Jump to content

Alto Syncro


Adrila
 Share

Postare recomandată

daca aveti informatii despre acest service... va rog sa ne spuneti si noua
Orice informatie e binevenita

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Acum 3 saptamani si jumate am fost la ei pentru constatare - radio cd Aura si grilaj aer (nu inchide bine unul din fata)

bun. Dupa ce s-au uitat lung la grilaj vreo jumate de ora au spus ca trebuie sa las masina pana a doua zi ca trebuie sa desfaca tot bordul.... am zis pas cand i-am vazut asa debusolati. Am zis ca o sa mai ma gandesc.

Cu cealalta problema (aura) au zis ca trimit comanda si daca se aproba (masina fiind in garantie nu inteleg ce trebuie sa mai aprobe) or sa ma sune. Au trecut 3 saptamani si nici un semn.

asa ca 2 bile negre

l-am rugat sa-mi schimbe stergatorul de pe spate. Dupa ce au facut proba l-au schimbat, dat mi-au rupt capacelul de plastic. Cand le-am cerut unul au zis ca nu au asa ceva.

inca o bila neagra.

nu stiu ce sa mai cred despre ei. La partea de vanzare mi-au facut impresie buna. La service dau semne ca nu stiu ceea ce fac.

Mai astept si mai sper.... sa-si revina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am fost acum o sptamana iar la ei..pt un zgomot care se aude cateodata cand turez masina...baietii au fost foarte de treaba si au stat pe langa maine vreo 3 ore sa faca tot felul de teste(pe rampa,la drum)..in cele din urma se pare ca ar fi de vina catalizatorul..dar nefacand mereu...si neputandu-se dovedi pt garantie..a ramas s amai astept si daca incepe sa faca mai nasol..sa ma duc la ei sa mi-l schimbe!!Au fost foarte draguti si amabili explicandu-mi cam tot ce se intampla pe acolo!

Mi se pare ciudat ce ti s-a intamplat tie Adrila..dar nu toata lumea este perfecta..sper ca pe viitor sa nu mai ai probleme ca nu sunt prea multe service-uri SEAT si daca le epuizam pe toate nu stiu ce facem :Driver: (sper ca nici sa nu mai ai nevoie de service)

Modificat de Havoc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

barbato mihail

nu cred ca e corect cum procedez ,adica faptul ca postez in acest topic despre un alt dealer seat ,dar pana se va crea un altul imi cer scuze si fac o incercare :

Alto Syncro este copilul Avia Motors si garantiile poarta girul meu ,asta pana cand ccolegul meu dan va reusi sa se descurce singur in totalitate.de asemenea personalul tehnic din cele 2 service-uri colaboreaza.

Daca se considera ca acest post trebuie sters daici ,va rog sa o faceti ,inteleg si mi se pare corect sa respect niste reguli.

Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Acuma ca esti sef la Syncro ce sa mai zicem .....mult succes!!

Si vezi sa nu te mai ia nimeni la pumni pe forum.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:( Nu cred ca barbato_mihail a fost luat la "pumni" pe forum. Poate doar de cei neavizati sau cei ce nu il cunosc.... din punct de vedere al profesionalismului.

Modificat de Mariuz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca mister Barbato a fost uns sef service la Syncro?Felicitari daca este asa...merita!Si bafta multa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Deocamdata sondeaza terenul,lucreza voluntar mister Vlad de la Elad...

Vom vedea ce o sa faca acolo,s speram ca faptul ca este el acolo o sa atraga si ...incarcare !

Matale carele te-ai miruit sef la elcar ghid cum o mai duci ?Vad ca esti solicitat pe forum...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am fost de curand la Alto, de acolo mi-am luat masina, si sunt foarte de treaba oamenii de acolo, mi-au ascultat toate problemele pe care le aveam la masina si le-au rezolvat foarte repede si de fata cu mine.

nota 10 pentru cum se poarta cu clienti si la modul cum iti rezolva problemele.

Pacat ca nu au si tinighigerie si te trimit la Avia motors, unde este cea mai mare teapa si nu va sfatuiesc sa mergeti, pentu o zgarietura pe bara si pe usa din spate, mi-au vopsit toata partea, plus ca nu a fost vopsita bine si trebuie sa merg din nou sa imi faca retusuri in conditiile in care mi-au tinut masina 8 zile in service de la 3 cat am fost anuntat. sunt foarte dezamagit si nu va sfatuiesc sa mergeti acolo...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Maine dimineata am programare la revizia de 15,000 km la Alto!!

Tot de acolo am luat si eu masina!Confirm, super de treaba oameni!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand ai cumparat masina, ti-au dat cumva prima revizie gratuita?

eu am luat masina in decembrie 2005 si am prins oferta asta, daca ai prins-o si tu as fi curios dupa ce ti-ai facut revizia sa imi spui ce ai schimbat si cum ti-au verificat masina

multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat masina in August 2005!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata am facut si revizia de 15,000 km!!!

Ce pot sa zic a fost super bine..toata lumea foarte draguta si amabila de la consilier la casiera!!

Treaba s-a desfasurat ca pe roate...cam 2 ore si ceva a luat revizia in care mi-au fost schimbate urm:filtrul de polen(ingrozitor de murdar),uleiul(Castrol TXT) si filtrul de ulei+celalate verificari toata operatiunea a costat 460 RON!

