept eu sunt putin mai slab decat tine...dar iti recomand sa mai astepti sa vezi daca te acomodezi cu ele si poate se mai si lasa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!