Jump to content

Montare Kit Xenon Aftermarket


Airscape
 Share

Postare recomandată

imi trebuie un kit bun h7 pentru passat b6 care sa nu imi dea probleme la motorasul de la stergatoare si instalatia electrica,ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Airscape

    11

  • Bogdan_G

    7

  • plus8

    7

  • dsf

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

si-a pus cineva lupele de la morimoto, alea de h1, pe octavia 1?

 

cum intra?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Morimoto mini ... eu am pus pe Octavia 2 si mai stiu pe cineva care a pus pe Octavia 1. Arata super, intra fara probleme..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GamaMag, Bucuresti ... 250 roni lupele, 280 roni kitul xenon (can-bus pt mine, ca simplu da eroare de bec ars; fara can-bus sunt mai ieftine).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...
Eduard Catalin Novgorodschi

Buna ziua,
Am un Golf 5 si as dori sa pun xenon. M-am documentat putin si am vazut ca se pot pune lupe pe farurile originale. Trebuie facute adaptari? In sensul taiate fire din actuala instalatie? Cum se va face conexiunea dintre balast si instalatia masinii? Reglajul farurilor va mai functiona dupa montaj? Le va recunoaste calculatorul masinii?

Am gasit si un tutorial aici 

Dar nu spune nimic de montarea ulterioara a farului...

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eduard Catalin Novgorodschi

Nimeni?

Pentru faruri oem cu xenon ce componente trebuie?

Far , calculator (cel care se monteaza pe far cred) , bec , balast , mufa adaptoare. Ar mai trebui ceva? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da - sistemul de leveling - cablajele, senzorii de la roti - cate unul petru fiecare punte - fata -spate - deci, doi senzori, calculator de leveling.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eduard Catalin Novgorodschi

Sa inteleg ca se schimba si cablajele ? Mdea cred ca e cam mare costul. Revin la prima intrebare a montat cineva lupe morimoto pe faruri si instalatie xenon canbus ? Cum se leaga instalatia aftermarket ? Direct pe baterie ? Va mai functiona coming home ?

Ce are in plus instalatia xenon canbus fata de cea normala ?

Multumesc Florin.

Modificat de Eduard Catalin Novgorodschi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se schimba cablajele ci se trag fire suplimentare, pentru leveling, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eduard Catalin Novgorodschi

Am tot cautat pe toate site-urile posibile , sistem complet far (care presupun ca , contine sistemul de autolevel , balast , calculator , bec) + probabil mai trebuiau cablajele si am vazut undeva un xenon range (probabil calculatorul de xenon)... insa fara succes sa gasesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Recent mi-am montat pe un Passat B5.5 xenon și am o mica întrebare în legătură cu vreo posibila oprire de RAR. Dacă pot remedia problema pe loc sunt obligați sa te lase sa o faci? 

Valoarea amenzii văzusem ca e de clasa 3, adică peste 600 lei. 

Mulțumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

care este posibilitatea de a monta pe passat b7 cu halogen doar lupe in care sa folosesc tot becurile halogen ? am vazut ca b6 vine asa din fabrica.

am oglinzile deteriorate fix in punctul in care trebuie sa faca reflexia luminii pe sosea.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!