Din pacate nu s-a rezolvat si ce am reclamat eu ulterior(vreo 2-3 problemute tip "greieras") din cauza ca cei de la partea electrica nu lucrau..ramanand sa ma duc ulterior si pt aceste lucruri!!

am fost multumit si pe viitor tot aici ma voi duce!! :D

Modificat de Havoc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O mica adaugire:Am stat in service langa masina! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revizie 10.000 km - cost 610 RON.

S-au comportat ok. Au incarcat sa verifice toate problemele pe care le-am reclamat eu.

Si eu am stat in service.

Per total.....multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

mi-am facut si eu revizia la 15000 de km. oamenii au fost foarte de treaba, au verificat si au rezolvat si problemele, minore, reclamate de mine. cand am cumparat masina mi-au promis prima revizie gratuita si s-au tinut de cuvant.Am stat langa masina tot timpul.

nota 10.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ieri mi-am schimbat si eu evacuare la masina(catalizator+piesa aceea cu racord din sarma) pt. ca aveam un zgomot deranjant la turatii mari!

Operatiunea s-a facut la Alto-Syncro,pe garantie!!

Totul a decurs bine, s-a lucrat repede si curat!

Inca o experianta pozitiva aici! :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

barbato mihail

Ma bucura faptul ca sunteti multumiti de serviciile prestate la Syncro.

Sa nu se creada ca noi am atins perfectiunea dar fiind la inceput de drum totusi e bine ca ne descurcam bine.

Eu am preluat conducerea service-lui si tocmai pentru ca volumul este mai redus ,fiind si o marca mult mai putin vanduta decat skoda,am posibilitatea sa controlez fiecare lucrare .Sper sa am cat mai putine chix-uri si echipa pe care o formez in jurul meu sa fie mai aproape de dumneavoastra .Am si cateva surprize pentru posesorii de SEAT, in sensul ca vor gasi multe ''chestiuni'' noi in bransa chiar incepand cu receptia.

Nu pot sa spun decat ca va astept.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci pt. aceste "chestiuni" noi o sa trec mai des pe acolo!! :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Am fost azi din nou la ei pt a imi reseta contorul de service. Am facut revizia la ei acum 3 saptamani si desi mi-au spus ca il resetasera, pe la 11.200 mi-a aparut cheita si un semnal sonor.

Mi-au facut repede operatiunea dar cred ca tot nu au facut-o corect. Daca apas pe butonul de reset km (cel din fata volanului, asa cum zice si in manual) imi apare 1000 km pana la service.

Poate Dl Barbato stie cum trebuie facut...

P.S.

Cat am stata acolo tocmai pregateau un FR pentru predare.....:hainoroc:

Modificat de Cristi_fx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

barbato mihail

Dati-mi la pm nr de inmatriculare al masinii ca sa pot verifica si sa va pot contacta telefonic .Luni am putea sa o rezolvam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dl Barbato....s-a intamplat ceva? V-am trimis mai multe PM-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-au facut repede operatiunea dar cred ca tot nu au facut-o corect. Daca apas pe butonul de reset km (cel din fata volanului, asa cum zice si in manual) imi apare 1000 km pana la service.

Se pare ca am avut dreptate. Mi-a aparut din nou cheita de service.

Oare e chiar asa de greu sa folosesti "jucaria" aia si sa resetezi cum trebuie un contor de service. Sau vi se pare ca am timp de pierdut prin service-uri

Dl Barbato.....ati promis ceva si nu s-a intamplat nimic. Mai grav este ca ati spus si pe forum si ramane lumea cu impresia "buna".

Dl Barbato a raspuns (am mutat postul cu totul):

Salut ,

Scuze ca iti raspund asa tarziu dar nu m-am mai logat de mult ,am fost intr-o zona a tarii unde accesul la internet nu exista.

Poti veni oricand ,in orice zi ,nu mai tarziu de ora 16.55,iar sambata intre orele 9.00 si 12.55 ,ca sa avem la dispozitie 5 min sa remediam.Se va ocupa chiar desteptul care nu s-a ocupat sa reseteze bordul la revizie.

Te astept !

Modificat de mariusc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ,

Scuze ca iti raspund asa tarziu dar nu m-am mai logat de mult ,am fost intr-o zona a tarii unde accesul la internet nu exista.

Poti veni oricand ,in orice zi ,nu mai tarziu de ora 16.55,iar sambata intre orele 9.00 si 12.55 ,ca sa avem la dispozitie 5 min sa remediam.Se va ocupa chiar desteptul care nu s-a ocupat sa reseteze bordul la revizie.

Te astept !

Multumesc

Poate o sa ajung in weekend cand e si intalnirea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dute cu toata increderea,eu am beneficiat de de serviciile Alto Syncro si pot sa te asigur ca domnul Barbato, este un barbat de toata isprava-dinsul si intreaga echipa (de la acest service), pe care o pastoreste,mie mi-a creat impresia de o echipa unita si omogena,sper si le doresc sa ajunga cei mai buni ofertanti de servicii catre posesori si doritori de SEAT,eu sint foarte multumit de serviciile facute catre masina mea (eu am skoda)si le doresc mult succes in continuare.

Poate vin si eu simbata acolo,nu de altceva,dar poate ne cunoastem si oricum imi face placere sa-l vad si sa-l salut pe domnul Barbato si pe cei din echipa dinsului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!