Jump to content

1.9 Tdi Tip Asv (110 Cp) - discutii despre acest motor


ciupi_bc
 Share

Go to solution Solved by S I M A,

Postare recomandată

Dacă este motor de 101 cai atunci nu este ASV si nu face obiectul topicului. Sau ai scris greșit 101 în loc de 110?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
alexanderthesecond

Salutare,

Am si eu acest motoras pe un Leon, are 340 k km reali. Consumambilele schimbate la timp.

Recent am facut un tur al germaniei, cam vreo 5 mii de km, si pot sa zic ca s-a miscat excelent, la vrsta pe care o are.

Inainte de aceasta excursie am avut si eu probleme cu acel LIMP MODE, cred ca din cauza faptului ca circul destul de mult in oras cu ea.

In timpul excursiei si dupa nu am mai avut probleme, deocamdata. Precizez ca pe autostrada in DE, o tineam la 170-180 km/h, poate chiar ore in sir.

Deocamdata o duce bine, vreau sa o tin sa vad daca fac cu ea 500 k km.

Cheers!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salutare,

Am un motor ASV la care turbo imi baga uleiul in admisie. Aproximativ 500ml la 2.000 km

Am primit un alt turbo, dar care este defect, avind un joc exagerat de mare.

Eu as vrea sa trimit turbo primit la reconditionat si dupaia sa-l pun pe masina mea, iar pe ala original (care papa ulei), sa-l tin deocamdata de rezerva. Problema este ca nu stiu daca turbo primit se va potrivi perfect pe masina mea.

 

Turbo Original:

GT 1749 V , 038 253 019 N , V 500 , 713 672 - 4

 

Turbo primit:

GT 1749 V , 038 253 019 C , V 225 , 713 672 - 3

 

Astept parerile voastre

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!