Jump to content

Vw T4 - jante si cauciucuri


Undo
 Share

Postare recomandată

eu am 235 45 17 si mai este loc suficient, cred ca depinde mult et-ul jantelor, in interior este loc dar sa nu fie mul spre aripa, adica cu cat este et-ul mai mare cu atat mai bine in cazul tau 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

eu am 225/45/17 si merg fara probleme si nici nu am avut probleme de 2 ani(60.000km),70%numai in bucuresti si ilfov.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de la 225 45 r17 la 235 65 r17 e o diferentza enorma!   diametrul  difera de la 634mm la 737mm   talonul cauciucului de la 101mm la 153mm  mai mare cu 5cm. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Va salut! Pentru un vw t4 jante pe 16` ce anvelope ar fi recomandate avand in vedere ca mai car ocazional cate ceva cu masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

205 60 r16C si ti-ai luat de-o grija, atata timp cat o incarci in limita "bunului simt".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da atata este trecut in cartea masinii.  Mie pe talon mi-au trecut 205 65 r16c  si 225 60 r16.  205 60r16c e o dimensiune mai neobisnuita si nu le gasesti prea usor pe stoc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc pentru raspunsuri , eu am acum pe ele 215 55 r16 si mi se pare foarte mic talonul sa car ceva nici nu se pune problema, cred ca la 205 65 r16 c nu o sa mai am probleme.

Modificat de JonnyT3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am gasit jante.de pe audi Q3..215/65/16..ce spuneti mer g.pe vw t4 ,,2.5.tdi..merci.

Modificat de luchian ioan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Salutare!

Am intrat de curand in posesia unui T4 Multivan Syncro, 2,5 benzina, din 94.

L-am luat cu jante de 17, et -35, gumele fiind de iarna 225/55 R17 101h. Cica sunt de Audi A6..

Dar trebuie sa fac Rar-ul curand pt reautentificare, in vreo 2 saptamani.

In carte am trecute doar 195/70 r15 si 205/65 r15. Am inteles ca cele mai mari posibile pt T4 care exisa in baza de date Vw e marimea 225/60 r16...??

Presupun ca pe cele de 17 nu am sanse sa le omologhez.

In primul rand, are cineva de imprumut doar pt o zi, cat fac rar-ul, marimea de 16?

 Las garantie rotile de 17(si copie buletin..etc) si platesc "deranjul".

Deocamdata nu am bani dispusi pt cumpararea altora, desi imi vor trebui si roti de vara.

Daca a facut creva in Bucuresti omologarea altor dimensiuni, de unde ati luat hartia Vw? Poate stiti vreunii mai binevoitori..

 

Sau, daca nimeni nu are pe cele de 16, accept oricare alta dimensiune din cartea mea, doar sa fac rar-ul si le inapoiez.

Totusi, as prefera pe cele de 16 pt ca au dimensiuni rezonabile, diametru cat ale mele. Astea ar fi acceptate in trafic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modelul Projekt Zwo a fost si cu jante pe 17, deci ar trebui sa le poti omologa pe ale tale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cerut si primit un mail de la Porche Bucuresti Nord. Din pacate, doar cauciucuri pe 14 si 15 s-au pus pe modelul meu. 

Doua dintre dimensiuni le am si in carte, fiind si cele mai mari. 195/70 r15si 205/65 r15.

Are cineva in Bucuresti omologate pe 16, sau 17? Daca da, de unde ati luat dovada? Sau cum ati facut?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca nu am sanse sa ii trec roti mai mari in carte.. am primit raspuns si de la rar. Nu am nici macar placuta cu omologarea europeana.

Am sa le pun de vanzare (sau schimb) pe cele actuale, de 17.. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ce parere aveti despre continental van contact 200 195/70/r15  104 R ? A folosit cineva ?

Modificat de skonda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!