Jump to content

Service-uri in Pitesti


SpT
 Share

Postare recomandată

Deschid acest topic in speranta ca mai sunt si alti posesori de masini made in germany care abia si-au achizitionat de curand un automobil nemtesc- asa cum sunt si eu de altfel - si care nu stiu unde sa apeleze.

Eu de exemplu am probleme cu partea electronica smile.gif si nu vreau sa apelez la reprezentanta pt ca sunt cum sunt.

Asadar hai sa ne ajutam intre noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
Deschid acest topic in speranta ca mai sunt si alti posesori de masini made in germany care abia si-au achizitionat de curand un automobil nemtesc- asa cum sunt si eu de altfel - si care nu stiu unde sa apeleze.

Eu de exemplu am probleme cu partea electronica :icon_thumright: si nu vreau sa apelez la reprezentanta pt ca sunt cum sunt.

Asadar hai sa ne ajutam intre noi.

Salut, este un service vis a vis de petrom-ul din craiovei(iesirea spre slatina), sunt foarte seriosi si fac treaba buna, eu unul nu am avut probleme.

Multa bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e unul in gavana...la capatul lui 19, urci pe panta drept in sus si mergi mult...E mai greu de explicat dar e un tip super. Nenea Bebe! Serios si baiat bun!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SpT, nu inteleg ce vrei sa spui. Cei din Ploiesti sunt buni? Este vorba de Cardinal Motors?

Nu de alta, dar la PBN mi se pare ca au baut prea mult ceai dupa biscuiti si personal as vrea sa-mi rezolv pe viitor problemele pe la Ploiesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Hai mai bagati aici, sa vedem... Vopsitorii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si pe mine m-ar interesa ceva vopsitorii bune...

am auzit ce pe la bascov acolo langa petrom, exact in intersectia aia mare spre valcea, ar fi una. nu stiu cum lucreaza insa

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Automotive Electronics

Pentru probleme de electrica si electronica pot sa va ajut si eu , vin in Pitesti ff. des cam la 2 saptamani :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

electricu - poti sa imi dai is mie cateva informatii despe fenomenul "martor preincalzire la diesel palpaie si nu am stopuri pe frana"? unde gasesc contactele posibile cauzatoare? as vrea sa le curat sa vad daca rezolv...daca nu o sa cumpar unul ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Automotive Electronics

Nu are rost sa le cureti , mai bine schimbi switch-ul de frana (e pozitionat in zona superioara a pedalei de frana), costa max 50 RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multmesc de raspuns!

:) Sorry de offtopic, azi vreau sa il rezolv si am nevoie de informatie : pot sa il demonetz si sa il montez simplu? nu am ce strica sau deregla...? Mentionez ca imi scapase futunasul de stropit luneta si curgea apa exact peste legaturile (contactele) din spate deasupra aripii stanga. se poate sa rezolbv doar curatand contactele respective?

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut,

Lucianwwl si Aditu, va recomand o vopsitorie, tinichigerie undeva in mioveni spre valea stanei.

Mi-am rezolvat o zgarietura urata din bara fata pe colt acolo si sunt multumit de cum a iesit.

Ma costat 150 RON cu totul.

Electricu, cum iau legatura cu tine ca sa rezolv si eu o probema de intepenire a acului indicator nivel combustibil.

Bafta si drum bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Service bun la depou, faci stanga spre bariera, treci de bariera si imediat faci dreapta. In capat e o curte, iar acolo e service. Tipul se numeste Emi, e foarte cautat. Numai masini straine am vazut acolo. Lucreaza in credinta si nu e scump.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
e unul in gavana...la capatul lui 19, urci pe panta drept in sus si mergi mult...E mai greu de explicat dar e un tip super. Nenea Bebe! Serios si baiat bun!

Se ocupa si de vopsitorie, tinichigerie ?

Ai idee de preturi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dark_raider_ro

Salutare!

Pentru domnu' Electricu', cand schimbam si noi un releu, este vb de j513 (parca) si sa-mi verifici si mie A/C. Mi se pare ca nu prea baga. Adica, la relanti este jale!!!

