Jump to content

Documentatie


Al Bundy
 Share

Postare recomandată

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    14

  • Moog

    9

  • Valeriu

    8

  • andrei_221

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

am nevoie de codul de la piesa din imagine

este vb de grila de sub parbriz, sub care se afla filtru de polen.

post-71198-0-20326100-1321494451_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

mi-am comandat pe ebay VAG-COM KKL 409.1 OBD2 USB Cable Auto Scanner Scan Tool Audi VW SEAT Volkswagen documentatie pentru folosire vag-com, pot sa stric ceva :D daca gresesc ceva??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Buna ziua,

Ma poate ajuta cineva cu un manual de utilizare pentru Octavia tour ?

Linkul postat de AlBundy nu merge.

Vreau sa ajut un fericit posesor de OT care nu are acest manual.

Cu stima.

Iulian

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cumpara unul de la Haynes cu 70 de lei. Merita. Este pe forum un user care vinde.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Ma poate ajuta cineva cu modul de demontare a fetei de usa de la sofer, pentru o Octavia Tour?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai suruburi pe laterale...vreo 6-8 buc...

Sub plasticul de la deschidere portiera mai ai unul.

Minerul din plastic de care tragi portiera are 1 buc de plastic care iese spre interior... dupa care se scoate plasticul mare afara prin declipsare...si ai acolo 2 suruburi mari. care intepeneste minerul de tabla...

Cam atit din cite imi amintesc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru ajutor.

De fapt vroiam sa demontez manerul interior de la portiera si am avut impresia ca pentru asta trebuia sa dau jos toata fata de usa, dar pana la urma am gasit bucata de plastic care il fixa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

,,modul de demontare a fetei de usa de la sofer" : Moog nu ai cumva pdf-ul, ca sunt interesat sa ajut pe cineva sa dea fata de usa jos....si sa nu stricam ceva pe acolo.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pdf este doar la mine, dupa ce am platit licenta si am tradus 3 luni la ea...fara sa supar pe nimeni

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok Valeriu, nu am nimic cu pdf-ul, apreciez munca ta, cheltuielile pe care le-ai facut....etc.

Cu permisiunea d-voastra, ma voi folosi atunci, pentru a ajuta omul de acest clip, care sper sa nu supere pe nimeni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc celui care m-a selectat pentru UNFOLLOW la acest topic, probabil am deranjat pe cineva, am sa urmaresc totusi topicul in continuare. Omul a cerut pdf-ul daca cerea doar procedura, poate ca i-o dadeam eu. Oricum, lipsa de fair play...doar traim in romanica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand omul are nevoie de ajutor, intinde-i o mana....eu asa am fost educata.

Ti-am respectat munca ta, omul a cerut ceva ,,interzis", asa ca l-am ajutat altfel.

,,poate ca i-o dadeam eu" : de ce nu ai facut-o?

Te rog frumos sa nu te superi....asa gandesc eu.

Modificat de carmina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am de ce sa ma supar pe tine, dar se vede ca nu ai inteles, nu i-am dat-o tocmai pentru ca a cerut pdf-ul intreg. Am multe mesaje de useri care au cerut ajutor punctual si nu i-am refuzat. Mai mult, daca te uiti putin mai sus am postat un link unde poate fi consultata gratuit documentatia de uzina pentru tot grupul VAG. A mai dat cineva asta pe forum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Mi am luat si eu ELSA 4.0 dar sincer nu mi place. ALeg motorizare cutie de viteze tot..si cand dau sa vad ce suruburi sunt pe ea..e un alt motor..nici nu seamana cu ASZ ul meu . Pe langa asta ..nu intelegi ce cheie tubulara..ce torx sau Hex ai nevoie sa demontezi x chestie deoarece ..toate sculele au codul original VW ..care nu te prea ajuta.. decta sa le google-uiesti sa vezi ce cheie e de fapt. Desigur unele parti nu le pot folosi din progr caci nu ma pot conecta la internet ..nu ma deranjeaza asta f mult..insa ma asteptam sa fie mai atotcuprinzator si daca ti alegi tipul motorizarii..sa gasesti imagini relevante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plateste licenta si atunci ai acces la tot online.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar nu ma deranjeaza ca nu pot sa vad nush ce online .ci modul in care sunt facute graficele ..in sensul ca nu sunt relevante..ti am spus..pun codul masinii mele care are cutie de viteze EGS si ma duc pe cutia de viteze la tehnic si mi arata alta cutie de viteze decat ce am eu..e normal?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In etka sau elsa ?

Sent from my  using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!