Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

in primul rand este o chinezarie...mare bataie de cap cu ele.

Aproximativ la aceeasi bani gasesti Oem care este plug and play (plus codare).

Trebuie verificat ce can ai pe masina sa nu ai surpize cu bateria:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 2 ore, quixy a scris:

Salut . Doresc sa cumpar o navigatie de tipul https://www.autolux.ro/sistem-navigatie-audio-video-cu-dvd-volkswagen-vw-passat-b6-2005-2010-cadou-card-gps-8gb-3/ , aceasta daca o cumpar este Plug and play ? Inlocuiesc clasicul casetofon si o sa mearga ? 

Salut. Câteva aspecte pt care eu unul nu ași cumpăra așa ceva:

1) este o chinezărie cam scumpa (scumpa la noi în tara) . 

2) Radioul.Nu o sa prindă așa bine posturile ca una OEM

3) Sunetul redat în difuzoarele mașinii nu o sa aibă claritatea și puterea celei OEM.

Sfat caută pe la dezmembrări sau olx ceva OEM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma tot uit dar nu stiu care e originala si care nu , cunoasteti vreun site inafara de www.dezma.ro , acolo nu am gasit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca nu iti dai seama care e Rns 510 si care e dedicata. Acum stii cum e dedicata. Avem topic-uri si pe forum cu Rns si replica la rns . Citeste ca e multa materie de studiat.  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar daca m-as indrepta spre un RCD 510 , merge bine ? Sa iau unul dupa olx .. ma intereseaza sa mearga navigatia bine si sa pot baga cablu aux in rest nimic nu am senzori de parcare etc. Care e diferenta intre rns 510 si rcd 510 . La rcd510 pot baga cablu aux , sau sa conectez iphone la bluethoot , nu am bluethoot pe masina ,adica nu a venit cu optiunea asta.

Modificat de quixy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rcd ul nu are navigatie. e un RadioCd si atat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RCD chinezesc facut de Delphi poate fi modificat prin adaugarea unui modul de navi. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 minute în urmă, quixy a scris:

Si nu merge bagata de pe un card ceva ?

Nu ai ce sa bagi pt ca nu are soft și modul GPS. Dacă vrei navigatie ia un RNS 315,510

Modificat de relugeo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok , multumesc frumos... cred ca am sa ma rezum la un RCD510 original de navigatie ma pot lipsi , am telefon . Macar imi pot baga aux si sa ascult muzica preferata fara sa mai schimb sute de cd-uri

Modificat de quixy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are si aux ? In specificatii vad ca spune toata lumea ca are si AUX , chiar si din meniu poti seta aux.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are intrare pentru aux....dar ai nevoie de cablaj si mufa...nu sunt incluse:)

Aux din fabrica vine in cotiera la passat,ca sa il pui acolo ai ceva de munca!!!

aux passat b6.jpg

untitled.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am un passat din 2009 , Euro 5, cel de 110 cai. Din ce am citit pe forum , am observat ca au probleme cu axul de la pompa de ulei. Mentionez ca masina nu imi face probleme, dar as vrea sa inlocuiesc preventiv elementele care duc la aceasta problema. Am vazut ceva kituri de reparatii pe net, insa nu stiu daca mi se potrivesc si la masina mea. Cineva care a facut operatiunea imi poate recomanda un service sau un site de unde sa comand piesele ? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU exista kit de reparatie ,se inlocuieste tot ansamblu de arbori de balansare care costa 1500€ sau se modifica cel de pe masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel de 110 cai nu are probleme la pompa de ulei din cate stiu. Vezi ca e topic dedicat si gasesti acolo ce ai nevoie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10.05.2016 at 21:57, EEXCALADE a scris:

Va salut.vreu sa instalez o priza cu invertor de 220 v in cotiera de la o jetta vreau sa o adaptez pe passat b6.. 

la bricheta mea de 12v am doar 2 fire invertorul are 3 fire 

Are cineva o schema sau cum vin legate cele 3 fire??

Multumesc!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit un passat b6 cu oglinzi electrice retractabile. Daca le inversez cu ale mele in afara de montaj si codare mai am nevoie de ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Calc de usa trebuie sa suporte rabatarea llus butonul de oglinzi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Flo - automat alte calculatoare de usa plus butonul de reglaj oglinzi, cu pozitie de pliere.

si nu le inversezi... le inlocuiesti.... :P

Ciprian - este intrebare ? daca este intrebare, trebuie tras fir din siguranta, e mai gros cf Elsa plus un fir din centrala electrica. Daca vrei sa iti faci montajul, comunici cod motor si anul de fabricatie si iti dau conexiunile care trebuie sa le faci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Florin.este passat 2010 motor 2.0  cod Cbab

 

Screenshot_2017-02-23-16-19-06.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai butonul si calculatoarele le iau tot de pe masina respectiva. Au mufele diferite mai trebuie trase alte fire in plus?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnul Florin ma puteti ajuta cu legaturile pentru invertorul de tensiune .Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pin 1 - masa

pin 2 - +12v, SC31

pin 3 - t8f (centrala electrica), pin 4 - galben/alb - ai fir acolo, te legi la el.

Daca e masina cu start stop - pin 3 se leaga la sigurante - SC21

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!