Mersi1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Ce service-uri bune imi mai recomandati si mie. As vrea cineva priceput sa-mi repare sau sa-mi mai relgleze timoneria. Deja a devenit un chin plecarea de la semafoare :). Agata ingrozitor in prima si a doua treapta.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru probleme de genu asta nu stiu pe cine sa iti recomand.

Nu prea exista serivce-uri ok in Pitesti. Eu m-am lamurit. I-am crezut seriosi si am zis ca fac o treaba buna, dar in timp s-a dovedit ca mai mult au stricat. Asa toti par seriosi cand vorbesti cu ei. Cel mai bine discuti cu ei cand ai o problema mare, evidenta (care se vede si din cosmos, ca nu stau ei sa investigheze niciunii) si cand uremeaza deci sa iti ia o caciula de bani pt o treaba facuta tot prost. (ei iti dau incredere cand ii vezi dar dupa o vreme te vei convinge ca sunt tot ciocanari, iar piesel desi noi sunt proaste).

Incearca la MarautoCom (e un mecanic Florin mai ales un pic) cand iesi spre Albota dupa Petrom (asta e pe dreapta) pe stanga vei vedea o curte cu paorta ,are metalica. Ai grija ca poti sa ajungi si la AutoHaus (e pe dreapta dupa Petrom, mai in vale) dar pe ei nu ii recoamdand, desi nu stiu cum de au clienti. Ar mai fi Bebe in Gavana cu service-ul lui dar el e mereu ocupt si grbit si incep sa ma indoiesc si de calitatea lucrarilor lui pe fuga (abia poti vorbi cu el de grabit ce e).

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!

as vrea sa fac si eu revizia la masina din semnatura...are 120.000 km ... unde m-ati indruma?

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu merg numai la BEBE in Gavana ... e o vorba, copilul cu multe moase ... intelegeti!

vad cativa membrii din pitesti care nu au trecut deloc pe la intalniri, am mai schimba ceva impresii despre una alta!:icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desi nu am facut decat vreo 3 scanari la Bebe, voi trece si eu mai des pe la el. Daca my friend Lucian are incredere in el, am si eu.

Aditu te-au suparat toti chiar asa de rau! Toti au puncte slabe si puncte forte! Iti garantez acest lucru!

Modificat de Cily
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Revin cu impresii proaspete.

Aditu de data asta iti dau dreptate, serviciile de la marele service din Gavana sunt jalnice.

Lucianwwl daca tu te vei duce doar la prietenul tau Bebe, eu iti spun ca nu mai pun piciorul sau roata acolo. Probabil ca au tratement preferential doar cei cu marca premium, eu neavand marca premium nu mai am ce cauta acolo. Bataie de joc am savurat astazi. O concluzie am tras dupa ziua de azi: Desi are si lipsuri d.p.v.d profesional, pentru mine, ca cel mai bun mecanic, asa per total, ramanecel din comuna Furesti.

Modificat de Cily
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca ar trebui sa incerci Nurvil, satisfactia e garantata!

ai rezolvat problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e suficient sa ziceti ca service x sau y nu e bun, veniti si cu argumente. La orice service exista multumiti si nemultumiti.

Eu am fost la Bebe si am fost multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragi colegi e problema vostra daca considerati ca service-ul din Gavana e bun, pentru mine este execrabil. M-au aburit toti ca are nu stiu ce dotari! Are pe dracu! Are multe stand-uri cu elevatoare. Atat. Atat de buni sunt ca pentru o "troncaneala" la denivelari ma trimit la "Corsic" sau cum le zice, probabil alte genii.

lucianwwl cum adica "am rezolvat problema?". M-am dus cu una si m-am ales cu alta. Plus ca nu mi-a facut mai nimic concret. Nu mi-a dat nici un diagnostic concret pentru problema cu "troncaneala" si am mai plecat de acolo si cu eroare de "placuta de frana". Pentru 20 Ron a ridicat-o pe elevator a desfacut roata stanga fata, a umblat putin pe acolo si a pus roata la loc. Toata operatiunea a durat 15 minute, pentru ca am fost scos afara sa intre marcile premium.

Repet, pentru mine serviciile, modul in care am fost tratat, profesionalismul au fost execrabile.

Mult succes in rezolvarea tuturor problemelor pe care le veti avea la sevice-ul din Gavana.

Modificat de Cily
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!