28 posts in this topic

Aveti in postul urmator cele 3 manuale in limba romana pentru Golf 4 :

- cartea de service ;

- manual de intretinere ;

- manual de utilizare .

Pentru toate documentele care sunt arhivate => dupa ce le download-ati de aici schimbati extensia din .zip in .rar

Enjoy !

Pentru colegii nou inscrisi pe acest forum :

Validarea userilor se face manual si in conditiile in care zilnic apar 50-60 de solicitari de inscriere pe forum, aceasta dureaza ceva timp.

Din aceasta cauza dupa inscriere cei nou veniti nu au dreptul sa vada/downloadeze documentele postate pe forum.

Va rog sa aveti rabdare o zi - doua dupa inscriere si sa incercati apoi sa luati acele documente.

Daca nici dupa 2 zile nu le puteti vedea/downloada trimiteti un PM moderatorului ariei sau unui moderator senior .

Sigur se va rezolva . :lol:

Edited by aryes13
0

Pentru toate documentele care sunt arhivate => dupa ce le download-ati de aici schimbati extensia din .zip in .rar !

In limba romana :

Carte_service_Vw_Golf_4.pdf

Un document cautat de foarte multi si postat cu ajutorul colegului mif :

"Bentley - Volkswagen Golf , Jetta , R32 official factory repair manual 1999-2005" .

Volkswagen.Golf.Jetta.R32.Official.Factory.Repair.Manual.1999_2005.ZIP

Cu ajutorul colegului Florin99 postez aici manualul de la Radio Gamma .

Nu uitati : inainte sa-l deschideti sa schimbati extensia din .zip in .rar .

Casetofon_Gamma.ZIP

Cu jutorul colegului dnysterian postez aici un Ssp . Denumirea spune tot :

EN - Ssp 841303 - 1,9 iter TDIEngine with Pump injection (Pumpe Duse) - Design and Function

EN___Ssp_841303___1_9_iter_TDIEngine_with_Pump_injection__Pumpe_Duse____Design_and_Function.pdf

Alte documente utile pentru G4 :

G4_front_suspension.pdf

G4_front_wheel_bearing.pdf

G4_rear_axle.pdf

G4_rear_wheel_bearing.pdf

Si un DIY :

DIY_Turbo_removal.pdf

Edited by aryes13
0

Si aici sunt schemele electrice intregi, se schimba extensia in .rar! Sper sa fie de folos si nimeni sa nu ceara bani pe ele. ENJOY!

Scheme_electrice_Vw_Golf_4____1998.pdf

Scheme_electrice_Vw_Golf_4____1999.pdf

Scheme_electrice_Vw_Golf_4____2000.pdf

Edited by aryes13
1

Inca un document util: Volkswagen.Golf.Jetta.R32.Official.Factory.Repair.Manual.1999-2005.pdf

Am mai scris si in alta parte dar inteleg ca spiritul acestui nou topic este centralizarea de informatii, asa ca am scris si aici.

Fisierul este mare, 105 MB, evident nu il pot pune aici. Pun insa fisierul torrent.

Tot ce aveti de facut este sa deschideti fisierul cu un program gen Azureus si sa downloadati. Pentru mai multe informatii va stau la dispozitie.

De asemenea (am mai facut-o) la cerere pot sa "decupez" bucati din document si sa vi le postez.

Volkswagen_VW_Golf_Jetta_R32_Official_Factory_Repair_Manual_1999.3328174.TPB.zip

Edited by Cristian_F
0

Am scanat manual de la RC Beta

Scuze pentru dimensiune, dar l-am scanat la serviciu si n-am avut timp sa gasesc cea mai potrivita rezolutie ca sa iasa mai mic fisierul.

VW_Beta_Manual.pdf

0

Pentru ca la instalarea noului soft al forumului s-au deteriorat ceva documente postate anterior in topic, voi incerca sa le repostez! :)

Manual intretinere Golf IV

Manual_intretinere_G4_intreg.pdf

0

Manual utilizare Golf IV

Manual_utilizare_Golf_4.pdf

0

Cu ajutorul colegului Kitaro aveti aici manualul de la Radio Beta :

VW_Radio_Beta.pdf

0

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.