Jump to content

Polo Mk1 (1978) Under Construction


charlie06
 Share

Postare recomandată

In primu rand sunt noi pe aici asa k va salut si as aprecia orice ajutor din partea voastra si sper sa iasa ceva frumos

sa vedem....am un polo din '78 si m-am gandit ca tot sta in fata blocului de ceva timp fara sa fie miscat(de cand s-a angajat tata sta degeaba)dupa niste discutii in familie am zis ca tot vine timpu sa imi iau permisu :cheers: ...mi-a venit ideea sa il reconditionez :beerchug: si m-am apucat de treaba....am vb cu un prieten de familie care are un atelier de tinichigerie si l-am dus sa-l dezmembrez....o zi a fost de ajuns sa termin de dat jos tot dupa el....tin sa precizez ca arata cam foarte jalnic :) (o sa pun niste poze) momentan mai dureaza putin partea de tinichigerie partea din fata fiind gata....

Ma gandeam k totusi daca m-am apucat de el trebuie sa fac si motorul....stie cineva un service sau ceva de genu unde se rectifica bloc motor si unde pot gasi un set motor si cam ce pretzuri sunt ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai ceva cunostinte, te-as sfatui sa faci cu mana ta ce vrei sa faci, pt ca eu de fiecare data cand mergeam cu polo-ul meu 86c intr-un service, trebuia acasa sa refac eu tot ce facusera aia prost... Iar daca te duci la profesionisti, te costa mult...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da....pai tocmai asta e ca tot ce tine de interior si motor o sa fac eu.... :lol: stiu cum e cand te duci in service...cauta sa faca repede si prost si mai cer si multi bani....

P.S.=> Mai are cineva de pe aici Polo mk1 ???

Modificat de charlie06
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

maine ma duc sa mai iau niste piese pt masinutza...hayon..planetare..etc stie cineva unde gasesc un tapitzer bun...adica impropriu spus tapitzer....undeva unde sa imi fac scaunele din nou de la schelet sa puna spuma....si sa le imbrac?as aprecia un nr d tel daca se poate ms... :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut !

Cam in ce oras ai dori un nr de tel al unui tapiter?

Daca ti-ai completa profilul ar putea lumea sa te ajute :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok scuze...in bucuresti si promit k o sa completez profilu...ms :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Charlie, ma scuzi de interventie... Daca aflii ceva de tapiter, da-mi si mie un msg pe privat ca si pe mine ma intereseaza (in Bucuresti daca se poate ar fi super). Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi am fost si am luat setu de amortizoare....macarale pt usi bord si niste ornamente :lol: ^_^ :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bre, da niste poze nu pui? Ne cam pacalesti :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu merge sa pun poze fiindca sunt prea mari...nu merg decat de max550k

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum am promis am micsorat pozele si le-am pus ... :icon_cool:

post-13768-1191877771_thumb.jpg

post-13768-1191877918_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms....saptamana viitoare cred ca ma duc sa fac motoru...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
da....pai tocmai asta e ca tot ce tine de interior si motor o sa fac eu.... :icon_thumleft: stiu cum e cand te duci in service...cauta sa faca repede si prost si mai cer si multi bani....

P.S.=> Mai are cineva de pe aici Polo mk1 ???

am si eu un polo mk1 din 1977 :study:

ma apuc de reconditionat, insa cred ca o sa iasa ceva de genu' tuning, ca piese originale nu prea se mai gasesc...

bine v-am gasit :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca o sa iasa ceva de genu' tuning, ca piese originale nu prea se mai gasesc...

bine ai venit!

depinde ce piese cauti, dar in general cam orice gasesti pe net, depinde cati bani esti dispus sa investesti, areunca un ochi pe www.mk1polo.com e un club din uk dedicat acestei masini vei gasi multe informatii poate chiar si piese acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!