Jump to content

Cruise Control Ibiza/Cordoba


Alex2112
 Share

Postare recomandată

@CristiN

si pe mine ma intereseaza

Modificat de systeam
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

O sa va zic eu...ca tocmai am inceput demersurile pentru achizitionare si montaj :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

dau comanda sapt asta de maneta si fire.si sper ca la inceputul sapt viit sa rezolv tot.stiu sigur ca se poate asta e ideea...merge 100% :somnmare:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cozmozs, ar fi util sa ne spui si noua codurile de produs pentru maneta si fire, sunt sigur ca mai sunt posesori de ibiza care vor sa-si monteze cruise control.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ramane de vazut daca merge...mai interesant e insa un calculator de bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cautati pe site-urile lor numere de telefon si va vor face legatura la magazie la tipul care se ocupa de piese. Eu am vorbit la ambele firme si mi-au dat informatiile de care aveam nevoie. Bafta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Se pare ca nu avanseaza cu nimic discutiile legate de tempomatul pentru ibiza. Am incercat si cu un mail la alto syncro, metrotehnica si porsche.

Am primit raspuns doar de la Alto Syncro care mi-au zis:

In acest moment producatorul nu are un kit (maneta si cablaje ) si din aceasta cauza nu putem sa va recomandam nimic in acest sens.

Deci... mai asteptam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu imi pun in curand la Ibiza ... :icon_thumright: Mai vorbim dupa ! :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma tem ca pe Cordoba nu se poate pune tempomat. Nu exista asa ceva in catalogul de piese.

Modificat de hyper
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar la ibiza? cat costa maneta aia pana la urma? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost ieri la Alto Syncro cu alta problema si am intrebat explicit de tempomat. Au zis ca nu se poate pune. Producatorul nu ofera un kit pentru asa ceva (cum exista la Skoda si la VW). Au zis ca ei nu se baga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt pe cale sa imi instalez cruise control pe o Ibiza 2005, are careva instalat deja dupa cumparare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt pe cale sa imi instalez cruise control pe o Ibiza 2005, are careva instalat deja dupa cumparare ?

Daca ti-ai cumparat piesa, da-mi si mie te rog codul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu n-am gasit in SOTE maneta cu cruise control. Deci nu stiu daca e sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ESTE ! Cu siguranta, CristiN.

Ce e SOTE ala ?!

Eu am comandat la reprezentanta Seat CT, adica DONA si trebuie sa ajung pe acolo cand oi putea, probabil saptamana viitoare sa mi-o instaleze .

Andrei, cand o instalez poate iau si codul.

Va mai tzin la curent. :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Haha, pentru Ibiza e undeva la 2,5 - 4 mil probabil depinzand de furnizor. Eu o sa incerc sa pun la Dona CT. Sa vedem daca reusesc baietii . :icon_thumleft:

Dar de un computer de bord, oglinzi electrice si incalzite, geamuri electrice pe spate a intrebat cineva ?! Daca da , dati amanunte ve rog : ce, cat , unde ?

Modificat de Blu3Sky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am unit cele 2 topic-uri, pentru ca tempomatul e acelasi la Ibiza si Cordoba.

SOTE e un program cu toate piesele din masina, pentru grupul VAG. Iti arata toate piesele si codurile de produs.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu simt ca o iau razna. Cosmosz zice ca l-a comandat deja, nu de alta dar are omul piesa acasa, insa nu mai are ambalajul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca il are sa-ti dea codul de produs, sa vedem si noi daca exista...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De existat, EXISTA !! Nu e nici o indoiala, eu il am gata montat pe masina, ramane de lucrat la el sa il activam ... nu merge doar montat si gata !! :lol: Sa vedem daca reusesc baietii de la Dona Constanta !

A, da, poate il gasiti sub alta denumire, NU se livreaza DOAR maneta aia pe care e pilotul ... de fapt e jugul care tine si maneta din stanga cu semnalizarile si pe cea din dreapta cu stergatoarele si stropitorile .

Modificat de Blu3Sky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca si tu ai maneta, da-ne si noua codul de piesa, te rugam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa aproape o luna de zile de insistente asupra mai multor membri ai acestui forum, care mentioneaza ca ar fi in posesia acestui kit, permiteti-mi sa ma declar scarbit de aceasta atitudine. Efectiv stam sa ne rugam de nenumarate ori pentru un amarat de cod. Domnilor, acesta nu e forum. Un forum este un loc unde oameni cu aceleasi pasiuni isi impartasesc cunostintele, SE AJUTA etc. Noi se pare ca am uitat aceste lucruri. Unii membri au chiar tendinta sa vorbeasca DOAR PENTRU A SE LAUDA, SAU POATE CHIAR DE A LE FACE CIUDA ALTOR MEMBRI. Domnilor, daca vreti DOAR sa va laudati cu proaspetele achizitii, mai bine mergeti in targul Vitan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Andrei linisteste-te. Poate ca cei de la care astepti raspuns nu au mai citit acest topic de atunci. Ai incercat un PM?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!