Jump to content

Schema De Sigurante La Seat Ibiza/Cordoba 2005


kauciuk
 Share

Postare recomandată

DA ventilatoarele jos si verifica-le pe direct. Verifica sigurantele de pe baterie, in mufa de sub releu, cea mare cu  4 pini, pe 2 dintre ei tb sa ai 12V.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am facut si asta cu ventilatoarele de la inceput..totul ok..si sigurantele sunt ok ...le am schimbat...acolo nu inteleg de ce in mufa mare nu am si pe pinul 1 curent ...doar pe pinul 4...e posibil ca releul second hand sa nu fie bun???? am sa incerc sa dau plus cu un fir pe pinul 1...sa vad ce se intampla...si te tin la curent merci oricum...ai fost foarte prompt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e corect ve am postat????? pinul 1 ar trebui sa aiba 12 v...se poate va sonda din radiator sa fie dusa????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acolo vine curent direct prin sig de pe baterie, una de 30A verde si una in forma de 8. Alea in forma de 8 sunt ok ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am doar 3 sigurante normale pe baterie ...2 de 30 una de 25... nu am carte si banuiesc va toate trebuie sa fie cum spui ptr va sunt consumatori mari...este corecta presupunerea mea cu pinul 1 ??? sau undeva pe traseu pina la pinul 1 s a intrerupt curentul de la un scurt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si langa alea nu ai un capac negru? nu ai incercat sa-l ridici sa vezi ce e sub el ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna colegi . Problema la Seat ibiza 3p 1.4 tdi din 2004 si anume nu merge faza scurta pe partea dreapta , faza lunga in schimb merge (bec H4) , verificat siguranta , schimbat bec ! Exista un releu pentru fiecare dintre faruri/faze ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna ziua.

Ma puteti ajuta sa gasesc siguranta de la pozitii pe partea stanga pentru un seat ibiza 2006 1,4 benzinar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fesulik

F7 din panoul din lateralul bordului .

 

privernezu

nu exista releu separat ,ai verificat F21 din panoul din bord ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pentru raspuns. am gasit sigurantele cu pricina. sunt de 5 amperi nr 6 si 7 din caseta de sigurante

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare.

 

Exista siguranta pentru becurile de sub portiera? M-am uitat in lista cu sigurante dar nu am vazut. Si nu functioneaza becul. Ma gandesc sa verific siguranta inainte sa schimb becul. Masina din profil, Ibiza din 2001.

Modificat de allen.b
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu exista separat.

 

1. verifica daca ai lampi cu becuri sau doar plasticul transparent.

2. daca ai lampa si nu merge, becul este bun... atunci problema este la switch-ul din yala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

La ibizele vandute in Romania este numai plasticul transparent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este un plastic rosu. Care nu prea vad cum ar putea fi scos. O sa ma uit mai bine sa vad.

Apropo, pe display in masina, dimineata apare un fulg in stanga sus. Ce reprezinta? Nu mai am cartea masinii..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CA e temperatura mai mica de 4 grade si e posibil sa fie polei pe strada.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ibizele vandute in Romania este numai plasticul transparent.

 

 

Este un plastic rosu. Care nu prea vad cum ar putea fi scos. 

 

exact - cu surubelnita... dar ti-am zis, e foarte posibil sa nu ai lampa... doar plasticul care acopera orificiul respectiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
Ionut Razvan Baisan

Salut ,stie sa imi zica si mie numarul siguratei de la bricheta (sau o schema ), masina seat ibiza 2007 , 1,4 diesel.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!