Jump to content

Kit S8 Pe A8?


nyk_19
 Share

Postare recomandată

Are idee cineva daca bara fata de pe S8 se potriveste pe A8 fara modificari(adica daca nu trebuie adjustata/taiata etc).Din ce stiu eu(nu e nimic sigur) unii spun ca merge altii ca nu din cauza intercooler-elor.

Va rog daca stiti ceva sigur pt. ca bara e destul de scumpa 1000 Euro si nu as vrea sa arunc banii aiurea!

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru un raspuns mai sigur ar fi bun un drum la o reprezentanta audi ! drive safe :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

crezi ca nu am incercat?unii spun ca se poate altii ca nu merge din cauza intercooler-urilor in consecinta habar n-au sau le este sila sa verifice in etka.mersi oricum.you too

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge sigur!!!Dar numai pe 3.0 TDI sau benzina/Daca este 2007 poti sa pui doar grila radiator de S8.Daca tii neaparat pune si bara de S8.Este verificat pe multe masini si merge.In afara de bara de S8, mai trebuie si proiectoare si grile pentru proiectoare.Daca este hotarat te pot ajuta sigur si cu codurile din Etka si preturi.P.S.Bara de S8 nu este chiar 1000E

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am vazut unul astazi parca in fata blocului...Bara si grila de S8 (inclusiv emblema)...dar dupa evacuari cred ca era 3.0 TDI... (erau in jos)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc if01cuh,as aprecia daca ai putea sa ma ajuti cu un cod si cu un pret pentru bara si grilele de la proiectoare inclusiv cu proiectoarele de pe modelul cu al doilea facelift(2008).Grila am montat-o ieri,vine super da e nasol ca nu pot desprinde emblema aia de S8.Adica se poate dar cea de S-line e prea mica si ramine spatiu(se vede urit)Vad eu ce fac ca nu prea ma incinta sa pacalesc pe cineva, S8-ul e S8 nu-i "rontaie" motorul,dar din punct de vedere estetic nu se compara!

Va multumesc pentru reply!

Weekend placut la toti!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

La A8 meu 2004 benzina merge spoiler de model 2005? ma refer la spolerul de s sau grila macar sa fie de S .Merge direct cumparat sau trebuie luat de la hofele sau alt loc ?Am vazut si pe la noi in ro de vanzare multe an 2004 cu gril a de s 8 .In germania am gasit dar 2000 euro este.Help pls

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Nu este diferenta de caroserie intr s8 si a8.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Din cate stiu eu, si am intrebat si persoane autorizate in masura sa-mi dea un raspuns corect. Daca ai modelul de A8 care nu are single-frame, cum este al meu de exemplu, trebuie sa schimb si capota si aripile daca vrei sa-ti montezi kit de S8. Daca ai grila single-frame din fabrica, nu este problema, se poate monta kit-ul de S8

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Unde gasesc un kit de s8? :) pm cine stie preturi/coduri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!