Jump to content

LED Daylight Running Lights (DRL)


WNS
 Share

Postare recomandată

Mie mi se pare ca a taiat numai din grile.

Nu am poza la o rezolutie mai mare pt a vedea mai bine, dar din ce vad eu asa cred.

Oricum si eu sunt de parere ca atata foarte bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bamse

    24

  • voinea

    15

  • WNS

    15

  • Al Bundy

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am eu un model asemanator, dar nu am apucat inca sa le montez pe masina, am probat doar sa vad daca intra in grila si e OK. Se taie doar partea marcata cu rosu in pozele de mai jos si se prind cu o placa metalica de surubul care sustine bara in spatele grilei, astfel incat sa nu iasa din grila. In partea stanga e putin mai dificil, ca e grila plina si trebuie decupat exact cat sa incapa ledul.

:lol: alte detali aici http://vwforum.ro/index.php?showto...t=0&start=0

post-8760-1193901389_thumb.jpg

post-8760-1193901395_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mister Voinea....crezi ca pe A8 o sa arate bine?Nu stiu cum naiba sa-i fac sa gasesc niste grile fara proiectoare,sau sa-i pun plasa..................o fi aratind bine?.............sa n-o dau in tiganie!Ce parere ai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar interesa si pe mine sa am ca cele din poza lui WNS :D Am inteles ca si Nick.sb vinde asa ceva, dar nu le-am vazut montate pe golf, ca sa imi pot face o parere...:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ma inscriu si eu pt o pereche .... si astept fotografiile pentru montaj [e G4 ... eventual daca se poate cu o descriere a etapelor de punere in opera si mai ales cum se face legatura filerlor electrice..

bafta tuturor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Spatiul din far de la nivelul semnalizatorului se poate utiliza pentru DRL sau pentru semnalizare? Am vazut DRL montate in zona proiectoarelor, dar cred ca ar fi interesant si in spatiul amintit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

stai linistit ca asa cum erau acum 3-4 ani WOW sa vezi angel-eyes pe diverse masini de nici nu te asteptai o sa vezi explozie anul urmator pe asa ceva tot de la producatorii cu ochi oblici (toate produsele de tuning FK, Raid se fac prin asia) . O sa faca ei far de golf V cu angel si LEDuri :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

1) nici un R32 nu are faruri de ceata deci eu nu am renuntat la asa ceva

2) ledurile au doua pozitii de aprindere. day cand sunt slabe si aprinse maxim cand au .. 11Watt :) . Cu ele aprinse la maxim chiar esti ok pe ceata de la distanta de peste 10m.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@sandumbogdan - daca ai proiectoare de ceata in faruri... rezolvi problema :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WNS @ nu cre da e posibil acolo unde arati tu pt. ca nu`i loc in spate , cineva care are masina ne poate confirma.

eu sunt in faza de punere pe golf 4 cu bara standard , cred ca in week termin :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De astea ce ziceti ? Sunt un fel de benzi adezive cu 15 cipuri(leduri), flexibile de 30cm lungime. Nu mai necesita nici un fel de decupaj, doar se lipesc pe bara. Pretul cu transport e sub 50 euro.

post-8760-1196236306_thumb.jpg

post-8760-1196236321_thumb.jpg

post-8760-1196236336_thumb.jpg

post-8760-1196236341_thumb.jpg

Modificat de Nick.sb
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au fire de alimentare direct la 12 V...o gaura mica tot trebuie facuta pentru a trage firele...:offtopic:

Daca e banda adeziva cu care se lupesc literele (TDI...etc) nu ar avea cum sa se dezlipeasca la spalatorie... O sa incerc sa aflu mai multe informatii si poate comand un set...sa vad cum sunt :) ce calitate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ruuuuullzz, ceva noutati? Cu DRL-urile alea?

daaaaa nu`ma nervi :D :P am decupat din fusta si am dat de o problema :blink: :blink: DRL-urile au alta curba si alt unghi fata de fusta :D dar nu ma las pana nu le fac :lol: :P :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ioi, nasol momentul. Adevarul e ca la chestia asta nu ma asteptam. Mergi la o vopsitorie sa incarce bara sa ii dea curbura DRL-ului.

Muchos baftos :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici eu nu ma asteptam sa fie asa diferenta. maine ma duc la uni ce lucreaza in fibra ( am facut eu decupajele ) sa`mi faca captuseala si sa`l rotunjeasca sa arate ca si gaura grilei . sa`i dau curba din chit trebuia sa incarce undeva peste 5 cm si nu ma incanta ideea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 cm??? Esti sigur? Ca e cam mult, sa nu incarci 5cm cu chit. Mai bine bagi fibra si chiat o sa dai doar un strat de max. 1mm

L.E. scuze, dupa aia vazui ca defapt asta vrei sa faci :icon_thumright:

Modificat de .:bamse
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:P :P nici cu fibra nu incarc , dupa ce am facut decupajele din fibra trebuie facut suporti ( exact cum au grilele laterale , locasul acela in care intra) sa intre DRL-ul frumos acolo.

oricum daca nu se modifica si DRL-ul nu se poate monta fara sa arata bine :P

L.E. stii pe cineva care lucreaza cu fibra ? pt.ca asta la care ma duc am vazut ca a ezitat putin .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu cateva persoane, dar nu atat de bine incat sa tii recomand. Lucreaza pe Oltcit-uri si alte mizerii. Nu stiu daca vor face fata la bara de Golf :P :P :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Studiind pozele cu VW Golf Variant RaVe 270, am observat farurile acestuia, care in partea inferioara in locul semnalizatoarelor, din ce vad eu au Led Daylight Running Lights.

Ma insel eu oare ???

907113010102zx2.gif

Modificat de WNS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Asa e , sunt DRL-uri dar stii ce nu vad eu ?

Unde are semnalizarile ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da corecta observatia ta.

Ma gandesc ca e posibil sa fie leduri de genul triplelor de Passat sau Jetta, care isi schimba culoarea cand semnalizezi iar in rest sunt rosii (lumina de pozitie). E posibil sa fi folosit acelasi sistem ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!