Jump to content

Potrivire Piese


Alex_YUM
 Share

Postare recomandată

M-ar interesa si pe mine daca piesele de pe golf 1/2 se potrivesc si pe polo 86c, an de fabricatie 1986. In special cutia de viteze ma intereseaza dar si piese precum pompa de apa, alternator, pompa benzina, amortizoare, planetare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, eu am un golf 2 care e la vopsit, si vopsitorul are un polo din 89, motor 1l. acum cateva zile i-am schimbat cutia cu una de golf 2, de motor 1.3, cod cutie 8n, in 5 trepte. planeterele se potrivesc, sunt la fel si la golf 1 si la 2, nu bag mana in foc, dar se poate sa fie la fel si la unele golf3.

singura modificare pt cutia in 5 e faptul ca trebuie taiat suportul de 5 trepte de golf 2 si sudat sub suportul de polo, si facut un distantier de 15-20mm care sa se puna intre tampon si suport cutie.

ambreiajul e la fel, rulmentul merge fara probleme.

daca e cineva interesat, mai stiu o cutie de polo in 5 trepte, e pe un motor de golf2, cu ambreiajul nou.

are careva idee de unde pot lua o bara spate buna? d-aia ingusta. la magazin am gasit noua la 172ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca e cineva interesat, mai stiu o cutie de polo in 5 trepte, e pe un motor de golf2, cu ambreiajul nou.

M-ar interesa detalii despre acea cutie... Starea, pretul si mai ales daca este de la un motor pe benzina? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la VW motoarele de 1, 1.1 si 1.3 au demarorul pe spate, celelalte il au in fata, asa ca nu se poate potrivi cutie de 1.6 la 1.1 sau 1.3. diesel mai mic de 1.5 nu exista, asa ca da, cutia e de la un benzinar. e in stare foarte buna, si tot de pe un polo a fost luata, dar generatie mai noua.

daca vrei poti sa vb direct cu proprietarul, are user pe forum, agent smith.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta e o intrebare pe care ar trebui sa o pui la sectiunea mk4, dar cel mai probabil, se potrivesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am un polo 86c 1.0 SP... S-o potrivi cutia? Pt ca tu ziceai intre 1.1 si 1.3...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai 1L are si polo pe care am pus eu cutia. 1L, 1.1L sau 1.3 e tot aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu eu o vand, e un amic aici pe forum care o are. agent smith e userul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu eu o vand, e un amic aici pe forum care o are. agent smith e userul.

I-am dat PM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
Discurile frana spate de la Mk 4 TDI Variant se potrivesc la MK 4 1.4 benzina 3 usi?

nu doar la mk4 1.6 5 usi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

se potrivesc multe piese de la golf 2 la polo, planetare motor cutie bascule amortizoare scaune...mai toot

in afara de caroserie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
se potrivesc multe piese de la golf 2 la polo, planetare motor cutie bascule amortizoare scaune...mai toot

in afara de caroserie

la polo 1 nu se potrivesc basculele de pe golf2....polo1 nu are bascule, doar pivoti si bara stabilizatoare..adica multilink

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!