Jump to content

Parcuri Auto In Germania


LUCI86
 Share

Postare recomandată

Stiti cumva in ce oras din Germania pot gasii masini second-hand? In 2 saptamani plec dar nu stiu exact unde sa caut ... in ce oras... Sau daca sunteti din Germania si ma puteti ajuta .. platesc.

Modificat de LUCI86
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta pe mobile.de si in functie de ce gasesti iti faci si itinerariul.

Poti gasi masina mult visata intr-un parc cu 5 masini dintr-un orasel uitat de lume...

Sau poti merge in zona 5 ( Dusseldorf, Bonn, Koln, Neuss,Wuppertal, Dortmund, Essen,Duisburg,Leverkusen,Aachen) unde ai densitate mare de parcuri. De acolo nu e departe nici zona 6 (Frankfurt, Mainz, Manheim,Wiesbaden) unde iarasi sunt multe parcuri.

Romanii prefera zona 9 (Nurnmerb, Amberg) dar acolo te calci pe picioare cu cei care aduc masini pt. vandut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Luci,

Intra aici si lectureaza putin despre acest subiect.

In alta ordine de idei, cum am facut eu: am intrat pe mobile.de si am cautat masina dorita. Fiecare anunt are undeva in josul paginii datele vanzatorului, care pot fi parcuri auto sau persoane fizice, depinde de cum doresti sa-i dai filtru de cautare.

succes

PS: Asa cum multi au facut-o, mie mi-a trebuit cca. 3 luni de cautari intensive pe site-ul de mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pt informatii. As vrea cumpar un vw polo pt surioara mea :icon_thumright: Cam la ce pret credeti ca gasesc unul din 2000 - 2001 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

euro2 mai ieftin, euro3 putin mai scump, euro4 si mai scump.

In felul in care pui intrebarile, eu zic sa mergi cu cineva care a mai fost. Este laudabila dorinta ta de a-ti ajuta surioara, dar ori te mai documentezi, ori cauti pe cineva care a mai luat masini din UE. Succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma duc dupa haine sport ... si daca e sa gasesc masina buna cumpar.. daca nu nu ... Nu am cu cine sa ma duc decat cu un amic care nici el nu stie .... Stiti cum e lumea in ziua de azi .. fiecare pentru el...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: Mai putin pe VwForum... :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma duc dupa haine sport ... si daca e sa gasesc masina buna cumpar.. daca nu nu ... Nu am cu cine sa ma duc decat cu un amic care nici el nu stie .... Stiti cum e lumea in ziua de azi .. fiecare pentru el...

Informatii sunt peste tot... pe vwforum, pe garajul, erau si pe autoshow.

Doar ca preturile si ofertele tin maxim 2 zile.. apoi se schimba... in rau sau bine.

Daca mergi dupa haine sport atunci pot sa-ti dau doua sugestii:

1. Herzogen Aurach (cateva zeci de km nord de Nurnberg, in drumul pe care trece orice roman :icon_thumright: ) unde gasesti outlet la Adidas, Puma Nike and others. Sunt magazine imenseeeeeeeeeee, iti trebuie o zi intreaga si trebuie sa fii odihnit ca sa ai rabdare ca sa umbli si sa compari preturi ca sa prinzi ofertele. Sunt si reduceri mari, daca dai peste produsele respective:

Stadtplan_werksverkauf_700_8781.jpg

Detalii pe http://www.herzogenaurach.de/

2. Metzingen (D-72555) - un oras la sud de Stuttgart in districtul Reutlingen. Zona e superba, muntoasa, cu orase mici si linistite. Nu mai enumer firmele care au magazine acolo, te las pe tine sa le citesti AICI.

Alte detalii pe http://www.metzingen.de.

Poti gasi si informatii despre masini, dar ca asa primesti un raspuns bun trebuie sa fie si intrebarea mai concreta.

Tot ca sugestie, daca masina o iei pentru tine, mergi in zona Stuttgart-Munchen.

Spor la cumparaturi!

Modificat de r&d
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Discutia a deraiat de la titlul topicului si ultimele 3 posturi sunt ... total off topic . :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms mult r&d pt informatii .. o sa am de umblat nu gluma :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.potthoff.de/

Aici am fost in August cu un prieten ce si-a luat cu vw passat. Am observat ca toate masinile erau nu mai vechi de 3-4 ani si se gaseau masini f putin rulate la preturi bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

la nureneberg e cel mai mare targ de masini din germania e aproape de vama si gasesti cam tot ce vrei acolo numai sa nu fie vanzatori turci sau romani !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salve,

Eu am fost in Germania si am fost indrumat catre auto house-uri mari Bochum, Assen, etc. Mi-am gasit masina din semnatura la un autohouse mic din Munchen, cu patronii nemti. Am luat-o la un pret mai mare cam cu 300 euro fata de un parc mare insa masina avea tot ce inseamna revizie la zi: ulei, filtre, distributie. Sunt foarte multumit. Daca nu ti-ai gasit inca masina iti dau adresa: firma este Horst Kohl, adresa este Ballaufstrasse, nr. 19, cod 81735, site www.kohls_gebrauchtwagen.de. Prin zona mai erau si alte parcuri.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!