Jump to content

Nou Proprietar


Lory
 Share

Postare recomandată

Salut baieti.Sunt si eu proaspatul detinator al unui VW Touran 1,9 Trendline din 2004 de culoare rosu tornado, proaspat adus de mine din Germania.O sa am nevoie de indrumari in anumite cazuri. :icon_thumright:Cred ca am gresit cu postarea. pina imi intru in mana .:)imi cer scuze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dorumarcatoru

Felicitari , sa-l stapanesti sanatos ! Cati km are ? Cat te-a costat cu totul ? E euro 4? Motorul de 1.9 ti se pare suficient ?

Te intreb pt ca luni vreau sa plec si eu sa-i aduc unul asemanator tatalui meu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc.Are 128000 km si cu totul am iesit la 13300 cu toate taxele,eu am fost dupa ea in Germania.Este ok motorul de 1,9 dar merita sa cauti unul de 136CP.Al meu are doar 101CP si se simte.Dar merge super.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde ce vrei de la masina. Eu zica ca e suficient cel de 1.9 TDI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti si folosesti sanatos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa deci ... M-am intors si eu din Germania . Am luat un Touran 1.9 tdi BKC 6 trepte ,105 cp trend , an 2005 , 115.000 km, euro 4. Ca dotari : dublu climatronic , senzori parcare , carlig remorcare , proiectoare , incalzire auxiliara , 4 geamuri electrice , tempomat,un set de roti de iarna . Am platit 12100 de euro pe acolo . Masina merge super , mi se pare mai confortabil de condus decat passatul , problema e ca trebuie sa-i fac distributia :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari ! Asteptam poze si de la tine si de la restul care inca nu au apucat sa le puna pe aci :D

Asa-i ca-i mai confortabil de condus decit alte masini ? Mai ales la drum lung e de vis :D

RCD cu magazie ?

Distributia sa o faci cit mai repede sa nu fie probleme. In rest numai drumuri bune si fara evenimente din partea noastra :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc , masina o sa o conduca tatal meu , asa ca el o sa se bucure de ea . Are cd normal , RCD 300 cred. Sper sa apuc sa fac si poze zilele astea .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pentru noile achizitii. Si-a luat vreunul dintre voi si banchetele din spate (cele suplimentare) ? M-ar interesa cam cat ar fi diferenta de greutate cu ele instalate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa o stapanesti sanatos...

nici eu nu am luat-o cu 7 locuri pt ca am inteles ca sunt foarte incomode si portbagajul devine in epsilon fooooarte mic care tinde la 0 :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Din cate stiu, cele 2 locuri extra nu pot fi instalate ulterior, trebuie sa vina masina modificata din fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu, cele 2 locuri extra nu pot fi instalate ulterior, trebuie sa vina masina modificata din fabrica.

A mea are 7 locuri din fabrica - au renuntat in schimb la roata de rezerva si mi-au dat un kit cu spary si compresor- scaunele din spate nu le-am folosit nici o data - nici eu nu cred ca se pot adauga ulterior, mai ales ca a mea e dotata si cu centuri de siguranta pentru locurile 6,7- dar nu se stie niciodata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mea are 7 locuri din fabrica - au renuntat in schimb la roata de rezerva si mi-au dat un kit cu spary si compresor

Stai linistit ca a mea e in 5 locuri si tot cu kit de reparatie vine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa vin touranurile in standard... Roata de otel de marime normala e optionala si costa cam 200 eur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!