Jump to content

Montare proiectoare ceata (suplimentare) pe Golf IV TDI


Andi TDI
 Share

Postare recomandată

13 hours ago, Laurentiu_LWR said:

Cate claxoane ai?ar trebui sa ai 2...mie mufa patrata de e in aer imi pare de claxon...

 

1 hour ago, F l o r i n said:

da, claxoane - 

 

9 minutes ago, Al Bundy said:

Mufa din poza de mai sus este de la claxon. 

3....

este un circuit comun, din releu.

Pune aparatul de masura sau un bec, claxoneaza si verifica - daca asta te intereseaza

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 288
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    27

  • Al Bundy

    22

  • chid

    17

  • hremus

    17

  • 4 months later...

Salutare , nu am citit chiar toate postarile dar am si eu doua nelamuriri ! 

Masina in cauza VW Bora model 2004 ... Totul pe ea este original asa cum a iesit din fabrica , astazi curantand interiorul am observat ca si la mine se poate trage de comutatorul ce aprinde sau stinge luminile de pozitie si faza scurta si se aprinde in bord martorul de la proiectoarele pentru ceata , problema este ca masina nu are montate asa ceva , jos in bara ... E cumva posibil sa fie in faruri ? 

In caz de nu am bec , vad ca nu imi afiseaza bec ars in bord , dar in caz ... ce tip de bec sau led se potriveste ? 

A doua nelamurire in caz de nu e din blocul optic al masinii , merita montajul in bara a proiectoarelor de ceata ? Este vreo diferenta ? Eu nu prea conduc pe ceata din motive de siguranta ... ceata densa , sa nu vezi la 2 m ... dar cine stie pe unde ajung si am nevoie , merita ? 

Atasez o poza ... 

Farurile trebuie curatate , polish etc ... 

Dar treaba cu ceata chiar nu am stiut de ea , pana azi ... :))

Masina o am de la parinti ... 

far.jpg

Modificat de Nenciu Victor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stopurile sunt rosii de sus pana jos , doar mansalierul are alb . Nu am poze cu masina din spate ... Ma voi uita maine seara la faruri sa vad daca se mai aprinde ceva , in afara de semnalizari , faza scurta / lunga si pozitie ... Sunt chiar curios ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnu. Ai lumina de ceata , la spatele masinii. Inteles?

Cineva care se pricepe , la golf 4 daca ii pun faruri cu lumini de ceata , exista instalatia aferenta sau nu? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata m-am lamurit , am doar lampa pe stopuri de ceata , am gasit pe YT un clip explicativ ... Eu am comutatorul ca primul dintre cele 3 prezentate ! 

Multumesc si scuze daca am deranjat cu ceva ! 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10 hours ago, vasiuca said:

la golf 4 daca ii pun faruri cu lumini de ceata , exista instalatia aferenta sau nu?

Trebuie sa confectionezi cablajul, nu exista nimic pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat niste faruri noi de la magazin si bat foarte aiurea . Am gasit secand Valeo , dar sunt cu lumini de ceata , ma intrebam daca ar functiona. Sa inteleg ca cele dotate din fabrica cu astfel de faruri , au si cablajul aferent?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar semnalizarea si luminile , de intalnire respectiv cele de drum ar functiona daca le achizitionez?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, toate celelalte becuri/lumini, vor functiona normal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Salut

de unde pot cumpara 2 pini pentru mufa de alimentare a proiectorului din far?

multumesc

Modificat de danielvw2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la magazinul tau de piese preferat sau orice reprezentanta VAG, posibil sa gasesti si kit de reparatie 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!