Jump to content

Cojire / exfoliere butoane


cwr
 Share

Postare recomandată

volanul nu are nimik....deci concluzia e clara transpir acid :blink: ,si e si ereditar pe deasupra,la toata familia se intampla

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
misu ploiesteanu

si eu am aceeasi problema cu jetta mea.Am cumparat un odorizant de carton...l-am tinut in ambalaj pana s-a consumat si dupa aceea l-am scos din ambalaj si l-am pus in scrumiera(dupa ce l-am scos din ambalaj era uscat, abia mai mirosea).In zona aceea a aparut o infloritura....intre marginea scrumierei si butonul de esp in lungime cit tin butoanele alea false. ce e de facut??? masina are 4 luni, parerea mea este ca materialul este foarte sensibil...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Concluzia finala: nu folositi odorizante si nu transprati acid! :) Eu unul folosesc un odorizant de-ala tip conserva (cutie de alune:)) pe care-l tin in buzunarul usii si nu dauneaza cu nimic, il am de 6 luni si vad ca insista cu mirosul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si la mine s-au cojit putin butoanele de la geamuri, dar le-am dat cu un marker negru si nu se cunoaste, decat daca te uiti atent. am facut si eu prostia sa pun ambipur invers pe consola centrala :D . noroc de user-ul calint ca mi-a vandut consola lui :D :D :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Am o intrebare...

Butonul de on/off de la clima s-a cojit si la mine de al un odorizant lichid? Se poate schimba oare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, daca gasesti butonul sigurse schimba, am inlocuit eu unele lipite e la alta stricata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai oare nu il gasesc la dealer sa il comand?

Nu as schimba tot panoul de clima numai pentru acel buton! :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...

Salutare prieteni . Mi-am luat ieri o saracie de odorizant care a curs fix pe butonul de la webasto si s-a umflat urat acel invelis . Cei care au mai i tampinat problema asta , care sunt solutiile ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!