Jump to content

Oglinda retrovizoare interioara


mircea1380
 Share

Postare recomandată

O sa fac maine o poza sa vedeti despre ce e vorba. Cam 1 CM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oglinda se poate lua separat? sau vine tot ansamblu cu picior de prindere.

Ma gandeam sa o demontez sa o dau la cineva sa se uite la ea daca se pricepe. Cand e intuneric afara sa face albastru numa partea din mijloc.

etofi.jpg

Sper ca nu sunt eu are pateste asa ceva in premiera.

Imi da si mie careva un cod pentru oglinda, fara brat si alte chestii daca se poate.

Modificat de Eto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ma poate ajuta nimeni nici macar cu codul oglinzii din ETKA?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se vinde decat completa. 60 euro cea fara senzor de ploaie, 160 de euro cea cu senzor de ploaie.

post-8441-0-74703700-1290700217_thumb.pn

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu asa stiam ca daca ai oglinda cu antiorbire si si senzor de ploaie, e pachet. nu se poate fara.

Inca ceva, eu vreau sa inlocuiesc oglinda fara brat. Daca iau ogilda cu 60 euro se poate folosi bratul care functioneaza perfect care are senzor de ploaie.

Modificat de Eto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult, m-ai luminat. Deci se poate inlocui numai oglinda, ramane o intreabare pentru cosmin.

Preturile care mi le-ai zis tu sunt pentru oglinda cu antiorbire fara si cu senzor de ploaie? Corect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, oglinda antiorbire fara senzor de ploaie - 60 de euro si oglinda antiorbire cu senzor de ploaie - 160 de euro.

Oglinda vine cu tot cu picior. Dar poti pune piciorul care il doresti, are prinderea la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am schimbat cu una de Superb, este identica. 50 euro second. La reprezentanta este peste 150 euro. Se monteaza foarte usor, mi-a montat-o cel care mi-a vandut-o, are magazin de second VW Audi.Se desface plasticul de sub oglinda, are 2 bucati,in interior este firul care se conecteaza si gata treaba. Spor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am asaceva pe masina,si cum functioneaza?Stiu ca am un capac care se lasa in jos.Atat stiu.Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Capacul nu are nici o legatura. Cand senzorul detecteaza o intensitate prea mare a luminii in spatele masinii, se opacizeaza. Unele au si buton ON/OFF.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cineva cu ETKA... pe cate culori poate sa vina oglinda? Sa stiu ce sa caut la dezmembrari pe net. Eu am gri. Mi-a zis un tip ca el are gri spre bej, aia cum o fi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 culori:

- gri deschis

- bej (sau crem)

- negru

Pretul e acelasi pentru toate.

Mie personal imi place mai mult oglinda neagra, desi am interior gri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci mie pe gri deschis imi trebuie, mersi mult cosmine mi-ai fost de ajutor. Cea neagra e faina, o sa ma gandesc si la asta. Eu am plafonul gri, la fel si stalpii, nu stiu cum o sa arate cea neagra, drept e ca bordul si scaunele sunt negre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa gandeam si eu inainte de a monta neagra. A3-ul de pe care am luat-o are la fel plafonul si stalpii gri deschis. Insa oglinda neagra. Nu depinde de interior (poate doar la cel bej).

Mie imi lasa o impresie placuta. Acum... depinde de gusturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eto o sa fie o pata de culoare pe plafon cu oglinda neagra :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sunat acum la VW, oglinda costa 768 lei. Daca cam senzor de ploaie nu mi se potriveste cea fara senzor de ploaie, vine prinderea diferita, eu cred ca e un bullshit treaba asta. Poate cineva sa imi confirme?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate cineva sa imi dea un cod pentru oglinda retrovizoare cu antiorbire FARA senzor de ploaie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, pai din cate vad eu nu prea pot sa inlocuiesc doar oglinda si sa las acelasi senzor de ploaie, daca imi iau oglinda fara senzor de ploaie nu o voi putea pune in locul oglinzii mele, v-a trebui una cu senzor de ploaie daca vreau sa o inlocuiesc, corect? Sunt asa de confuz...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am comandat una din dezmembrari la 150 lei :), sa speram ca o fi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Mi-am cumparat alta oglinda... difera de cea pe care o am eu... un sensul ca are 1 buton dedesupt care se apasa, se activeaza si se dezactiveaza, al mea nu avea asa. In rest pare identica, o montez maine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am schimbat oglinda si e ok, functioneaza perfect. E de pe un passat din 2004 si e diferita, are si lumini de ambianta sub ea si buton on/off.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Ai vazut ce bine dau luminile alea de ambianta de sub oglinda? ;)

Sa-i explici/arati si lui Cosmin ca la telefon nu ma crede. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lasa ca il sun maine, e vis... arata foarte bine si bineinteles OEM :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!